Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макара І. І., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 20 липня 2019 року за N 21-36-36701

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 20 липня 2019 року N 1792

Київ

Про скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макара І. І., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 20 липня 2019 року за N 21-36-36701

До Центральної виборчої комісії 20 липня 2019 року надійшла скарга кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макара Івана Івановича на дії кандидатів у народні депутати України в тому самому виборчому окрузі Босенко Лариси Василівни та Реки Андрія Олександровича.

У скарзі суб'єкт звернення просить "визнати дії кандидатів Босенко Лариси Василівни та Реки Андрія Олександровича такими, що порушують вимоги законодавства про вибори народних депутатів України, грубо порушують мої, як кандидата у народні депутати України права та законні інтереси; зобов'язати кандидатів Босенко Ларису Василівну та Реку Андрія Олександровича припинити в подальшому не вчиняти подібних дій; Центральній виборчій комісії прийняти рішення про винесення попередження кандидатів Босенко Ларисі Василівні та Реці Андрію Олександровича за результатами розгляду скарги; направити матеріали до відповідних правоохоронних органів для притягнення Реки А. О. до відповідальності згідно чинного законодавства України".

Суб'єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги тим, що 20 липня 2019 року по поштових скриньках мешканців Машівського та Карлівського районів Полтавської області, які входять до складу одномандатного виборчого округу N 149, кандидатом у народні депутати України в указаному виборчому окрузі Босенко Л. В. було розповсюджено агітаційний матеріал, а саме брошуру про самоусунення від участі у виборах 21 липня 2019 року на користь кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Реки А. О. Суб'єкт звернення вважає такі дії кандидатів у народні депутати України Босенко Л. В. і Реки А. О. незаконними та такими, що порушують вимоги Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон), та спробою завуальовано продовжити, попри заборону, свою передвиборну агітацію.

На підтвердження зазначеного кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макар І. І. до скарги додав фотографію брошури "НАША СПРАВА ПОЛТАВЩИНА" та фотографію розповсюдження в поштових скриньках агітаційних матеріалів.

На виконання частини десятої статті 111 Закону (Закон N 4061-VI) копію скарги з доданими до неї матеріалами 20 липня 2019 року надіслано суб'єктам оскарження, яких повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

20 липня 2019 року до Центральної виборчої комісії надійшли пояснення від кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Босенко Л. В., у яких ідеться про те, що до розповсюдження агітаційної літератури, зазначеної у скарзі, вона непричетна.

Постановою Центральної виборчої комісії від 18 червня 2019 року N 1047 (Постанова N 1047) зареєстровано кандидата в народні депутати України Макара Івана Івановича, який балотується в одномандатному виборчому окрузі N 149 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Постановою Центральної виборчої комісії від 10 червня 2019 року N 966 (Постанова N 966) зареєстровано кандидата в народні депутати України Реку Андрія Олександровича, який балотується в одномандатному виборчому окрузі N 149 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Постановою Центральної виборчої комісії від 24 червня 2019 року N 1217 (Постанова N 1217) зареєстровано кандидата в народні депутати України Босенко Ларису Володимирівну, висунуту політичною партією Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в одномандатному виборчому окрузі N 149 на позачергових виборах народних депутатів України.

За змістом частин першої (Закон N 4061-VI) та другої статті 108 Закону (Закон N 4061-VI) та пунктів 2.1 (Порядок N 133), 2.2 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України (Порядок N 133), затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (далі - Порядок), кандидат у народні депутати України, зареєстрований у встановленому Законом порядку, може оскаржити до виборчої комісії, зокрема, дії кандидата в народні депутати України. Частиною восьмою вказаної статті Закону та пунктом 3.4 Порядку передбачено, що скарга на дії чи бездіяльність кандидата в народні депутати України може бути подана до Центральної виборчої комісії.

Таким чином, Комісія зазначає, що згідно зі статтею 108 Закону (Закон N 4061-VI) та Порядком скаргу подано належним суб'єктом звернення зі скаргою до належного суб'єкта розгляду скарги.

Розглянувши скаргу, додані до неї матеріали, а також пояснення суб'єкта оскарження, Центральна виборча комісія встановила.

Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата в народні депутати України або політичну партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України (частина перша статті 68 Закону (Закон N 4061-VI)).

Згідно з пунктом 5 (Закон N 4061-VI) частини третьої статті 68 Закону передвиборна агітація може проводитися у формі розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації.

Статтею 70 Закону (Закон N 4061-VI) передбачено, що політична партія, кандидати в народні депутати України від якої зареєстровані у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, кандидати в народні депутати України мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у народні депутати України.

Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. Водночас забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені політичної партії, кандидати в народні депутати України від якої зареєстровані у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, кандидатів у народні депутати України, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку політичною партією чи окремими кандидатами в народні депутати України проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Частиною двадцять третьою статті 74 Закону (Закон N 4061-VI) визначено, що з часу припинення передвиборної агітації відповідно до частини другої статті 70 Закону (Закон N 4061-VI) забороняються проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за політичні партії - суб'єкти виборчого процесу, кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у народні депутати України. Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п'ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до частини першої (Закон N 4061-VI), пункту 5 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI) попередження політичній партії, кандидати в народні депутати України від якої включені до виборчого списку політичної партії, або окремому кандидату в народні депутати України оголошується в разі порушення політичною партією, кандидатом у народні депутати України обмежень щодо проведення передвиборної агітації, у тому числі за проведення агітації після 24 години останньої п'ятниці перед днем голосування.

Згідно з частинами першою - третьою статті 112 Закону (Закон N 4061-VI) докази, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб'єкта звернення зі скаргою, суб'єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги, надають виборчій комісії суб'єкт звернення зі скаргою, суб'єкт оскарження, заінтересовані особи. Якщо суб'єкт звернення, суб'єкт оскарження чи заінтересована особа не надасть докази для підтвердження обставин, на які він посилається, виборча комісія вирішує справу на основі наявних доказів.

Комісія зазначає, що частиною другою статті 61 Конституції України встановлено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Суб'єктом звернення зі скаргою як докази надано фотографію брошури "НАША СПРАВА ПОЛТАВЩИНА" та фотографію розповсюдження в поштових скриньках агітаційних матеріалів, що не дають можливості встановити факт розповсюдження таких матеріалів саме суб'єктами оскарження, якими, на думку скаржника, вчинено такі дії.

Таким чином, до скарги не додано доказів на підтвердження того, що оскаржувані дії стосовно розповсюдження агітаційних матеріалів після 24 години останньої п'ятниці перед днем голосування вчинено саме суб'єктами оскарження, що відповідно не дає Центральній виборчій комісії підстав зробити висновок про порушення обмежень стосовно ведення передвиборної агітації кандидатами в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Босенко Л. А. та Рекою А. О., а отже, визнання їх дій такими, що порушують вимоги законодавства України про вибори.

Отже, Центральна виборча комісія не має підстав для прийняття рішення в порядку пункту 5 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI).

Таким чином, вимога щодо прийняття рішення про попередження кандидатам у народні депутати України Босенко Л. В. та Реці А. О. не підлягає задоволенню.

Зважаючи на вказане, похідні вимоги скарги стосовно зобов'язання кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Босенко Л. В. та Реки А. О. припинити в подальшому такі дії також не підлягають задоволенню.

Стосовно вимоги "направити матеріали скарги до відповідних правоохоронних органів для притягнення Реки А. О. до відповідальності" Комісія зазначає.

Згідно з частиною шостою статті 61 Закону (Закон N 4061-VI) у випадках виявлення порушень, передбачених частиною другою цієї статті, чи інших порушень, за які законом встановлено кримінальну або адміністративну відповідальність, відповідна виборча комісія повідомляє правоохоронні органи для перевірки і реагування відповідно до закону.

Водночас під час розгляду скарги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макара І. І. на дії кандидатів у цьому окрузі Босенко Л. В. і Реки А. О. ознак вчинення злочину чи іншого правопорушення Комісією не виявлено.

Отже, зазначена вимога також не підлягає задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 113 Закону (Закон N 4061-VI) при розгляді скарги по суті виборча комісія може задовольнити скаргу повністю або частково чи відмовити в її задоволенні.

З огляду на вказане Комісія не має підстав для задоволення скарги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макара І. І.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 111 - 113 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI), Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (Порядок N 133), керуючись частиною другою статті 3, статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в задоволенні скарги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макара Івана Івановича.

2. Копію цієї постанови надіслати кандидатам у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 149 Макару І. І., Босенко Л. В. та Реці А. О.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали