НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.12.2011 р. N 41-111/6254-14884

Департамент реєстрації, ліцензування та реорганізації банків

Територіальним управлінням Національного банку України
Асоціаціям банків
Банкам України

Про рекомендації НКЦПФР стосовно статутів банків

Для використання та керівництва в роботі доводимо до відома інформацію, отриману від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (лист від 21.11.2011 N 14/02/22540).

Відповідно до статті 16 Закону України "Про банки і банківську діяльність" статут банку обов'язково має містити, зокрема, види діяльності, які має намір здійснювати банк.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку у встановленому нею порядку видає ліцензії на такі види діяльності на ринку цінних паперів, які у тому числі мають право здійснювати банки, а саме:

- брокерська діяльність;

- дилерська діяльність;

- андеррайтинг;

- діяльність з управління цінними паперами;

- депозитарна діяльність зберігача цінних паперів;

- діяльність із ведення реєстру власників іменних цінних паперів;

- діяльність з управління іпотечним покриттям.

Також відповідно до вимог Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 р. за N 345 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2006 р. за N 890/12764 (зі змінами), та відповідних Ліцензійних умов провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку обов'язковою умовою видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку та провадження цієї діяльності, у тому числі для банків, є зазначення в установчих документах виду діяльності, що має намір здійснювати банк на підставі ліцензії.

Відсутність зазначених вище видів діяльності у статуті банку, які банк здійснює на підставі відповідної ліцензії або має намір здійснювати, відповідно до законодавства про цінні папери є підставою для видачі Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку відповідного розпорядження про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів або у разі надання банком документів на видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - підставою для відмови у її видачі.

Враховуючи викладене, звертаємо увагу на необхідність обов'язкового зазначення в статутах банків окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, які вони здійснюють або мають намір здійснювати.

 

Заступник Голови
Національного банку України

І. В. Соркін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали