КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VIII сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 6 жовтня 2011 року N 185/6401

Про розгляд протесту заступника прокурора м. Києва на рішення Київської міської ради від 17.02.2011 N 15/5402 "Про погодження товариству з обмеженою відповідальністю комерційно-промисловій фірмі "Корн ЛТД" користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою 2 артезіанських свердловин, розташованих на території підприємства за адресою: Столичне шосе, 104-а Голосіївського району м. Києва

Рішенням Київської міської ради від 17.02.2011 N 15/5402 (Рішення N 15/5402) товариству з обмеженою відповідальністю комерційно-промисловій фірмі "Корн ЛТД" погоджено користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою 2 артезіанських свердловин, розташованих на території підприємства за адресою: Столичне шосе, 104-а Голосіївського району м. Києва.

Київська міська рада, розглянувши вимоги, викладені в протесті заступника прокурора м. Києва від 18.04.2011 N 07/4-237-вих-11, вважає неможливим їх задоволення з наступних підстав.

При прийнятті вищевказаного рішення Київська міська рада, як орган місцевого самоврядування, діяла в межах частини другої статті 19 Конституції України, тобто в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 9 Кодексу України про надра (далі - Кодекс) передбачено, що до відання Київської міської ради належить погодження клопотань про надання надр у користування з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, здійснення контролю за використанням та охороною надр.

Статтею 14 Кодексу передбачено, що надра надаються у користування для геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, видобування корисних копалин.

Відповідно до абзацу 2 статті 20 Кодексу дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення здійснюється з метою уточнення їх окремих гірничо-геологічних та інших параметрів, вибору раціональних методів видобування мінеральної сировини на підставі проекту цих робіт, погодженого з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці. Видобуті під час дослідно-промислової розробки корисні копалини підлягають реалізації у загальному порядку.

Статтею 16 Кодексу передбачено, що спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр. Надання спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється за попереднім погодженням з відповідною місцевою радою.

Опротестоване рішення Київради не надає дозволу на спеціальне користування надрами, а тільки за результатами опрацювання, з урахуванням вимог законодавства надає погодження Київської міської ради на отримання відповідного дозволу.

Таким чином, Київська міська рада, приймаючи рішення від 17.02.2011 N 15/5402 "Про погодження товариству з обмеженою відповідальністю комерційно-промисловій фірмі "Корн ЛТД" користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою 2 артезіанських свердловин, розташованих на території підприємства за адресою: Столичне шосе, 104-а Голосіївського району м. Києва" (Рішення N 15/5402), діяла у відповідності до вимог законодавства та не вийшла за межі наданих їй повноважень.

Враховуючи вищевикладене, керуючись Кодексом України про надра, статтею 21 Закону України "Про прокуратуру", Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Київська міська рада вирішила:

1. Відхилити протест заступника прокурора м. Києва на рішення Київської міської ради від 17.02.2011 N 15/5402 "Про погодження товариству з обмеженою відповідальністю комерційно-промисловій фірмі "Корн ЛТД" користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою 2 артезіанських свердловин, розташованих на території підприємства за адресою: Столичне шосе, 104-а Голосіївського району м. Києва" (Рішення N 15/5402).

2. Доручити заступнику міського голови - секретарю Київради про наслідки розгляду протесту негайно повідомити заступнику прокурора м. Києва.

 

Київський міський голова

Л. Черновецький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали