Додаткова копія: Про скаргу члена окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу N 207 Іваненка М. М., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 3 травня 2019 року за N 21-33-14864

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 3 травня 2019 року N 880

Київ

Про скаргу члена окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу N 207 Іваненка М. М., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 3 травня 2019 року за N 21-33-14864

До Центральної виборчої комісії 3 травня 2019 року повторно надійшла скарга члена окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу N 207 Іваненка Миколи Михайловича.

Суб'єкт звернення у своїй скарзі просить "доручити правоохоронним органам провести перевірки зазначених у моїй скарзі обставин; скасувати постанову ОВК ТВО N 207 від 05.04.2019 в частині нарахування та виплати одноразової грошової винагороди членам ОВК як таку, що прийнята з порушенням законодавства України; відновити справедливість згідно вимог законодавства України".

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії та розглядаються нею у порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються виборів Президента України, визначено розділом XII Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 28 березня 2014 року N 114 (Порядок N 114) (зі змінами) (далі - Порядок).

Відповідно до частини першої статті 91 Закону та пунктів 2.1 (Порядок N 114), 2.2 Порядку (Порядок N 114) суб'єктом звернення зі скаргою до виборчої комісії у передбачених законом випадках можуть бути:

1) кандидат на пост Президента України, зареєстрований у встановленому Законом порядку (далі - кандидат на пост Президента України);

2) політична партія (далі - партія) - суб'єкт виборчого процесу, в особі її керівника чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії;

3) офіційний спостерігач від партії - суб'єкта виборчого процесу, кандидата на пост Президента України чи громадської організації, зареєстрований у встановленому Законом порядку (далі - офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації);

4) виборець - громадянин України, який відповідно до статті 2 Закону має право голосу на виборах Президента України, в разі, якщо рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження порушено його особисті виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі.

Від імені кандидата на пост Президента України суб'єктом звернення зі скаргою може бути також уповноважений представник кандидата на пост Президента України в Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу, довірена особа кандидата на пост Президента України в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі, довірена особа кандидата на пост Президента України в територіальному виборчому окрузі.

Центральна виборча комісія звертає увагу, що суб'єктом звернення зі скаргою на дії окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу N 207 є член цієї окружної виборчої комісії Іваненко М. М.

Однак члени окружної виборчої комісії до кола суб'єктів звернення зі скаргою до виборчої комісії згідно із Законом не належать.

Центральна виборча комісія зауважує, що у зв'язку із формуванням складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України для організації підготовки та проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року повноваження окружних виборчих комісій з виборів Президента України, утворених у складі згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 18 лютого 2019 року N 331 "Про утворення окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року" (Постанова N 331) (зі змінами), припинено.

За таких обставин член окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу N 207 Іваненко М. М. не є належним суб'єктом звернення зі скаргою.

Загальний строк оскарження встановлено частиною першою статті 94 Закону та пунктом 4.1 Порядку (Порядок N 114), відповідно до яких скарга, що стосується підготовки та проведення виборів Президента України, може бути подана протягом п'яти днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності.

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення виборчою комісією без розгляду (частина п'ята статті 94 Закону та пункт 4.3 Порядку (Порядок N 114)).

У своїй скарзі Іваненко М. М. просить скасувати постанову окружної виборчої комісії територіального виборчого округу N 207 від 5 квітня 2019 року.

Уперше скарга Іваненка М. М. надійшла до Центральної виборчої комісії 19 квітня 2019 року. Після повернення скарги 20 квітня 2019 року у зв'язку з її невідповідністю вимогам Закону повторно скарга надійшла до Комісії 3 травня 2019 року.

Таким чином, скаргу подано з порушенням установлених Законом строків оскарження.

Згідно з частиною шостою статті 96 Закону, пунктом 9.3 Порядку (Порядок N 114) виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб'єктом звернення зі скаргою, до неналежного суб'єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом.

Отже, скарга Іваненка М. М. підлягає залишенню без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 91, частини першої статті 94, частин першої, четвертої, шостої статті 96 Закону України "Про вибори Президента України", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28 березня 2014 року N 114 (Порядок N 114), керуючись статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу члена окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу N 207 Іваненка Миколи Михайловича, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 3 травня 2019 року за N 21-33-14863, залишити без розгляду по суті.

2. Копію цієї постанови надіслати Іваненку М. М. та окружній виборчій комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу N 207.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали