ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 24 січня 2012 року N 15

Київ

Про скаргу Херсонської обласної організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", зареєстровану у Центральній виборчій комісії 16 січня 2012 року за N 21-34-208

До Центральної виборчої комісії 16 січня 2012 року повторно надійшла скарга Херсонської обласної організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" щодо непризначення Степанівською сільською виборчою комісією Суворовського району міста Херсона Херсонської області (далі - Степанівська сільська виборча комісія) повторного голосування з виборів депутатів Степанівської сільської ради Суворовського району міста Херсона в одномандатному виборчому окрузі N 14.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.

До Центральної виборчої комісії 3 січня 2012 року надійшла скарга Херсонської обласної організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", яку відповідно до частини одинадцятої статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", частини другої статті 88 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) було повернуто суб'єкту звернення зі скаргою.

Херсонську обласну організацію політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" повідомлено про підстави такого повернення, зокрема щодо оформлення скарги без дотримання вимог частини десятої статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та статті 87 Закону.

Проте Херсонською обласною організацією політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" 16 січня 2012 року повторно подано до Центральної виборчої комісії скаргу, в якій окремі недоліки, на які вказувалося при поверненні цієї скарги, залишилися не виправленими. Так, до скарги не додано оригіналів або засвідчених у встановленому порядку копій письмових доказів, що додаються до неї.

Таким чином, скаргу, що надійшла до Комісії 16 січня 2012 року, Херсонською обласною організацією політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" подано з невиправленими недоліками.

Крім того, Центральна виборча комісія відзначає, що згідно з частиною першою статті 86 Закону скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб'єктом звернення зі скаргою у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб'єктом оскарження.

Відповідно до частини дванадцятої статті 15 Закону днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути вчинена дія, передбачена цим чи іншими законами України.

Частинами п'ятою та шостою статті 86 Закону визначено, що днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією.

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб'єктом розгляду скарги без розгляду.

Зі змісту скарги вбачається, що Херсонська обласна організація політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" оскаржує бездіяльність Степанівської сільської виборчої комісії щодо непризначення повторного голосування з виборів депутатів Степанівської сільської ради Суворовського району міста Херсона в одномандатному виборчому окрузі N 14.

Відповідно до частини другої статті 76 Закону рішення про призначення повторного голосування з виборів депутатів сільської ради в одномандатному виборчому окрузі приймається сільською виборчою комісією на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати таких виборів не пізніш як на п'ятий день з дня виборів.

Повторне голосування по кандидатах у депутати, які у відповідному виборчому окрузі набрали найбільшу і водночас однакову кількість голосів, проводиться не пізніш як у двотижневий строк після дня виборів, у порядку, встановленому Законом (частина третя статті 78 Закону).

Разом з тим, згідно зчастинами першою, п'ятою статті 11 Закону здійснення суб'єктами виборчого процесу виборчих процедур, передбачених Законом, є виборчим процесом, який завершується офіційним оприлюдненням результатів місцевих виборів у порядку, встановленому Законом.

Отже, повторне голосування з виборів депутатів сільської ради є виборчою процедурою, що призначається та проводиться з дотриманням вимог статей 76, 78 Закону та можливе лише в межах відповідного виборчого процесу.

Беручи до уваги зазначене, а також те, що чергові вибори депутатів місцевих рад, зокрема депутатів Степанівської сільської ради Суворовського району міста Херсона, у тому числі в одномандатному виборчому окрузі N 14, відбулися 31 жовтня 2010 року, скарга Херсонською обласною організацією політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", що надійшла до Комісії 16 січня 2012 року, подана з порушенням встановлених Законом строків оскарження.

Згідно з частинами третьою, одинадцятою статті 88 Закону у разі повторного подання скарги з невиправленими недоліками або з допущенням нових недоліків, а також у разі подання скарги неналежним суб'єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб'єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом, виборча комісія приймає рішення про залишення її без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 76, статті 78, частин першої, п'ятої, шостої статті 86, частин третьої, одинадцятої статті 88 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 15 вересня 2010 року N 352, керуючисьчастиною другою статті 3, статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частинами третьою, четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Херсонської обласної організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", зареєстровану у Центральній виборчій комісії 16 січня 2012 року за N 21-34-208, залишити без розгляду по суті.

2. Цю постанову надіслати Херсонській обласній організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та Степанівській сільській виборчій комісії Суворовського району міста Херсона Херсонської області.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

В. ШАПОВАЛ

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали