КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VIII сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 6 жовтня 2011 року N 187/6402

Про розгляд протесту заступника прокурора м. Києва на рішення Київської міської ради від 17.02.2011 N 13/5400 "Про погодження комунальному підприємству Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою однієї артезіанської свердловини, розташованої на території підприємства за адресою: проспект Повітрофлотський, 79 Солом'янського району м. Києва"

Рішенням Київської міської ради від 17.02.2011 N 13/5400 (Рішення N 13/5400) комунальному підприємству Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) погоджено користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою однієї артезіанської свердловини, розташованої на території підприємства за адресою: проспект Повітрофлотський, 79 Солом'янського району м. Києва.

Київська міська рада розглянула вимоги, викладені в протесті заступника прокурора м. Києва від 18.04.2011 N 07/4-236-вих-11, і вважає неможливим їх задоволення з наступних підстав.

При прийнятті вищевказаного рішення Київська міська рада, як орган місцевого самоврядування, діяла в межах частини другої статті 19 Конституції України, тобто в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 9 Кодексу України про надра (далі - Кодекс) передбачено, що до відання Київської міської ради належить погодження клопотань про надання надр у користування з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, здійснення контролю за використанням та охороною надр.

Статтею 14 Кодексу передбачено, що надра надаються у користування для геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, видобування корисних копалин.

Відповідно до абзацу 2 статті 20 Кодексу дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення здійснюється з метою уточнення їх окремих гірничо-геологічних та інших параметрів, вибору раціональних методів видобування мінеральної сировини на підставі проекту цих робіт, погодженого з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці. Видобуті під час дослідно-промислової розробки корисні копалини підлягають реалізації у загальному порядку.

Статтею 16 Кодексу передбачено, що спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр. Надання спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється за попереднім погодженням з відповідною місцевою радою.

Опротестоване рішення Київради не надає дозволу на спеціальне користування надрами, а тільки за результатами опрацювання, з урахуванням вимог законодавства надає погодження Київської міської ради на отримання відповідного дозволу.

Таким чином, Київська міська рада, приймаючи рішення від 17.02.2011 N 13/5400 "Про погодження комунальному підприємству Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою однієї артезіанської свердловини, розташованої на території підприємства за адресою: проспект Повітрофлотський, 79 Солом'янського району м. Києва" (Рішення N 13/5400), діяла у відповідності до вимог законодавства і не вийшла за межі наданих їй повноважень.

Враховуючи вищевикладене, керуючись Кодексом України про надра, статтею 21 Закону України "Про прокуратуру", Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Київська міська рада вирішила:

1. Відхилити протест заступника прокурора м. Києва на рішення Київської міської ради від 17.02.2011 N 13/5400 "Про погодження комунальному підприємству Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) користування ділянкою надр, що містить корисні копалини загальнодержавного значення (підземні води), за допомогою однієї артезіанської свердловини, розташованої на території підприємства за адресою: проспект Повітрофлотський, 79 Солом'янського району м. Києва" (Рішення N 13/5400).

2. Доручити заступнику міського голови - секретарю Київради про наслідки розгляду протесту негайно повідомити заступнику прокурора м. Києва.

 

Київський міський голова

Л. Черновецький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали