ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У М. КИЄВІ

ЛИСТ

від 16.09.2011 р. N 9245/10/31-606

Національному банку України
вул. Інститутська, 9
м. Київ, 02660
Державній податковій інспекції у Печерському районі м. Києва

Про розгляд листа

Державна податкова адміністрація у м. Києві на виконання завдання ДНА України від 06.09.2011 р. N 23974/7/15-1417 розглянула вашого листа від 18.08.2011 р. N 12-309/1172-9946 щодо деяких питань оподаткування і в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі - ПКУ) платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарської (підприємницької) діяльності, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини.

Водночас, згідно п. 240.5 ст. 240 ПКУ не є платниками екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах суб'єкти господарювання, які мають ліцензію на збирання та заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання та заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об'єктах), та надають послуги у цій сфері.

Підпунктом 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що розміщення відходів - зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами.

Згідно з пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 ПКУоб'єктом та базою оподаткування з екологічного податку є, зокрема, обсяги та види (класи) відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах протягом звітного кварталу, крім обсягів та видів (класів) окремих відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання та заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність зі збирання та заготівлі таких відходів.

Поряд з цим, відповідно до п. "г" ст. 17 Закону України "Про відходи" від 05.03.98 р. N 187/98-ВР (із змінами та доповненнями) суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку.

Згідно із п. 249.6 ст. 249 ПКУсуми екологічного податку, який справляється за розміщення відходів, обчислюються платниками самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, ставок податку (наведені у ст. 246 ПКУ) та коригуючих коефіцієнтів, які враховують розташування місця розміщення відходів в залежності від меж населених пунктів (наведені уп. 246.5 ст. 246 ПКУ) та виду місця (зони) розміщення відходів. У разі розміщення відходів на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об'єктів, ставки податку збільшуються у 3 рази (п. 246.4 ст. 246 ПКУ).

Питання визначення характеру місця розміщення відходів, зони розміщення відходів, коригуючих коефіцієнтів належить до компетенції спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами та органів Держсанепідслужби України.

Враховуючи вищезазначене, обов'язком платника податку є обчислення, нарахування та сплата до бюджету екологічного податку, а також складання податкової звітності у разі наявності фактичних обсягів розміщення відходів, відповідно зберігання (тимчасового розміщення до утилізації чи видалення) протягом звітного кварталу, крім розміщення обсягів та видів окремих відходів як вторинної сировини суб'єктами господарювання, що визначені в п. 240.5 ст. 240 ПКУ.

Водночас, консультації з порушених питань розміщено у категорії "300.Екологічний податок" сервісу "Єдина база податкових знань" на WEB-сайті ДПА України (www.sta.gov.ua).

 

Заступник Голови

О. В. Онищенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали