НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

РІШЕННЯ

від 23 травня 2017 року N 262

Про розгляд проекту Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оформлення прав на землю під об'єктами енергетики"

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10.02.2010 N 1861-VI, листа Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку від 10.05.2017 N 04-21/18-236(107303), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, вирішила:

1. Затвердити висновок стосовно висловлення позиції щодо доцільності прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оформлення прав на землю під об'єктами енергетики", реєстраційний номер 6255 від 28.03.2017, із пропозицією, що додається.

2. Департаменту правового забезпечення в установленому порядку забезпечити направлення відповіді Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку.

3. Департаменту забезпечення діяльності оприлюднити це рішення шляхом його розміщення на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.

 

Голова НКРЗІ

О. Животовський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
23 травня 2017 року N 262

ВИСНОВОК
НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
до проекту Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оформлення прав на землю під об'єктами енергетики", р. н. 6255 від 28.03.2017

Проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оформлення прав на землю під об'єктами енергетики", р. н. 6255 від 28.03.2017 (далі - проект акта), спрямований на врегулювання відносин, пов'язаних з оптимізацією процедури оформлення прав на землю під об'єктами енергетики.

За результатами опрацювання проекту акта Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, вирішила висловити позицію про доцільність його прийняття із пропозицією доопрацювати його під час підготовки до другого читання з урахуванням такого.

Підпунктом 1 пункту 1 розділу I проекту акта передбачено доповнення частини першої статті 99 Земельного кодексу України пунктом "в-1", яким до видів земельного сервітуту пропонується віднести право розміщення, будівництва, експлуатації, обслуговування, реконструкції, модернізації, ремонту, перевлаштування ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій.

Однак, частиною шостою статті 10 Закону України "Про телекомунікації" встановлено, що оператори телекомунікацій, які відповідно до цього Закону внесені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, мають право вимагати від власників земельних ділянок або землекористувачів установлення сервітутів до категорії земель, визначених Земельним кодексом України, для прокладання під землею телекомунікаційних мереж та/або усунення їх пошкоджень. Розмір плати (тарифи) за встановлення земельного сервітуту для прокладання під землею та/або усунення пошкоджень телекомунікаційних мереж для власників або землекористувачів установлює Кабінет Міністрів України.

З огляду на вказане, термінологія проекту акта та Закону України "Про телекомунікації" щодо відповідного земельного сервітуту потребує узгодження між собою.

 

Голова Національної комісії, що
здійснює державне регулювання у
сфері зв'язку та інформатизації

О. Животовський
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали