МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 квітня 2012 року N 293

Про проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

З метою організації та проведення у 2012 році Дня охорони праці, який відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 N 685/2006 "Про День охорони праці" відзначається щороку 28 квітня - у Всесвітній день охорони праці, девіз якого у 2012 році за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) - "Сприяння охороні праці у "зеленій" економіці", наказую:

1. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам установ, закладів та підприємств, що належать до сфери управління МОЗ:

1.1. Створити організаційні комітети щодо організації та проведення Дня охорони праці, розробити відповідні заходи та затвердити робочі плани їх реалізації з урахуванням Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2012 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці, що додається (Додаток).

1.2. Спільно з профспілками, іншими громадськими організаціями розгорнути роботу, спрямовану на поліпшення охорони праці в закладах, установах та на підприємствах (далі - заклади) галузі, забезпечення вимог безпеки на кожному робочому місці.

1.3. З метою захисту прав і соціальних інтересів потерпілих та членів сімей загиблих на виробництві працівників організувати перевірку правильності розслідування всіх нещасних випадків на виробництві, які мали місце у 1 кварталі 2012 року. Звернути особливу увагу на факти, які викладені у скаргах і зверненнях з цих питань.

1.4. Організувати оформлення (створення) куточків, стендів, присвячених Дню охорони праці; дні прийому працівників керівниками, а також юридичні консультації з питань охорони праці.

1.5. Організувати проведення конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей".

1.6. Під час проведення Дня охорони праці організувати в засобах масової інформації (телебачення, радіо, преса) висвітлення проблем охорони праці і здоров'я на виробництві.

1.7. Організувати і провести рейди, оперативні перевірки стану охорони праці на робочих місцях, дотримання правил та інструкцій з охорони праці.

1.8. Провести в закладах збори трудових колективів, науково-практичні конференції, круглі столи, семінари, огляди-конкурси з питань охорони праці з визначенням і заохоченням кращих трудових колективів, працівників, голів первинних профспілкових організацій за активну участь у проведенні Дня охорони праці.

1.9. Підвести підсумки проведення Дня охорони праці та про стан реалізації зазначених та інших заходів поінформувати Міністерство до 07.05.2012.

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Богачева Р. М.

 

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр

Р. В. Богатирьова


 

Додаток
до наказу Міністерства охорони здоров'я України
23.04.2012 N 293


   

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Девіз 2012 року - "Сприяння охороні праці у "зеленій" економіці"

   


ЗВЕРНЕННЯ
організаційного комітету з підготовки та проведення у 2012 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об'єднань роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій України

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.

Указом Президента Україні від 18 серпня 2006 року N 685/2006 день об'єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров'я працівників офіційно визнаний і в Україні - 28 квітня, наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці.

За даними Держгірпромнагляду України у 2011 році загальна кількість нещасних випадків, пов'язаних із виробництвом, порівняно з минулим роком зменшилась на 9 %, або на 1041 випадок (на підприємствах України у 2011 році травмовано 10657 осіб, у 2010 році - 11698 осіб), а кількість нещасних випадків із смертельним наслідком, пов'язаних із виробництвом, порівняно з минулим роком збільшилась на 41 нещасний випадок, або на 6 % (на підприємствах України у 2011 році смертельно травмовано 685 осіб, у 2010 - 644 особи). Такий стан справ потребує посилення уваги до охорони праці державних органів, об'єднань роботодавців, громадського контролю професійних спілок.

Відповідно до рекомендацій МОП у 2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: "Сприяння охороні праці у "зеленій" економіці".

Не виникає сумніву, що подальше існування і розвиток людства залежить від збереження природного середовища.

Всі ми спостерігаємо кліматичні зміни, наслідком яких є зміна правил гри в економіці розвинутих країн світу. Україна, прагнучи стати повноправним членом європейського співтовариства повинна теж переосмислити підходи до економіки в державі.

"Зелена" або екологічна економіка може стати тією рятівною соломинкою, яка дасть людям безпечні робочі місця в ході розвитку соціальної інфраструктури.

Концепція "зеленої" економіки пропонує уряду, роботодавцям та громадянам перейти до розробки збалансованих шляхів розвитку, що включають сприяння інвестиціям у природний капітал (збільшення частки заповідних територій, посилення захисту лісів тощо), вирішення проблем енергетики та забезпечення екологічно чистими продуктами харчування, приділення уваги питанням використання земель та планування землекористування, оптимального розподілу обмежених ресурсів та поліпшення управління ними.

В Україні ця проблема є особливо загрозливою. Застарілі технології, недбале ставлення до утилізації відходів своєї діяльності та їх утилізації не дозволять Україні в майбутньому забезпечити економічний розвиток.

Великий потенціал в створенні "зелених" робочих місць в таких галузях виробництва, як відновлювальні джерела енергії, будівництво, транспорт, переробка, сільське та лісне господарство.

Проте розвиток "зеленої" економіки повинен бути тісно пов'язаний з забезпеченням безпечних і здорових робочих місць.

Наше спільне завдання гарантувати, що ті "зелені" робочі місця, які зумовлюють мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище, також будуть безпечними та здоровими для працюючих. А нові "зелені" технології повинні бути безпечними і не шкідливими для здоров'я громадян України.

Значення охорони праці у "зеленій" економці - сприяння ефективності виробництва через забезпечення безпеки та культури праці, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань на виробництвах, що гармонійно поєднують економічні потреби суспільства з потребою постійного відновлення і збереження довкілля.

Закликаємо всіх роботодавців проаналізувати та переглянути організацію діяльності своїх підприємств та організацій стосовно втілення принципів "зеленої" економіки та вжити заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників, у тому числі і на малих підприємствах, що дасть можливість забезпечити гідне життя не тільки нам, але і нашим нащадкам.

У рамках підготовки до Дня охорони праці організаційним комітетом схвалено План заходів, яким передбачено проведення на національному, галузевих та регіональних рівнях комплексу всеукраїнських акцій. Ці заходи спрямовано на привернення уваги громадськості до масштабів проблем на виробництві, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню рівня щорічної смертності та травматизму.

Організаційний комітет звертається до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об'єднань підприємців і роботодавців, профспілкових організацій усіх рівнів, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, керівників підприємств із проханням активно долучитися до цієї роботи та гідно відзначити у квітні 2012 року День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі, організації.

Оргкомітет пропонує напередодні та протягом квітня - травня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.

Організаційний комітет також звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Дня охорони праці.

Організаційний комітет
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали