Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про скаргу Чижик К. В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Берези Ю. М., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 18 липня 2019 року за N 21-36-35433

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 20 липня 2019 року N 1781

Київ

Про скаргу Чижик К. В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Берези Ю. М., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 18 липня 2019 року за N 21-36-35433

До Центральної виборчої комісії 15 липня 2019 року надійшла скарга Чижик Катерини Вікторівни, довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Берези Юрія Миколайовича, у якій вона оскаржує дії кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Кисилевського Дмитра Давидовича щодо розміщення всупереч частини двадцять другої статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) своєї приймальні у будинку культури "Металург" за адресою: вул. Петра Калнишевського, 27к, м. Дніпро, без укладання договору оренди та сплати орендної плати з свого виборчого фонду, у зв'язку з чим суб'єкт звернення зі скаргою просить повідомити про це правоохоронні органи.

Суб'єкт звернення зі скаргою обґрунтовує вимоги тим, що 16 липня 2019 року до кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 Берези Ю. М. звернувся громадянин України Красний В. Л. із повідомленням, що приймальня кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 Кисилевського Д. Д. розташована в будинку культури "Металург" за адресою: вул. Петра Калнишевського, 27к, м. Дніпро, про що ним здійснено відеозапис. Крім того, 15 липня 2019 року громадянин України Осадчук Р. С. надав кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 Березі Ю. М. довідку Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях, датовану тим самим днем N 67-з/і, про те, що від Кисилевського Д. Д. не надходило документів на оренду державного майна за адресою: вул. Петра Калнишевського, 27к, м. Дніпро, балансоутримувачем якого є публічне акціонерне товариство "ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД" (далі - ПАТ "ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД").

На підтвердження вказаного Чижик К. В. до скарги додала електронний носій інформації (диск) із відеозаписом, копії звернення Красного В. Л., довідки Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях від 15 липня 2019 року N 67-з/і, фотографій та матеріали передвиборної агітації.

На виконання частини десятої статті 111 Закону (Закон N 4061-VI) копію скарги 19 липня 2019 року надіслано суб'єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

До Комісії того самого дня надійшло пояснення кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 Кисилевського Д. Д. на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, в якому йдеться про те, що 27 червня 2019 року він відкрив поточний рахунок свого виборчого фонду, 1 липня 2019 року уклав договір про надання послуг з підготовки і проведення культурно-масових заходів N 19/2809 із ПАТ "ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД", 19 липня 2019 року в повному обсязі здійснив оплату послуг за ним за рахунок коштів власного виборчого фонду. На підтвердження зазначеного до пояснень суб'єкта оскарження Комісії надано копію вказаного договору та платіжних документів.

Крім того, Кисилевський Д. Д. повідомив, що він не працює у ПАТ "ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД".

Постановою Центральної виборчої комісії від 27 червня 2019 року N 1353 (Постанова N 1353) Чижик Катерину Вікторівну зареєстровано довіреною особою кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Берези Юрія Миколайовича.

Постановою Центральної виборчої комісії від 25 червня 2019 року N 1288 (Постанова N 1288) Кисилевського Дмитра Давидовича, висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "СЛУГА НАРОДУ", зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

За змістом частин першої (Закон N 4061-VI) та другої статті 108 Закону (Закон N 4061-VI), пунктів 2.1 (Порядок N 133), 2.2 (Порядок N 133), 3.4 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України (Порядок N 133), затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (далі - Порядок), довірена особа кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі може оскаржити до Центральної виборчої комісії, зокрема, дії кандидата в народні депутати України.

Таким чином, Комісія зазначає, що згідно зі статтею 108 Закону (Закон N 4061-VI) скаргу подано належним суб'єктом звернення зі скаргою до належного суб'єкта розгляду скарги.

Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, а також пояснення суб'єкта оскарження, Центральна виборча комісія встановила.

Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата в народні депутати України або політичну партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України (частина перша статті 68 Закону (Закон N 4061-VI)).

Згідно з пунктами 1 (Закон N 4061-VI), 3 частини другої статті 68 Закон (Закон N 4061-VI)у передвиборна агітація може проводитися у формі проведення зборів громадян, інших зборів з виборцями, публічних дебатів, дискусій, "круглих столів", пресконференцій стосовно положень передвиборних програм та політичної діяльності партій - суб'єктів виборчого процесу чи політичної діяльності кандидатів у народні депутати України.

За змістом частини двадцять другої статті 74 Закону (Закон N 4061-VI) кандидатам у народні депутати України забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу.

Частиною першою (Закон N 4061-VI), пунктом 4 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI) визначено, що попередження політичній партії, кандидати в народні депутати України від якої включені до виборчого списку політичної партії, або окремому кандидату в народні депутати України оголошується у разі встановлення судом при розгляді виборчого спору, що кандидат у народні депутати України, який займає посаду, в тому числі за сумісництвом, в органах виконавчої влади, органах влади Автономної Республіки Крим чи в органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях, у військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, залучав або використовував для проведення передвиборної агітації підлеглих йому осіб, службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи (зловживання службовим становищем).

Докази, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб'єкта звернення зі скаргою, суб'єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги, надають виборчій комісії суб'єкт звернення зі скаргою, суб'єкт оскарження, заінтересовані особи. Якщо суб'єкт звернення, суб'єкт оскарження чи заінтересована особа не надасть докази для підтвердження обставин, на які він посилається, виборча комісія вирішує справу на основі наявних доказів (частини перша - третя статті 112 Закону (Закон N 4061-VI)).

Крім того, за змістом частини п'ятої статті 112 Закону (Закон N 4061-VI) обставини (факти), для доведення яких законом встановлено певні засоби доказування, не можуть доводитися іншими засобами доказування.

Враховуючи положення пункту 4 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI), факт використання кандидатом у народні депутати України для проведення передвиборної агітації службового приміщення має бути встановлений судом.

Відповідного рішення суду про встановлення факту використання кандидатом у народні депутати України Кисилевським Д. Д. для проведення передвиборної агітації службового приміщення суб'єктом звернення зі скаргою не надано.

Отже, Центральна виборча комісія не має підстав для прийняття рішення в порядку пункту 4 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI).

Разом з тим згідно з довідкою Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях від 15 липня 2019 року N 67-з/і балансоутримувачем державного майна за адресою: вул. Петра Калнишевського, 27к, м. Дніпро, є ПАТ "ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД". При цьому кандидат у народні депутати України Кисилевський Д. Д. підтвердив факт надання йому послуг з підготовки і проведення культурно-масових заходів указаним підприємством шляхом надання копій договорів та фінансових документів.

Частиною четвертою статті 113 Закону (Закон N 4061-VI) передбачено, що при розгляді скарги по суті виборча комісія може задовольнити скаргу повністю або частково чи відмовити в її задоволенні.

Підставою для задоволення скарги є встановлення виборчою комісією, що рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта оскарження не відповідають законодавству про вибори народних депутатів України.

Порушення суб'єктом оскарження законодавства про вибори народних депутатів України суб'єктом звернення зі скаргою не доведено.

З огляду на вказане Комісія не має підстав для задоволення скарги Чижик К. В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Берези Ю. М., а отже, і для надсилання звернення до правоохоронних органів згідно з частиною двадцять шостою статті 74 Закону (Закон N 4061-VI).

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої (Закон N 4061-VI), другої статті 61 (Закон N 4061-VI), статті 68 (Закон N 4061-VI), статей 108 - 113 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI), Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (Порядок N 133), керуючись частиною другою статті 3, статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в задоволенні скарги Чижик Катерини Вікторівни, довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Берези Юрія Миколайовича, на дії кандидата в народні депутати України Кисилевського Дмитра Давидовича, зареєстрованого в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Чижик К. О., довіреній особі кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Берези Ю. М., і кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 24 Кисилевському Д. Д.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали