КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 29 березня 2012 року N 3/10

Про результати роботи Державної організації "Всеукраїнський інформаційно-культурний центр" у 2010 - 2011 роках

Рішення введено в дію наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 4 квітня 2012 року N 104 (Наказ N 104)

Заслухавши та обговоривши інформацію про результати роботи Державної організації "Всеукраїнський інформаційно-культурний центр" (далі - ВІКЦ) у 2010 - 2011 роках, колегія відзначає, що діяльність ВІКЦ характеризується наступним.

ВІКЦ створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.96 р. N 1570 "Про створення у м. Сімферополі Всеукраїнського інформаційно-культурного центру". Метою діяльності ВІКЦ є збереження, відродження та розвиток культури України, забезпечення інформаційної, просвітницької, видавничої, виставкової та іншої діяльності загальнодержавних, громадсько-політичних, молодіжних організацій в Криму та налагодження інформаційно-культурного обміну з іншими регіонами України, спрямованого на зміцнення Української держави, піднесення її авторитету, забезпечення міжнаціональної злагоди і взаєморозуміння.

Впродовж звітного періоду ВІКЦ організовано та проведено низку фестивалів, конкурсів, творчих зустрічей, вечорів пам'яті, концертних програм тощо. Значна увага приділялась виставковій діяльності.

За сприяння ВІКЦ побачили світ такі видання:

нарис "Сонце над берегами" (книжка вийшла окремим виданням українською мовою та присвячена 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни) та книга нарисів і публіцистики "Небо в алмазах" В. Настіної;

"Стихія" Р. Малухи;

"Спів, що зринав у голубій блакиті" та "Свої слова не стала сповивать" Є. Пономаренко;

поетично-художня збірка "Південний краю!... Стороно прекрасна!" (видана спільно із Всекримським товариством зв'язків з українцями за межами України "Україна-Світ" та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України), присвячена 140-річчю від дня народження Лесі Українки та проведенню VII Всекримського конкурс) дитячої та студентської творчості "Змагаймось за нове життя!".

Видано 24 номери інформаційного бюлетеня "Вісник ДО "ВІКЦ".

Обговорення актуальних суспільно-політичних проблем держави і регіону здійснюється на організованих ВІКЦ "круглих столах", в яких беруть участь представники місцевих органів влади, партій, рухів, національно-культурних товариств, вчені та журналісти. За результатами їх роботи ухвалюються рекомендації, які направляються у Верховну Раду, Раду міністрів АР Крим, Постійне Представництво Президента України в Криму. Найбільш тісну співпрацю налагоджено з Постійним Представництвом Президента України в Криму, співробітники якого беруть постійну участь у культурно-мистецьких заходах ВІКЦ.

Щомісячно видається та розповсюджується серед національно-культурних товариств, бібліотек, закладів освіти та органів влади Криму "Вісник ДО "Всеукраїнський інформаційно-культурний центр".

Систематично публікуються інформаційні матеріали про діяльність ВІКЦ в україномовних виданнях Криму - газеті "Кримська світлиця", щотижневому додатку "Кримський діалог" до газети Верховної Ради АР Крим "Крымские известия"; кримськотатарських - "Голос Крыма", "Яни донья" ("Новий світ"), щомісячній польській газеті Кримського товариства поляків.

Водночас, колегія зазначає, що впродовж багатьох років, на діяльність ВІКЦ негативно впливає відсутність власного функціонально пристосованого приміщення. Стан приміщення (цокольний поверх будівлі, яка перебуває в оперативному управлінні Державного казначейства України в м. Сімферополі) не відповідає встановленим санітарним вимогам та нормам охорони праці, негативно впливає на імідж державної організації.

Крім того, суттєвим недоліком в діяльності ВІКЦ є відсутність чітких критеріїв оцінювання його роботи, що не дає можливості більш ефективно налагодити виконання ним статутних завдань.

Керівництвом ВІКЦ не забезпечено здійснення аналізу якості проведених заходів та їх впливу на інформаційно-культурну ситуацію в автономії. Натомість акцентується увага на кількості заходів.

Не дивлячись на те, що видавнича діяльність є одним із статутних напрямів діяльності ВІКЦ, впродовж останніх років до Держкомтелерадіо України не надходили пропозиції до програми "Українська книга".

Також не здійснювалася робота щодо використання ВІКЦ як бази підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки кадрів преси, радіо, телебачення, культури, фахівців з національних, молодіжних і просвітницьких проблем для півдня України і АР Крим.

З метою інформування громадськості про діяльність ВІКЦ в мережі Інтернет створено та функціонує сайт www.vikcentr.narod.ru. Однак, потребує суттєвого вдосконалення його змістовне наповнення та переведення до національної доменної зони ".UA".

На неналежному рівні організовано роботу з пошуку джерел наповнення спеціального фонду ВІКЦ.

Враховуючи вищевикладене, колегія ухвалила:

1. Інформацію доповідачів взяти до відома.

2. Рекомендувати Республіканському комітету з інформації АР Крим надавати організаційно-методичну допомогу ВІКЦ щодо реалізації ним статутних завдань.

3. Державній організації "Всеукраїнський інформаційно-культурний центр" (Єрмаков В. Є.):

налагодити співпрацю з ДТРК "Крим" щодо організації роботи із висвітлення діяльності ВІКЦ;

до 1 червня 2012 року розробити план заходів щодо відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т. Г. Шевченка;

до 15 жовтня 2012 року спільно з Укртелерадіопресінститутом (Правденко С. М.) вжити заходів щодо підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки кадрів преси, радіо, телебачення, культури, фахівців з національних, молодіжних і просвітницьких проблем АР Крим;

до 1 серпня 2012 року спільно з національно-культурними товариствами Криму розробити план конкретних заходів щодо організації та проведення семінарів з вивчення народних традицій різних етносів;

покращити стан функціонування та змістовне наповнення веб-сайту ВІКЦ, забезпечити його переведення до національної доменної зони ".UA";

активізувати роботу щодо збільшення надходжень до спеціального фонду.

4. Департаменту інформаційної політики (Червак Б. О.):

до 28 квітня 2012 року підготувати лист Кабінету Міністрів України стосовно необхідності безумовного виконання п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.96 р. N 1570 "Про створення у м. Сімферополі Всеукраїнського інформаційно-культурного центру" щодо забезпечення ВІКЦ власним приміщенням;

до 1 червня 2012 року разом з ВІКЦ розробити критерії оцінювання його діяльності.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Мураховського А. Л.

 

Голова колегії

О. В. Курдінович

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали