КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 30 березня 2012 року N 2/1

Про результати роботи контрольно-ревізійних секторів територіальних органів Держкомзему та ефективність проведення внутрішнього аудиту у сфері земельних відносин

Рішення введено в дію наказом Державного агентства земельних ресурсів України від 11 квітня 2012 року N 182 (Наказ N 182)

Протягом 2011 року територіальними органами Держкомзему та центральним апаратом Держземагентства України було проведено 363 контрольних заходи (274 планових та 89 позапланових), з яких безпосередньо центральним апаратом проведено 9 планових та 14 позапланових перевірок.

За звітний період Відділом контрольно-ревізійної роботи (з 1 січня 2012 року - Відділом внутрішнього аудиту) центрального апарату Держземагентства України планові контрольні заходи були здійснені у головних управліннях Держкомзему у Волинській, Кіровоградській, Хмельницькій, Чернівецькій, Київській, Миколаївській, Херсонській, Луганській областях та ДП "Київський інститут землеустрою" та позапланові - у головних управліннях Держкомзему у Донецькій, Полтавській, Запорізькій, Житомирській, Чернігівській та Івано-Франківській областях, а також на державних підприємствах - Кіровоградському, Волинському, Хмельницькому, Чернівецькому, Миколаївському, Херсонському та Донецькому інститутах землеустрою.

Загальна сума порушень фінансово-бюджетної дисципліни за результатами проведених перевірок у системі Держземагентства/Держкомзему України протягом 2011 року склала 20,7 млн. гривень, з яких:

сума фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, становить 3,6 млн. гривень;

розмір порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, склав 17,2 млн. гривень.

За результатами контрольних заходів, здійснених фахівцями контрольно-ревізійних секторів територіальних органів Держкомзему та Відділу внутрішнього аудиту центрального апарату у 2011 році, 57 осіб було ініційовано притягнути до дисциплінарної відповідальності, з них щодо звільнення із займаних посад - 6 осіб. Фактично ж кількість осіб, які були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, склала 54 особи.

Протягом 2011 року за результатами ревізій та перевірок було прийнято 183 управлінських рішень, а саме: 26 рішень колегій, 98 наказів, 18 розпоряджень та інші управлінські рішення.

За результатами контрольних заходів, проведених у сфері земельних відносин України протягом 2011 року, фінансово-господарська діяльність здійснюється на належному рівні в головних управліннях Держкомзему у Донецькій, Луганській, Кіровоградській областях. Негативною можна визначити фінансово-господарську діяльність головних управлінь Держкомзему у Миколаївській, Чернівецькій, Полтавській, Херсонській, Волинській, Запорізькій, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях.

Обговоривши результати роботи контрольно-ревізійних секторів територіальних органів Держкомзему та з метою покращення фінансово-бюджетної дисципліни у сфері земельних відносин, колегія вирішила:

1. Інформацію про результати роботи контрольно-ревізійних секторів територіальних органів Держкомзему та ефективність проведення внутрішнього аудиту у сфері земельних відносин за 2011 рік взяти до відома.

2. Врахувати, що у 2011 році затверджено Положення про Відділ внутрішнього аудиту Держземагентства України, яке в цілому відповідає вимогам Порядку здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього аудиту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.2011 N 1001 (Постанова N 1001).

3. Начальникам головних управлінь Держкомзему в областях, містах Києві та Севастополі, Голові Рескомзему АР Крим та директорам науково-дослідних та проектних інститутів землеустрою:

3.1 Посилити контроль за виконанням відповідальними особами за проведення внутрішнього аудиту покладених на них обов'язків, з метою підвищення результативності роботи територіальних органів Держкомзему зокрема, а також Держземагентства України в цілому.

3.2 Неухильно дотримуватись вимог земельного, бюджетного законодавства України та Закону України "Про здійснення державних закупівель" при здійсненні фінансово-господарської діяльності головними управліннями Держкомзему у областях, що в подальшому зменшить наявність порушень фінансово-бюджетної дисципліни.

3.3 На виконання вимог пункту 3 протоколу засідання колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.12.2011 N 9, пункту 2.3 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 15.02.2011 N 11 вживати вичерпних заходів щодо усунення порушень законодавства та недоліків, виявлених за результатами контрольних заходів, у тому числі проведених органами Держфінінспекції України, інформувати Держземагентство України про стан їх усунення, надавати до Держземагентства України копії актів з проведення перевірок та ревізій, що здійснюються органами Держфінінспекції України, в 10-денний строк після їх завершення.

Термін - щоквартально ц. р.


4. Начальникам головних управлінь Держкомзему у Тернопільській, Київській та Харківській областях вжити дієвих заходів для укомплектації в повному об'ємі підрозділів внутрішнього аудиту.

Термін - до 23 квітня ц. р.


5. Начальнику Відділу внутрішнього аудиту Держземагентства України (Коваленку Д. М.):

5.1 Провадити постійний моніторинг результативних показників роботи підрозділів внутрішнього аудиту Рескомзему АР Крим, головних управлінь Держкомзему в областях, посилити їх методологічну підтримку.

5.2 Включати до програм усіх комплексних контрольних заходів питання усунення виявлених перевірками порушень і недоліків, не допускати їх формального проведення, забезпечувати повноту аудиту, поліпшити стан документування.

Термін - постійно.


6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Держземагентства України Тимченка С. М.

 

Голова колегії

С. М. Тимченко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали