КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 29 вересня 2011 року N 10/44

Про роботу державних видавництв за період з 2007 по червень 2011 року та оптимізацію їхньої діяльності

Рішення введено в дію наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 10 жовтня 2011 року N 286 (Наказ N 286)

Заслухавши та обговоривши інформацію про роботу державних видавництв за період з 2007 по червень 2011 року та оптимізацію їхньої діяльності, колегія відзначає, що більшість державних видавництв зменшили обсяги випуску видавничої продукції, працюють збитково, мають заборгованість із виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування, внесків до Пенсійного фонду України та інших обов'язкових платежів до державного та місцевих бюджетів.

Впродовж 2007 року державними видавництвами було випущено 609 назв видань загальним тиражем 1124,7 тис. прим., у 2008 році - 600 назв тиражем 1771,4 тис. прим., у 2009 році - 374 назви загальним тиражем 960,0 тис. прим., у 2010 році - 373 назви загальним тиражем 968,7 тис. прим., що у порівнянні з 2007 роком складає 61 відсоток за назвами та 86 відсотків за тиражами.

У I півріччі 2011 року державними видавництвами випущено 145 назв видавничої продукції загальним тиражем 88,6 тис. прим.

Відповідно до фактичних даних за період з 2007 по червень 2011 року спостерігається зниження натуральних і фінансових показників діяльності видавництв, тенденція до збільшення кількості збиткових підприємств.

2007 рік із збитками закінчили три видавництва: "Україна" (74,7 тис. грн.), "Донбас" (15,9 тис. грн.), "Таврія" (112,6 тис. грн.). Загальний збиток склав 203,2 тис. грн. Одинадцять видавництв закінчили рік з прибутком, загальна сума якого склала 367,1 тис. грн.

За результатами роботи у 2008 році два видавництва спрацювали зі збитками: "Україна" (35,9 тис. грн.) і "Донбас" (0,1 тис. грн.). Загальний збиток склав 36 тис. грн. Прибутковими були тринадцять видавництв і загальна сума прибутку склала 404,3 тис. грн.

За підсумками 2009 року шість видавництв отримали збитковий результат: "Вища школа" (276,0 тис. грн.), "Техніка" (21,0 тис. грн.), "Веселка" (23,0 тис. грн.), "Донбас" (104,9 тис. грн.), "Маяк" (104,0 тис. грн.), "Етнос" (6,0 тис. грн.). Загальний збиток склав 371,9 тис. грн. і перевищив загальну суму прибутку, яка склала 163 тис. грн. З прибутком закінчили рік вісім видавництв.

2010 рік був збитковим для одинадцяти видавництв: "Вища школа" (422 тис. грн.), "Основа" (60 тис. грн.), "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана (13,5 тис. грн.), "Техніка" (105,0 тис. грн.), "Мистецтво" (127,7 тис. грн.), "Веселка" (2,0 тис. грн.), "Січ" (20,0 тис. грн.), "Донбас" (93,8 тис. грн.), "Таврія" (69,8 тис. грн.), "Маяк" (87,0 тис. грн.), "Етнос" (2,0 тис. грн.). Загальний збиток склав 495,7 тис. грн. Прибуток отримали п'ять видавництв на загальну суму 507,1 тис. грн., у т. ч. 498,0 тис. грн. - прибуток видавництва "Світ", що складає майже 90 відсотків від загальної суми прибутку.

За показниками роботи у I півріччі 2011 року тринадцять з двадцяти видавництв мали збитки, зокрема: "Вища школа", "Світ", "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана, "Техніка", "Мистецтво", "Веселка", "Січ", "Донбас", "Таврія", "Маяк", "Карпати", "Основа", "Етнос". Сума загального збитку складає 1068,4 тис. грн. За аналогічний період 2010 року збитковість була зафіксована у дев'яти видавництв і складала 505,5 тис. грн.

Незадовільний фінансово-економічний стан видавництв та неефективне управління з боку керівників є головною причиною наявності заборгованості із виплати заробітної плати, загальна сума якої з 204,0 тис. грн. у 2007 році зросла до 1089,0 тис. грн. у 2010 році, а за результатами роботи видавництв у I півріччі 2011 року становила 1522,2 тис. грн.

Станом на 26.09.2011 заборгованість залишається у видавництвах: "Вища школа" - 538,4 тис. грн., "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана - 61,2 тис. грн., "Урожай" - 112,3 тис. грн., "Донбас" - 11,8 тис. грн., "Січ" - 61,5 тис. грн., "Таврія" - 299,9 тис. грн.

Переважна більшість видавництв сфери управління Держкомтелерадіо України не має власних приміщень і займають їх на правах оренди, розмір плати за яку постійно зростає. На сьогодні не вирішеними залишаються питання оренди приміщень видавництвами "Січ", "Маяк", "Карпати", "Музична Україна", "Урожай". Термінового вирішення потребують питання щодо розміщення видавництв "Дніпро", "Українська, енциклопедія" імені М. П. Бажана, "Здоров'я", "Основа".

Більшістю керівників видавництв не виконуються рішення попередніх засідань колегії, не здійснюються дієві заходи та відновлення видавничої діяльності, що відповідатиме їх статусу госпрозрахункових підприємств та спеціалізації. Натомість, незначні поліпшення у цій сфері відбуваються виключно за рахунок реалізації бюджетної програми "Українська книга".

Колегія зазначає, що ситуація, яка склалася, вимагає прийняття конкретних заходів, направлених на проведення фінансового оздоровлення державних видавництв, збільшення обсягів випуску конкурентоспроможної видавничої продукції, підвищення ефективності виробництва.

З метою активізації видавничої діяльності, збільшення обсягів виробництва видавничої продукції, зменшення кількості збиткових видавництв, ліквідації заборгованості, вирішення питань щодо розміщення державних видавництв, що входять до сфери управління Держкомтелерадіо України, колегія ухвалила:

1. Інформацію про роботу державних видавництв за період з 2007 по червень 2011 року та оптимізацію їхньої діяльності взяти до відома.

2. Визнати незадовільною роботу Державного підприємства Державного спеціалізованого видавництва "Вища школа", Державного підприємства "Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури "Дніпро", Державного підприємства "Ордена "Знак Пошани" Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Донбас", Державного підприємства "Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Маяк", Державного підприємства "Харківське багатопрофільне видавництво "Основа", Державного підприємства "Всеукраїнське видавництво "Січ", Державного підприємства "Видавництво "Таврія", Державного підприємства "Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво "Українська енциклопедія" ім. М. П. Бажана, Державного підприємства "Ордена "Знак Пошани" книжково-журнальне видавництво "Урожай", Державного підприємства "Державне спеціалізоване видавництво "Техніка", які практично згорнули видавничу діяльність, мають борги із виплати заробітної плати та інших обов'язкових платежів.

3. Звернути увагу департаменту видавничої справи і преси (Кононенко О. А.) на вкрай низький рівень роботи з координації діяльності державних видавництв, слабку роботу з добору, підготовки та підвищення кваліфікації керівників державних видавництв, безвідповідальне ставлення до вирішення проблемних питань та несвоєчасне реагування на причини, які призвели до системної кризи у діяльності підприємств.

4. Вважати неприпустимим подальше поглиблення кризових явищ у діяльності державних видавничих організацій, що вимагає прийняття кардинальних управлінських рішень з метою остаточного вирішення питання щодо недопущення подальшого накопичення боргів з виплати заробітної плати та відновлення видавничої діяльності на видавничих підприємствах відповідної спеціалізації.

5. Фінансово-економічному департаменту (Бартош Н. В.), департаменту видавничої справи і преси (Кононенко О. А.), юридичному відділу (Новікова Д. В.), відділу контрольно-ревізійної роботи (Степанова Н. В.) розробити до 15 жовтня 2011 року та внести пропозиції щодо реалізації конкретних заходів з оптимізації діяльності видавничих організацій, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо України, робота яких визнана колегією незадовільною, а також тих, що мають проблеми з розміщенням, шляхом їх реорганізації із збереженням спеціалізації за наступними напрямами:

видання літератури різних видів;

видання літератури для дітей та юнацтва, художньої літератури та літератури мовами національних меншин України;

видання технічної та спеціальної літератури;

видання мистецької літератури;

видання навчальної, пізнавальної та іншої літератури;

видання енциклопедичних та довідкових видань.

6. Департаменту видавничої справи і преси (Кононенко О. А.), фінансово-економічному департаменту (Бартош Н. В.), юридичному відділу (Новікова Д. В.) спільно з керівниками державних видавництв до 15 жовтня 2011 року внести пропозиції щодо розміщення реорганізованих та інших державних видавництв з метою забезпечення стабільності їх подальшої видавничої діяльності.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Мураховського А. Л.

 

Голова колегії

О. В. Курдінович

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали