ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

26.10.2011 р.

N П/9991/577/11

Вищий адміністративний суд України у складі: головуючого - судді Черпака Ю. К. (доповідач), суддів - Зайцева М. П., Рецебуринського Ю. Й., Сороки М. О., Шведа Е. Ю., секретаря - Синюшка М. Л. (за участю представника Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - Тітової О. О.), розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Президента України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання протиправними дій (бездіяльності) та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

У жовтні 2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою, в якій просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Президента України, яка полягає у нерозгляді по суті подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування судді Казанківського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 на посаду судді Центрального районного суду м. Миколаєва та неприйнятті рішення відповідно до частини 6 статті 73 Закону України "Про судоустрій та статус суддів";

2) визнати протиправним повернення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України судді Казанківського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 документів щодо рекомендування його на посаду судді Центрального районного суду м. Миколаєва;

3) визнати протиправним оголошення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсу на заміщення однієї вакантної посади в Центральному районному суді м. Миколаєва серед кандидатів на посаду судді вперше;

4) зобов'язати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України відповідно до вимог пункту 12.1.3 Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України направити Президентові України подання стосовно рекомендування судді Казанківського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 для переведення на посаду судді Центрального районного суду м. Миколаєва;

5) зобов'язати Президента України прийняти рішення відповідно до положень частини 6 статті 73 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" стосовно подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування для переведення судді Казанківського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 на посаду судді Центрального районного суду м. Миколаєва.

В обґрунтування позову зазначив, що 11 липня 2011 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення про рекомендування судді Казанківського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 на посаду судді Центрального районного суду м. Миколаєва. 19 вересня 2011 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс серед кандидатів на посаду судді вперше на заміщення двох вакантних посад в Центральному районному судді м. Миколаєва, на одну з яких раніше рекомендувала його. В телефонному режимі Комісія повідомила, що подані документи на переведення повернуті Президентом України Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, а Вищою кваліфікаційною комісією суддів України - позивачу, однак, ним вони ще не отримані.

При подачі позовної заяви ОСОБА_1 заявив клопотання про забезпечення позову, в якому просить заборонити Вищій кваліфікаційній комісії суддів України проводити конкурс на одну вакантну посаду в Центральному районному суді м. Миколаєва та приймати рішення стосовно рекомендування осіб на цю посаду. Вважає, що існує очевидна небезпека того, що на одну вакантну посаду в Центральному районному суді м. Миколаєва буде запропонована інша особа, у зв'язку з чим стане неможливим захист його прав.

За правилами статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Судом встановлено, що рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 18 березня 2011 року оголошено проведення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів у місцевих судах загальної юрисдикції.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 30 червня 2011 року N 2026/пп-11 (Рішення N 2026/пп-11) зараховано до резерву на заміщення вакантних посад суддів 687 кандидатів на посаду судді, які склали кваліфікаційний іспит, і рейтинг яких визначений Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

19 вересня 2011 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на заміщення вакантних посад суддів в місцевих судах серед кандидатів на посаду судді вперше та оприлюднила інформацію про кількість вакантних посад в судах, в тому числі в Центральному районному судді м. Миколаєва.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.

Заборона Вищій кваліфікаційній комісії суддів України проводити конкурс на одну вакантну посаду в Центральному районному суді м. Миколаєва та приймати рішення стосовно рекомендування осіб на цю посаду може призвести до порушення прав та інтересів кандидатів на посаду судді вперше, які у встановленому законом порядку пройшли процедуру добору, виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад і подали відповідні заяви до Комісії.

Таким чином, застосування заходів забезпечення адміністративного позову у спосіб, зазначений у клопотанні позивача, завдасть ще більше шкоди, ніж та, якій можна запобігти, оскільки ОСОБА_1 працює на посаді судді і не позбавлений права повторного звернення із заявою про переведення.

У зв'язку з цим відсутні підстави для задоволення заявленого клопотання.

Керуючись статтями 117, 118, 160, 165, 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив:

Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом заборони Вищій кваліфікаційній комісії суддів України проводити конкурс на одну вакантну посаду в Центральному районному суді м. Миколаєва та приймати рішення стосовно рекомендування осіб на цю посаду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і не підлягає оскарженню.

 

Суддя

Ю. К. Черпак

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали