Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Нагорняка С. В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 29 червня 2019 року за N 21-36-26312

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2019 року N 1411

Київ

Про скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Нагорняка С. В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 29 червня 2019 року за N 21-36-26312

До Центральної виборчої комісії 29 червня 2019 року надійшла скарга кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Нагорняка Сергія Володимировича, висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "СЛУГА НАРОДУ" на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Суб'єкт звернення зі скаргою просить "визнати такими, що не відповідають вимогам законодавства України про вибори депутатів, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб'єкта виборчого процесу дії суб'єкта оскарження Бойка Олега Леонідовича щодо подання до Центральної виборчої комісії для реєстрації його кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в одномандатному виборчому окрузі N 199 документів - автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та електронному вигляді, із відомостями (інформацією) про його партійність - член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" та скасувати реєстрацію кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Бойка Олега Леонідовича, висунутого шляхом самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Крім того, 30 червня 2019 року до Комісії кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Нагорняком С. В. подано доповнення до скарги, зареєстровані в Комісії за N 21-36-26620, в яких суб'єкт звернення констатує, що "автобіографія Бойка О. Л. оформлена не належним чином, тобто у ній містяться не всі важливі дані, тобто не містяться відомості про партійність, а саме: не вказано чи є Бойко О. Л. членом або ж не належить до членів політичної партії, що за Законом повинні бути вказані, слід вважати, що документ - автобіографія - відсутній".

Свої вимоги суб'єкт звернення обгрунтовує тим, що Бойком О. Л. до Центральної виборчої комісії було подано документи для реєстрації кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року з автобіографією, в якій вказано "завідомо неправдиві відомості про партійність. Адже відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 23 червня 2019 року N 1172 (Постанова N 1172) та інформації, що міститься на офіційному сайті Центральної виборчої комісії www.cvk.gov.ua Бойко Олег Леонідович є членом ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ". Така інформація вводить в оману виборців одномандатного виборчого округу N 199".

Вивчивши скаргу, доповнення до скарги та додані до них матеріали, Центральна виборча комісія зазначає.

Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії та розглядаються нею в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються виборів народних депутатів України, визначено розділом XIII Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (Порядок N 133) (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 7.2 Порядку (Порядок N 133) під час вивчення скарги виборча комісія встановлює, зокрема, чи подано скаргу належним суб'єктом звернення зі скаргою, визначеним Законом (Закон N 4061-VI), чи віднесено Законом розгляд цієї скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб'єкт розгляду скарги).

Так, суб'єктом звернення зі скаргою до виборчої комісії у передбачених законом випадках може бути, зокрема, кандидат у народні депутати України (частина перша статті 108 Закону (Закон N 4061-VI), підпункт 3 пункту 2.1 Порядку (Порядок N 133)).

Зі змісту скарги та доповнень до неї вбачається, що кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Нагорняк С. В. по суті не згоден з прийнятим Центральною виборчою комісією рішенням від 23 червня 2019 року N 1172 щодо реєстрації кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Бойка С. В., висунутого шляхом самовисування.

За змістом частини дев'ятої статті 108 Закону (Закон N 4061-VI), пункту 3.3 Порядку (Порядок N 133) рішення, дії чи бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена Центральної виборчої комісії оскаржуються виключно до суду шляхом подання позовної заяви.

Згідно з частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія та її члени зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, вказаним та іншими законами України.

Конституцією України та законами України Центральна виборча комісія не наділена повноваженнями щодо розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність самої ж Комісії або її членів.

Крім того Комісія зазначає, що загальний строк оскарження встановлено частиною першою статті 109 Закону (Закон N 4061-VI), відповідно до якої скарга, що стосується підготовки та проведення виборів народних депутатів України, може бути подана протягом п'яти днів після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги виборчою комісією (частина п'ята статті 109 Закону (Закон N 4061-VI), підпункт 6 пункту 4.3 Порядку (Порядок N 133)).

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення виборчою комісією без розгляду (частина шоста статті 109 Закону (Закон N 4061-VI), підпункт 4 пункту 4.3 Порядку (Порядок N 133)).

У зв'язку з цим Комісія звертає увагу, що дії суб'єкта оскарження щодо подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації його кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зокрема і автобіографії, яка містить відомості про партійність, вчинено кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Бойком О. Л. 18 червня 2019 року.

Крім того, Бойка Олега Леонідовича зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 у порядку самовисування постановою Комісії від 23 червня 2019 року N 1172 (Постанова N 1172) на підставі поданої до Комісії 18 червня 2019 року заяви про самовисування разом з доданими до неї документами (зокрема і автобіографії, яка містить відомості про членство в ПОЛІТИЧНІЙ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ") та заяви від 21 червня 2019 року про долучення до поданих зазначеним кандидатом у народні депутати України документів з виправленими недоліками в автобіографії, яка також містить відомості про членство у зазначеній політичній партії.

Натомість скарга Нагорняка С. В. щодо дій суб'єкта оскарження стосовно подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації його кандидатом у народні депутати України, зокрема автобіографії з відомостями про його партійність, та у зв'язку з цим скасування його реєстрації надійшла до Центральної виборчої комісії 29 червня 2019 року, тобто з порушенням строків оскарження.

Згідно з частиною одинадцятою статті 111 Закону (Закон N 4061-VI), пунктом 10.2 Порядку (Порядок N 133) виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб'єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб'єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом.

За таких обставин скарга Нагорняка С. В. підлягає залишенню без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої (Закон N 4061-VI), дев'ятої статті 108 (Закон N 4061-VI), статті 109 (Закон N 4061-VI), частин четвертої (Закон N 4061-VI), одинадцятої статті 111 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI), Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (Порядок N 133), керуючись статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Нагорняка Сергія Володимировича залишити без розгляду по суті.

2. Копію цієї постанови надіслати кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 199 Нагорняку С. В.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали