ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

01.07.2009 р.

Справа N 2-858/2009 р.


1 липня 2009 року Черкаський районний суд Черкаської області у складі: головуючого, судді Пономаренка В. В., при секретарі Краснокутській В. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: Відділ реєстрації актів цивільного стану Монастирищенського районного управління юстиції Черкаської області, ОСОБА_3, про розірвання шлюбу та про виключення з актового запису відомостей про батьківство, встановив:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2, треті особи: Відділ реєстрації актів цивільного стану Монастирищенського районного управління юстиції Черкаської області, ОСОБА_3, про розірвання шлюбу та про виключення з актового запису відомостей про батьківство, мотивуючи позовні вимоги тим, що сторони перебувають у першому шлюбі, зареєстрованому 12 січня 2007 року у Відділі РАЦС Монастирищенського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис N 01. Спільне подружнє життя з відповідачем не склалося, тому що сторони мають різні погляди на життя, із-за чого виникають сварки, і вони не можуть порозумітися. Шлюбні стосунки між сторонами припинено в квітні 2008 року, спільне господарство не ведеться. Позивач вважає, що сім'я розпалась, а юридичне збереження даного шлюбу є неможливим та буде суперечити її інтересам, строк на примирення сторонам не потрібний. Після припинення шлюбних відносин з відповідачем, з 2008 року, позивач проживає з іншим чоловіком - ОСОБА_3, але шлюб із ним не укладала, оскільки перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. 11.04.2009 року в позивача народився син ОСОБА_4, батьком якого є ОСОБА_3. При реєстрації народження дитини в свідоцтво про народження в графу батько дитини був записаний відповідач ОСОБА_2. Коли позивач звернулася до Відділу РАЦС за роз'ясненням, чому в свідоцтво про народження дитини в графу батько не вписують ОСОБА_3, їй роз'яснили, що згідно ч. 3 ст. 122 СК України дружина та чоловік мають право подати спільну заяву про невизнання чоловіка батьком дитини. Відповідач ОСОБА_2 не визнає себе батьком дитини і не подає такої спільної заяви, пояснюючи це тим, що в нього немає часу цим займатися. Позивач не визнає батьківства відповідача, оскільки з відповідачем не проживала, шлюбних відносин не підтримувала, дитина була зачата під час спільного проживання з ОСОБА_5, тому останній являється батьком дитини, і він визнає батьківство. Тому позивач просила суд розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2, зареєстрований 12 січня 2007 року у Відділі РАЦС Монастирищенського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис N 01, та виключити з актового запису N 13 від 07.05.2009 року, зробленого Сагунівською сільською радою Черкаського району Черкаської області, про народження ОСОБА_4 відомості про батьківство ОСОБА_2.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала і просила його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, але на адресу суду надіслав заяву про визнання позовних вимог та про розгляд справи у його відсутності.

Представник третьої особи Відділу РАЦС Монастирищенського районного управління юстиції Черкаської області в судове засідання не з'явився, але на адресу суду надіслано заяву про визнання позовних вимог та про розгляд справи у відсутності їх представника.

В судовому засіданні третя особа ОСОБА_5 позовні вимоги позивача визнав, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі, оскільки він визнаний відповідачем. Визнання позову відповідачем не суперечить вимогам закону, не порушує права і законні інтереси інших осіб.

З наявних у справі доказів встановлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 з квітня 2008 року припинили шлюбні відносини і проживають окремо.

В період окремого проживання з відповідачем ОСОБА_2 з 2008 року позивач проживає з третьою особою по справі ОСОБА_5 однією сім'єю. Від спільного проживання із ОСОБА_5 позивач завагітніла і 11 квітня 2009 року народила сина ОСОБА_6. Дана обставина підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_4, виданим 7 травня 2009 року Сагунівською сільською радою Черкаського району Черкаської області. Під час реєстрації народження сина в органі РАЦСу у відповідності до вимог ст. 122 СК України, оскільки дитина зачата і народжена у шлюбі, походить від подружжя, батьком дитини був записаний відповідач ОСОБА_2, ОСОБА_5 визнає своє батьківство.

Згідно з ч. 1 ст. 138 СК України жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, і ОСОБА_1 скористалася цим правом, звернувшись з даним позовом до суду.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 138 СК України вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство. ОСОБА_5 подав таку заяву.

Тому суд розриває шлюб між сторонами, зареєстрований 12 січня 2007 року у Відділі РАЦС Монастирищенського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис N 01, та задовольняє вимоги позивача про виключення запису про її чоловіка ОСОБА_2 як батька дитини з актового запису про народження дитини ОСОБА_4, визнає батьком ОСОБА_4 ОСОБА_5 та вважає за можливе змінити прізвище дитини ОСОБА_4 на ОСОБА_5, по батькові з Олександровича на Романовича, залишивши ім'я, дату, місце народження попереднє - ОСОБА_4, 11.04.2009 року, с. Сагунівка Черкаського району Черкаської області.

Витрати по розірванню шлюбу суд, враховуючи матеріальний та сімейний стан сторін, покладає на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, 110, 112, 138 Сімейного кодексу України, ст. ст. 130, 174, 208, 209, 212 - 215, 294, 295 ЦПК України, суд вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 12 січня 2007 року у Відділі РАЦС Монастирищенського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис N 01, розірвати.

Виключити запис про ОСОБА_2 як батька дитини ОСОБА_4, який народився 11 квітня 2009 року, з актового запису про народження дитини, вчиненого Сагунівською сільською радою Черкаського району Черкаської області за N 13 від 7 травня 2009 року, свідоцтва серії 1-СР N 090173, виданого 7 травня 2009 року Сагунівською сільською радою Черкаського району Черкаської області.

Визнати батьком дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_3.

Змінити ОСОБА_4 прізвище ОСОБА_4 на ОСОБА_3, по батькові з Олександровича на Романовича, залишивши ім'я, дату, місце народження попереднє - ОСОБА_4, 11.04.2009 року, с. Сагунівка Черкаського району Черкаської області.

При одержанні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито в сумі 17 грн.

ОСОБА_1 звільнити від сплати державного мита.

Рішення може бути оскаржено через суд першої інстанції до апеляційного суду Черкаської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в строк, передбачений для подання заяви про апеляційне оскарження.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали