КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2011 року N 23

Про результати роботи Міністерства у січні - вересні та завдання до кінця 2011 року

Заслухавши доповідь заступника Міністра Бута В. П. про результати роботи Міністерства у січні - вересні 2011 року та співдоповіді керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, колегія відмічає, що завдання, визначені Президентом України та Урядом, пріоритети Міністерства на 2011 рік, схвалені Колегією 22 березня 2011 року, в основному виконуються.

На виконання Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. N 1085 завершуються заходи з реформування системи МНС та оптимізації його органів і підрозділів.

Органами управління та підрозділами цивільного захисту впродовж 9 місяців 2011 року забезпечено оперативне реагування на всі надзвичайні ситуації. Врятовано життя 6 тис. 288 особам та матеріальних цінностей на суму понад 1 млрд. 780 млн. гривень. Всього виникло 163 класифіковані надзвичайні ситуації (зменшення їх кількості порівняно з аналогічним періодом 2010 року на 18,5 %) та 45 тис. 158 пожеж (зменшення на 8,9 %).

Необхідно відзначити оперативність та ефективність дій під час надзвичайних ситуацій органів та підрозділів головних управлінь (управлінь) МНС України в Дніпропетровській (Бутківський В. В.), Кіровоградській (Федорчак В. В.), Львівській (Дмитровський С. Ю.), Сумській (Волик Г. Б.) та Харківській (Одарюк П. В.) областях.

Успішно виконувалися завдання щодо очистки території 61-го арсеналу Міністерства оборони від вибухонебезпечних предметів, а також розмінування небезпечних територій у районі міста Севастополь. У ході реалізації Державної цільової соціальної програми протимінної діяльності на 2009 - 2014 роки за звітний період розміновано понад 2 тис. 800 га території, вилучено та знищено понад 72 тис. 86 вибухонебезпечних предметів.

Внаслідок запроваджених попереджувальних заходів, забезпечення готовності органів управління та сил до оперативного реагування вдалося ефективно протидіяти масовим пожежам у природних екосистемах України, не допустити їх переростання до рівня надзвичайних ситуацій та мінімізувати матеріальні збитки.

20 вересня організовано та проведено збір керівного складу центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту у 2011 році, визначення основних завдань у зазначеній сфері на 2012 рік та підготовки до осінньо-зимового періоду 2011/12 року.

Впродовж звітного періоду тривало удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази сфери повноважень МНС України, забезпечено прийняття 93 (64) розроблених Міністерством актів. Верховною Радою України прийнято в першому читанні проект Закону України "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112".

Міністерством розроблено та Кабінетом Міністрів України схвалено проект Загальнодержавної цільової соціальної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2012 - 2016 роки.

На виконання рішень Президента України та Уряду Міністерством забезпечено надання гуманітарної допомоги Японії та Ісламській Республіці Пакистан.

На реалізацію визначеного Президентом України курсу на удосконалення та оптимізацію системи виконавчої влади МНС України виконало завдання з реорганізації Міністерства, зокрема скорочено чисельність управлінського апарату та підвищено ефективність державного управління в ході проведення адміністративної реформи, а також виконано завдання щодо посилення кадрового потенціалу і укомплектованості особовим складом органів та підрозділів МНС України.

Наряду з цим, залишаються невирішеними такі питання: матеріально-технічне оснащення підрозділів цивільного захисту; забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, а також осіб рядового і начальницького складу МНС України. На цей час не завершено роботу з припинення юридичних осіб, які ліквідовуються або реформуються в ході проведення адміністративної реформи. Не завершено роботу щодо дерегуляції наглядової діяльності та спрощення дозвільних процедур, що у свою чергу не дозволяє уникнути корупційних схем у зазначеній сфері.

З метою забезпечення подальшого виконання завдань, визначених Національним планом дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (Указ N 504/2011) та пріоритетних завдань Міністерства на 2011 рік колегія вирішила:

1. Інформацію про результати роботи Міністерства у січні - вересні взяти до відома.

2. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства, ГУ(У) МНС України в регіонах:

вважати пріоритетним вжиття заходів щодо усунення чинників, які стримують реалізацію визначених Президентом України завдань щодо подальшого удосконалення та оптимізації системи цивільного захисту;

вжити додаткових заходів щодо неухильної реалізації Плану виконання основних заходів МНС України у сфері цивільного захисту на 2011 рік, затвердженого наказом МНС України від 18.02.2011 N 161 (План N 161).

3. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства, керуючись Програмою економічних реформ Президента України на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (Програма), визначити пріоритетні завдання на 2012 рік та надати відповідні пропозиції через Департамент організаційно-контрольної роботи (Бойко А. П.).

Строк - до 10 грудня 2011 року

Департаменту організаційно-контрольної роботи (Бойко А. П.) узагальнити надані пропозиції та внести проект Пріоритетних завдань Міністерства надзвичайних ситуацій України на 2012 рік на розгляд Колегії МНС України під час засідання за результатами роботи у 2011 році.

Строк - до 15 січня 2012 року

4. Начальникам головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі:

4.1. Спільно із заінтересованими службами цивільного захисту завершити підготовку до зими найбільш уразливих об'єктів життєзабезпечення, зокрема створення необхідних резервів і підвищення готовності регіональних сил і засобів до дій в осінньо-зимовий період, з урахуванням проведеного аналізу причин виникнення на території регіонів надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду попередніх років. Вжити заходів щодо розгляду зазначеного питання на засіданнях територіальних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Інформувати через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.).

Строк - до 20 грудня 2011 року

4.2. Уточнити плани оперативного реагування та взаємодії з регіональними службами цивільного захисту на випадок спільних дій при виникненні надзвичайних ситуацій та аварій, характерних для осінньо-зимового періоду. Передбачити спільні заходи щодо недопущення виїзду з населених пунктів у складних погодних умовах зимового періоду пасажирських автобусів і вантажних автомобілів, які можуть стати причиною утворення заторів на дорогах.

Про виконання доповісти через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.).

Строк - до 20 грудня 2011 року

4.3. Завершити підготовку в підпорядкованих підрозділах інженерної, спеціальної і снігоочисної техніки, пересувних електростанцій, пунктів управління, життєзабезпечення та обігріву, створення запасу пально-мастильних матеріалів для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду.

Про готовність доповісти через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.).

Строк - до 10 листопада 2011 року

4.4. Провести додаткові перевірки готовності органів та підрозділів МНС України до дій в умовах осінньо-зимового періоду, додатково уточнити склад сил і засобів реагування на об'єктах житлово-комунального господарства, транспорту, паливно-енергетичного комплексу, зв'язку, інших об'єктах і визначити їх готовність до дій в умовах осінньо-зимового періоду.

Про виконання інформувати через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.).

Строк - до 1 грудня 2011 року

4.5. Забезпечити проведення технічної інвентаризації не менше 50 % захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) державної та комунальної власності, які розташовані на території регіону.

Про стан виконання доповісти через Департамент цивільного захисту (Квашук В. П.).

Строк - до 25 грудня 2011 року

4.6. Посилити роз'яснювальну роботу серед населення, у тому числі через засоби масової інформації, щодо правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду.

4.7. Вжити дієвих заходів щодо попередження аварійних ситуацій, пов'язаних із падінням зелених насаджень. Про результати проведеної роботи інформувати через Департамент цивільного захисту (Квашук В. П.).

Строк - до 10 листопада 2011 року

5. Головним управлінням (управлінням) МНС України в Автономній Республіці Крим (Шахов С. М.), Закарпатській (Щербей М. В.), Івано-Франківській (Чернецький В. В.), Львівській (Дмитровський С. Ю.) та Чернівецькій (Братко Е. П.) областях у взаємодії з територіальними підрозділами ДАІ МВС України та Державтодору України забезпечити моніторинг обстановки та прогнозування можливих ускладнень на гірських ділянках і перевалах автомобільних доріг державного і обласного значення. Відпрацювати заходи щодо забезпечення проїзду транспортних засобів з використанням можливостей наявної техніки підвищеної прохідності та автомобільних тягачів.

Про готовність доповісти через Департамент управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.).

Строк - до 1 грудня 2011 року

6. Департаменту кадрів та роботи з особовим складом (Ціцак О. В.) спільно з Державною інспекцією техногенної безпеки України (Улинець Е. М.) з метою формування державного замовлення на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів на 2012 рік і, враховуючи проведену реорганізацію МНС України, уточнити потребу у наборі фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів до вищих навчальних закладів цивільного захисту у 2012 році.

Строк - до 15 грудня 2011 року

7. Заступникам Міністра, Департаменту кадрів та роботи з особовим складом (Ціцак О. В.), керівникам департаментів і самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства, ГУ(У) МНС України в регіонах, установ та організацій сфери управління МНС забезпечити практичне виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реалізації державної кадрової політики, законодавчих і нормативно-правових актів по роботі з кадрами.

8. Керівнику (Берназюк Я. О.) міжвідомчої робочої групи із розроблення проектів нормативно-правових актів, спрямованих на дерегуляцію підприємницької діяльності в частині забезпечення дотримання правил пожежної безпеки та процедури отримання документів дозвільного характеру у сфері пожежної безпеки (наказ МНС України від 20.10.2011 N 1112 (Наказ N 1112)), а також робочої групи з розроблення проектів нормативно-правових актів, спрямованих на зменшення втручання державного органу, що забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення у підприємницьку діяльність, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємництва (наказ МНС України від 20.10.2011 N 1113), на підставі проведеного аналізу з питань компетенції зазначених робочих груп надати перелік нормативно-правових актів, які потребують внесення змін.

Під час роботи основну увагу зосередити на виконанні Національної антикорупційної стратегії на 2011 - 2015 роки, схваленої Указом Президента України від 21 жовтня 2011 р. N 1001 (Указ N 1001/2011).

Строк - до 4 листопада 2011 року

9. Управлінню медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112 (Валіхновський Р. Л.), Департаменту кадрів та роботи з особовим складом (Ціцак О. В.), Управлінню правового забезпечення (Поворозник Р. Р.) підготувати проект наказу МНС України щодо внесення зміни до Умов прийому та порядку відбору на навчання до вищих навчальних закладів МНС України, затверджених наказом Міністерства від 09.03.2006 N 126, зокрема передбачити вилучення положення стосовно проведення додаткового медичного огляду лікарсько-експертними комісіями вищих навчальних закладів МНС України з обов'язковим психофізіологічним дослідженням (пункт 4.15), а також зміну підходів до врахування оцінювання рівня фізичної підготовки абітурієнтів.

Строк - до 10 листопада 2011 року

10. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали