Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про розгляд проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання"

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

РІШЕННЯ

від 16 квітня 2019 року N 190

Про розгляд проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання"

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10.02.2010 N 1861-VI, листа Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку від 04.04.2019 N 04-21/18-141(67134), враховуючи пункт 2 параграфа 118 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950, і лист Секретаріату Кабінету Міністрів України від 09.04.2019 N 12631/1/1-19, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, вирішила:

1. Затвердити висновок стосовно висловлення позиції щодо доцільності прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання", реєстраційний номер 10183 від 25.03.2019, із пропозицією, що додається.

2. Департаменту правового забезпечення в установленому порядку забезпечити направлення відповіді Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та Міністерству економічного розвитку та торгівлі.

3. Департаменту забезпечення діяльності оприлюднити це рішення шляхом його розміщення на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.

 

Голова НКРЗІ

О. Животовський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
16 квітня 2019 року N 190

ВИСНОВОК
НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання", реєстраційний номер 10183 від 25.03.2019

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання", реєстраційний номер 10183 від 25.03.2019 (далі - законопроект), спрямований на адаптацію національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу.

За результатами опрацювання законопроекту Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, вирішила висловити позицію про доцільність його прийняття із такою пропозицією.

У пункті 6 розділу I законопроекту пропонується внести зміни до частини другої статті 24 Закону України "Про телекомунікації" та встановити, що підтвердження відповідності технічних засобів телекомунікацій здійснюється згідно із Законом України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" (Закон N 124-VIII).

Разом з цим, підпунктом 10 пункту 14 розділу I законопроекту пропонується доповнити статтю 11 Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" (Закон N 124-VIII), зокрема, статтею 111 "Презумпція відповідності вимогам технічних регламентів".

Частиною четвертою вказаної статті встановлено, що у разі якщо технічними регламентами, розробленими на основі актів законодавства Європейського Союзу, передбачене надання презумпції відповідності продукції, пов'язаних з нею процесів або методів виробництва чи інших об'єктів вимогам технічного регламенту внаслідок застосування інших стандартів, крім стандартів з переліку національних стандартів для цілей застосування технічного регламенту, або інших технічних специфікацій (їх частин) та за умови, що посилання на такі стандарти або інші технічні специфікації (їх частини) опубліковано в "Офіційному віснику Європейського Союзу", відповідні державні органи розміщують на своїх офіційних веб-сайтах зазначені посилання чи їх переліки.

Тобто, даною нормою пропонується на законодавчому рівні встановити введення для застосування в Україні стандартів Європейського Союзу шляхом прийняття їх як національних так званим методом "підтвердження" без перекладу на державну мову.

Звертаємо увагу, що прийняття таких національних стандартів мовою оригіналу суттєво обмежує їх використання в Україні, через відсутність кваліфікованого їх перекладу на державну мову, що призведе до їх формального або неоднозначного застосування різними суб'єктами господарювання та державними органами.

Враховуючи зазначене, під час підготовки законопроекту до другого читання пропонуємо передбачити у законопроекті обов'язковий переклад стандартів Європейського Союзу на державну мову.

 

Голова НКРЗІ

О. Животовський
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали