Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 29 травня 2019 року N 909

Київ

Про Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України

З метою забезпечення однакового застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, висунутих політичними партіями або шляхом самовисування, рівних прав і можливостей брати участь у виборчому процесі всіх кандидатів у народні депутати України, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 2 (Закон N 4061-VI), частини третьої статті 3 (Закон N 4061-VI), частини першої статті 9 (Закон N 4061-VI), пункту 9 частини другої статті 30 (Закон N 4061-VI), частини першої статті 54 (Закон N 4061-VI), частин першої (Закон N 4061-VI), другої статті 55 (Закон N 4061-VI), частини першої статті 60 цього Закону (Закон N 4061-VI), статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", частини четвертої статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (Закон N 5492-VI), Постанови Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII "Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон" (зі змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року N 302 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" (Постанова N 302) (зі змінами) та від 2 березня 2016 року N 207 "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру" (Постанова N 207) (зі змінами), керуючись статтями 11 - 13, пунктом 2 частини другої статті 16, пунктами 2, 13 статті 17, пунктами 7, 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) під час реєстрації кандидатів у народні депутати України (додається).

2. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК

 

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
29.05.2019 N 909

РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) під час реєстрації кандидатів у народні депутати України

Це Роз'яснення розроблено з метою однакового застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) під час реєстрації Центральною виборчою комісією кандидатів у народні депутати України, висунутих політичними партіями в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та/або в одномандатних виборчих округах, кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування (далі - кандидат у депутати).

1. Висування і реєстрацію кандидатів у депутати регламентовано розділом VII Закону (Закон N 4061-VI).

Центральна виборча комісія реєструє кандидата в депутати за умови отримання документів, передбачених частиною першою статті 54 (Закон N 4061-VI), частинами першою (Закон N 4061-VI), другою статті 55 Закону (Закон N 4061-VI), які обов'язково повинні містити відомості, зазначені у наведених нормах Закону (Закон N 4061-VI).

При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, у разі відсутності в ньому відомостей, які обов'язково повинні міститися у такому документі згідно з вимогами Закону (Закон N 4061-VI).

2. Народним депутатом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років.

Документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на виборах народних депутатів України, є, зокрема, паспорт громадянина України.

3. За змістом частини четвертої статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (Закон N 5492-VI), пунктів 3, 8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII "Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон" (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року N 302 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" (Постанова N 302) (зі змінами) паспорт громадянина України виготовляється у вигляді паспортної книжечки або картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. При цьому паспорт громадянина України у вигляді картки може бути як у вигляді картки з безконтактним електронним носієм, так і у вигляді картки, що не містить безконтактного електронного носія.

Відповідно до пункту 1 Перехідних положень Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (Закон N 5492-VI) документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом (Закон N 5492-VI), є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов'язковій заміні.

Таким чином, у громадянина України, у тому числі в особи, стосовно якої подаються документи для реєстрації кандидатом у депутати, може бути паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або у вигляді картки.

Отже, для реєстрації кандидата в депутати до Центральної виборчої комісії подаються ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або ксерокопії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки.

 

Секретар
Центральної виборчої комісії

Н. БЕРНАЦЬКА
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали