Додаткова копія: Про рентну плату за користування надрами

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.04.2019 р. N 1393/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про рентну плату за користування надрами

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства про отримання індивідуальної податкової консультації щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником Рентної плати за обсяги пісків (далі - Продукція), що на підставі відповідних спеціальних дозволів на користування надрами (далі - Дозвіл) видобуваються в акваторіях водних об'єктів.

Товариство зазначило, що здійснює реалізацію обсягів видобутої товарної продукції та обчислює фактичні ціни реалізації Продукції на умовах складу готової товарної продукції (далі - Склад), але не зазначило, що за обліковою політикою Товариства, власне, вважається таким складом.

Товариство вказало, що має декілька пунктів відпуску (відвантаження) Продукції і, посилаючись на положення п. 252.9 ст. 252 Кодексу, вважає, що витрати на переміщення Продукції зі Складу в пункт відпуску (відвантаження), а також її переміщення між такими пунктами, належать до витрат платника Рентної плати, пов'язаних з операціями:

передпродажної підготовки Продукції,

доставки Продукції.

Наведена Товариством інформація щодо переміщення Продукції між Складом (Складами) та пунктом відпуску (відвантаження), а також між ними, що здійснюється для вирішення неназваних Товариством внутрішньогосподарських завдань, не підтверджує зміни передбачених відповідним нормативним актом з питань стандартизації споживчих властивостей Продукції, яка має відбуватися в результаті передпродажної підготовки.

Водночас, оскільки абзацом дев'ятим п. 252.8 ст. 252 Кодексу встановлено, що витрати з доставки (перевезення, транспортування) Продукції споживачу визнаються у розмірах, установлених у договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання, тобто за згодою покупця, то вказані у зверненні витрати Товариства з переміщення Продукції, що зменшують суму отриманого доходу для обчислення податкових зобов'язань з Рентної плати, не можуть бути визнаними у розмірі більшому, ніж зазначений у відповідному договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання.

Додатково зауважимо, що при обчисленні податкових зобов'язань з Рентної плати Товариство має застосовувати відповідні встановлені п. 252.22 ст. 252 Кодексу коефіцієнти, зокрема, у розмірі 2,0, що застосовується при видобуванні піщано-гравійної сировини в межах акваторії морів, водосховищ, у річках та їх заплавах (крім видобування, пов'язаного з плановими роботами з очищення фарватерів річок).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали