ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

14.02.2012 р.

N П/9991/891/11


Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого судді - Веденяпіна О. А., суддів: Зайця В. С., Сороки М. О., Кочана В. М., Цвіркуна Ю. І., при секретарі судового засідання Кирилюку В. В. (за участю: позивача - ОСОБА_6, представника відповідача - Єрмакової К. Ю., представника третьої особи - Белінської О. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Вища рада юстиції, про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

ОСОБА_6 звернулась в суд з адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - Комісія), в якому просить:

- визнати незаконним рішення Комісії N 2483/Бо-11 від 15 липня 2011 року про відмову у розгляді повторної заяви про рекомендування її для обрання на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково;

- зобов'язати Комісію розглянути заяву від 4 липня 2011 року, прийняти рішення про рекомендування її для обрання на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково та внести до Верховної Ради України відповідне подання.

У позовній заяві позивач зазначила, що оскаржуване рішення є незаконним, а дії Комісії щодо відмови у розгляді повторної заяви про рекомендування її для обрання на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково протиправними. ОСОБА_6 вважає, що після набрання чинності Законом України "Про судоустрій та статус суддів" від 7 липня 2010 року N 2453-VI (далі - Закон N 2453-VI) та втрати чинності Закону України "Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України" від 18 березня 2004 року N 1625-IV Комісія зобов'язана відповідно до статей 74, 75 Закону N 2453-VI розглянути заяву щодо рекомендування її для обрання на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково.

Позивач в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити.

У письмових запереченнях проти позову та в судовому засіданні представник відповідача позов не визнала, просила відмовити в його задоволенні. Зазначила, що приймаючи оскаржуване рішення, Комісія діяла у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.

Представник третьої особи в судовому засіданні у вирішенні спору поклалась на розсуд суду.

Заслухавши пояснення позивача, представників відповідача та третьої особи, дослідивши докази у справі, колегія суддів вважає, що позов ОСОБА_6 задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Встановлено, що Указом Президента України "Про призначення суддів" від 4 серпня 2003 року N 802/2003 ОСОБА_6 призначено строком на п'ять років на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 22 травня 2008 року N 338/115-б ОСОБА_6 надано рекомендацію про можливість обрання на посаду судді господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково.

Згідно з положеннями частин 9 та 10 статті 215 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" від 10 лютого 2010 року N 1861-VI (в редакції, чинній на час вирішення питання про обрання ОСОБА_6 на посаду судді безстроково) рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради і оформляється постановою Верховної Ради. Голосування щодо обрання кандидатів на посаду судді безстроково може проводитись як по кожній кандидатурі на посаду окремо, так і за списком кандидатів на посади.

У разі якщо кандидата на посаду судді безстроково не обрано, Вищою радою юстиції вноситься подання про звільнення цього кандидата з посади судді.

Такий же порядок прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково було передбачено й Законом України "Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України" від 18 березня 2004 року N 1625-IV, чинним на час вирішення питання про обрання ОСОБА_6 на посаду судді безстроково.

Верховною Радою України 1 квітня 2010 року розглядалось питання про обрання ОСОБА_6 суддею Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково і за її обрання проголосував двадцять один народний депутат України.

Таким чином, рекомендація Комісії про можливість обрання ОСОБА_6 на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково від 22 травня 2008 року знайшла свою реалізацію в результаті голосування народних депутатів на пленарному засіданні Верховної Ради України 1 квітня 2010 року і ОСОБА_6 на посаду судді безстроково обрано не було.

4 липня 2011 року до Комісії надійшла заява ОСОБА_6 про рекомендування її відповідно до статей 74, 75 Закону N 2453-VI для обрання на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково.

Рішенням Комісії N 2483/Бо-11 від 15 липня 2011 року відмовлено ОСОБА_6 у розгляді повторної заяви про рекомендування її для обрання на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково з огляду на те, що таку рекомендацію вже було надано Комісією, сформованою до набрання чинності Законом N 2453-VI.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Абзацом 5 пункту 7 Розділу XIII "Перехідні положення" Закону N 2453-VI, який набрав чинності 30 липня 2010 року, встановлено, що матеріали про призначення чи обрання суддів на посади, передані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання ним чинності.

Враховуючи викладене та те, що рекомендацію ОСОБА_6 про можливість обрання на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим безстроково було надано Комісією, сформованою до набрання чинності Законом N 2453-VI, і питання щодо її обрання на посаду судді безстроково розглядалось у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Керуючись статтями 158, 163, 167, 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, суд постановив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_6 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Постанова є остаточною і не підлягає перегляду в апеляційному чи касаційному порядку.

 

Судді:

О. А. Веденяпін

  

В. С. Заяць

  

В. М. Кочан

  

М. О. Сорока

  

Ю. І. Цвіркун

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали