ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.04.2012 р. N 10194/7/15-2117

Про розгляд листа

Державна податкова служба України розглянула лист ДПС у Дніпропетровській області від 11.01.2012 N 777/8/15-413-7 та повідомляє.

Щодо часу, з якого застосовуються положення наказу ДПС України від 16.12.2011 N 258 (Наказ N 258) в частині трактування норм Податкового кодексу України.

Наказом ДПС України від 16.12.2011 N 258 (Наказ N 258) затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо сплати екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів (далі - Консультація), відповідно до якої платниками екологічного податку за розміщення побутових відходів є лише ті суб'єкти господарювання, що розміщують їх у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах, на використання яких отримано відповідний дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища або його органів на місцях.

Норми пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - Кодекс), щодо практичного застосування яких надано Консультацію (Наказ N 258), не змінювалися з моменту набрання ними чинності.

Зважаючи на викладене, Консультація (Наказ N 258) застосовується з моменту набрання чинності нормою, щодо практичного застосування якої її надано, тобто з 1 січня 2011 року.

Чи розповсюджується Консультація (Наказ N 258) на всі відходи?

Консультація стосується виключно побутових відходів.

Чи правомірне подання уточнюючих податкових декларацій за I - III квартали 2011 року за тимчасове розміщення побутових відходів, якщо у I - III кварталах 2011 року екологічний податок за тимчасове розміщення побутових відходів був нарахований і сплачений?

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Чи повинні сплачувати екологічний податок суб'єкти господарювання, які тимчасово розмістили побутові відходи у IV кварталі 2011 року?

Якщо суб'єкт господарювання не є платником екологічного податку у разі тимчасового розміщення побутових відходів, то йому не слід за такі відходи подавати Податкову декларацію екологічного податку за IV квартал 2011 року.

Щодо розміщення відходів на звалищах, які не мають статусу спеціально відведеного місця.

Відповідно до статті 55 Закону України від 25 червня 1991 року N 1264-XII "Про охорону навколишнього природного середовища", із змінами і доповненнями, розміщення відходів дозволяється лише за наявності спеціального дозволу на визначених місцевими радами територіях у межах установлених лімітів з додержанням санітарних і екологічних норм способом, що забезпечує можливість їх подальшого використання як вторинної сировини і безпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людей.

Суб'єкт господарювання, який розміщує відходи, повинен мати відповідний документ на земельну ділянку під звалище.

Разом з цим, Міністерство екології та природних ресурсів України листом від 06.03.2012 N 4794/07/10-12 (Лист N 4794/07/10-12) на запит ДПС України повідомило, що законодавством не передбачено отримання такого дозвільного документа, як "Дозвіл на використання спеціально відведених місць для зберігання та захоронення відходів".

Тому незавершення оформлення ділянки під звалище не звільняє від сплати екологічного податку.

 

Заступник Голови

А. П. Ігнатов





 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали