ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 18.10.2011 р. N 8106

В-ко А. М.
м. Сімферополь, 95000

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 20.09.2011 щодо отримання патенту на здійснення діяльності з надання послуг з гри на більярді та, в межах компетенції, повідомляє.

У Національному класифікаторі України видів економічної діяльності (ДК 009:2005), затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 N 375 (далі - КВЕД), діяльність з організації більярду включено до підкласу "Діяльність з організації азартних ігор" (код 92.71).

При визначені коду виду діяльності за КВЕД слід враховувати, що відповідно до статті 1 Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" під азартною грою розуміють будь-яку гру, умовою участі в якій є внесення гравцем ставки, що дає змогу отримати виграш (приз) і результат якої повністю або частково залежить від випадковості.

До азартних ігор не відносяться, зокрема, гра в більярд, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу).

Крім того, підпунктом 14.1.46 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що проведення ігор на більярді, участь в якій не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), є господарською діяльністю у сфері розваг. Це відповідає згідно КВЕД коду 92.72 "Інші види рекреаційної діяльності".

При провадженні діяльності у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей) суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності та отримують в установленому порядку торгові патенти (стаття 267 Податкового кодексу України).

Платники єдиного податку відповідно до положень підрозділу 8 Розділу XX "ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Податкового кодексу України не є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, а отже немає підстав для отримання патенту.

З огляду на зазначене, при здійсненні діяльності з надання послуг гри на більярді суб'єкт господарювання, який є платником єдиного податку, має керуватися нормами Податкового кодексу України з урахуванням норм щодо спрощеної системи оподаткування.

Додатково повідомляємо, що листи Держкомпідприємництва не є нормативно-правовими актами, а носять інформаційний характер.

Крім того, за роз'ясненнями податкового законодавства слід звертатися до Державної податкової служби України як центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики.

 

Заступник Голови

О. Т. Сохар

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали