ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26.08.2011 р. N 452

Про проведення диспансеризації громадян та поліпшення динамічного спостереження за станом здоров'я населення області

Протягом останніх років на Вінничині, як і в цілому по Україні, зберігається стала тенденція зменшення чисельності населення, з моменту останнього перепису населення 2001 року - на 129 тис. чол., упродовж останнього року - на 10 тис. чол. При відносній стабілізації деяких демографічних показників гостро активізувалась проблема зі станом захворюваності населення області.

Як свідчить аналіз статистики - темп зростання захворюваності за останні 10 років не знижується. На кожного жителя області припадає 2,2 захворювання.

Зокрема у першому півріччі 2011 року, порівняно з аналогічним періодом 2010 року, рівень загальної захворюваності зріс на 2,5 %.

У структурі загальної захворюваності 30 % становлять хвороби органів кровообігу, 22 % хвороби органів дихання, 11 % хвороби органів травлення, а серед хвороб системи кровообігу населення області домінує гіпертонічна хвороба - 46 %, ішемічна хвороба серця - 38 %, цереброваскулярні хвороби - 8 %.

Сім із десяти померлих в області через хвороби помирають від захворювань серцево-судинної системи.

У зв'язку із погіршенням екологічної ситуації в регіоні відмічається ріст онкопатології у першому півріччі поточного року (на 4,3 % більше, ніж у минулому році).

Швидкого темпу набирає інвалідизація населення. Так, тільки за перше півріччя 2011 року кількість населення, що вийшло на первинну інвалідність, збільшилась на 8,3 % в порівнянні з минулорічними показниками.

Темп приросту травматизму серед дорослого населення області склав 2,7 %, дитячий травматизм збільшився на 2,9 %.

Несприятливі умови праці, зменшення обсягів виробництва, перехід підприємств у приватну власність, недосконалість медичної допомоги працюючому населенню, порушення її профілактичної спрямованості відбиваються на показниках захворюваності населення.

Зберігається істотне (в 3,6 рази) перевищення рівня смертності чоловіків соціально активного віку.

Відповідно до законів України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві" (Закон N 3612-VI), з метою вжиття заходів щодо посилення роботи зі збереження життя і здоров'я населення області, зменшенню рівня захворюваності та інвалідності:

1. Керівникам місцевих органів виконавчої влади та медичної галузі вважати головним пріоритетом в соціальному захисті населення області підвищення рівня медичного обслуговування, профілактики захворюваності шляхом проведення диспансеризації населення.

2. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення:

2.1. Розробити та затвердити заходи щодо проведення диспансеризації населення.

2.2. Забезпечити структурні підрозділи центрів первинної медико-санітарної допомоги, відповідно до табелю оснащення, лабораторним обладнанням та розхідними матеріалами, необхідними для проведення профілактичних оглядів та диспансеризації населення.

2.3. Визнати пріоритетним напрямком роботи денних стаціонарів області оздоровлення хворих, виявлених під час проведення диспансеризації населення, створивши умови для їх оздоровлення у неробочий час.

2.4. Відновити роботу пересувних консультативно-діагностичних бригад, стоматологічних кабінетів.

2.5. Передбачати під час формування проектів місцевих бюджетів кошти для проведення диспансерних оглядів населення та забезпечувати залучення на ці цілі кошти з інших джерел.

2.6. Забезпечувати щорічне проведення обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів медичними працівниками в присутності батьків або інших законних представників дітей в лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання.

2.7. Забезпечити відкриття відділень дитячо-юнацьких спортивних шкіл у селах та селищах.

2.8. Забезпечити проведення у закладах дошкільної, загальноосвітньої, професійно-технічної та вищої освіти регулярних фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів.

2.9. Посилити роботу серед населення області з питань формування здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок.

2.10. Активізувати діяльність координаційних рад при райдержадміністраціях та виконкомах міських рад міст обласного значення з питань профілактики негативних явищ в учнівському середовищі та формування здорового способу життя.

2.11. Інформувати про вжиті заходи управління охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації щорічно до 20 червня та 20 грудня.

3. Начальнику управління охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації (Діденко Л. О.):

3.1. Підготувати пропозиції щодо:

формування реєстру категорій населення, яке підлягає диспансеризації, та обсягу діагностичних обстежень окремих категорій населення;

організації цільових профілактичних оглядів для виявлення соціально значущих захворювань - гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, злоякісних новоутворень, туберкульозу, цукрового діабету тощо.

3.2. Організувати і забезпечити систематичну роботу пересувних бригад з надання консультативно-діагностичної допомоги жителям сільської місцевості, до складу яких включити фахівців лікувально-профілактичних закладів області.

3.3. Розробити та впровадити систему моніторингу щодо проведення диспансеризації населення області.

3.4. Проводити із залученням місцевих засобів масової інформації широку роз'яснювальну роботу щодо мети та завдань диспансеризації.

3.5. Готувати щорічні аналітичні довідки про результати диспансеризації населення та подавати облдержадміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам міських рад міст обласного значення.

3.6. Надавати узагальнену інформацію про стан виконання цього розпорядження облдержадміністрації двічі на рік до 1 січня та 1 липня.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Спірідонову Л. М.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. Джига

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали