Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Коровія Д. Л., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 18 липня 2019 року за N 21-36-35256

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 20 липня 2019 року N 1777

Київ

Про скаргу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Коровія Д. Л., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 18 липня 2019 року за N 21-36-35256

До Центральної виборчої комісії 18 липня 2019 року надійшла скарга кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Коровія Дмитра Леонідовича, суб'єктом оскарження в якій визначено кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевського Ігоря Петровича.

У скарзі суб'єкт звернення просить визнати дії кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевського І. П., що полягають у розміщенні передвиборної агітації на вікні районного будинку культури, розташованого за адресою: вул. Миру, 197, смт Казанка Миколаївської області, та прийняти рішення про попередження кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевському І. П.

Суб'єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги тим, що 14 липня 2019 року було зафіксовано розміщення на Казанківському районному будинку культури, що перебуває у відданні Міністерства культури України, за вказаною адресою передвиборної агітації кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевського І. П. у формі друкованого агітаційного матеріалу (плаката) з текстом "ЗЕ! Депутат Слуга народу" Підтримаємо Президента і ЗЕ!Команду Як саме розповість Негулевський Ігор Петрович" Зробимо ЇХ Знову", замовником якого є Негулевський І. П.

На підтвердження вказаного Коровій Д. Л. додав до скарги роздруківки фотографій зазначених агітаційних матеріалів.

На виконання частини десятої статті 111 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) копії скарги з доданими до неї матеріалами 18 липня 2019 року надіслано суб'єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

До Комісії 20 липня 2019 року надійшло пояснення кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевського І. П., у якому йдеться, що він не вчиняв жодних дій щодо розміщення відповідних матеріалів передвиборної агітації на будинку за вказаною адресою. Крім того, з роздруківки фотографій не можливо встановити, що ця будівля належить до приміщень органів державної влади, місцевого самоврядування чи підприємств, установ і організацій державної та комунальної форм власності. Також неможливо встановити, що саме він є замовником такого друкованого агітаційного матеріалу.

Постановою Центральної виборчої комісії від 22 червня 2019 року N 1139 (Постанова N 1139) Коровія Дмитра Леонідовича зареєстровано кандидатом у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі N 130 у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Постановою Комісії від 25 червня 2019 року N 1288 (Постанова N 1288) зареєстровано кандидатів у народні депутати України, висунутих ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "СЛУГА НАРОДУ", в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зокрема в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевського Ігоря Петровича.

За змістом частин першої (Закон N 4061-VI) та другої статті 108 Закону (Закон N 4061-VI), пунктів 2.1 (Порядок N 133), 2.2 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України (Порядок N 133), затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (далі - Порядок), кандидат у народні депутати України, зареєстрований у встановленому Законом (Закон N 4061-VI) порядку, може оскаржити до виборчої комісії, зокрема, дії кандидата в народні депутати України.

Частиною восьмою вказаної статті Закону (Закон N 4061-VI) та пунктом 3.4 Порядку (Порядок N 133) передбачено, що скарга на дії кандидата в народні депутати України може бути подана до Центральної виборчої комісії.

Таким чином, Комісія зазначає, що згідно зі статтею 108 Закон (Закон N 4061-VI)у скаргу подано належним суб'єктом звернення зі скаргою до належного суб'єкта розгляду скарги.

Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, а також пояснення суб'єкта оскарження, Центральна виборча комісія встановила.

Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата в народні депутати України або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України (частина перша статті 68 Закону (Закон N 4061-VI)).

Згідно з пунктом 6 (Закон N 4061-VI) частини третьої статті 68 Закону передвиборна агітація може проводитися у формі розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами.

Відповідно до частини п'ятої статті 74 Закону (Закон N 4061-VI) забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

За змістом частини першої (Закон N 4061-VI), пункту 5 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI) Центральна виборча комісія приймає рішення про попередження політичній партії, кандидати в народні депутати України від якої включені до виборчого списку партії, або окремому кандидату в народні депутати України в разі порушення політичною партією, кандидатом у народні депутати України обмежень щодо проведення передвиборної агітації.

Докази, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб'єкта звернення зі скаргою, суб'єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги, надають виборчій комісії суб'єкт звернення зі скаргою, суб'єкт оскарження, заінтересовані особи.

Якщо суб'єкт звернення, суб'єкт оскарження не надасть докази для підтвердження обставин, на які він посилається, виборча комісія вирішує справу на основі наявних доказів (частини перша - третя статті 112 Закону (Закон N 4061-VI)).

Згідно з частинами четвертою (Закон N 4061-VI) та сьомою статті 112 Закону (Закон N 4061-VI) виборча комісія бере до розгляду лише ті докази, які мають значення для розгляду скарги. Про відхилення доказів, які не мають значення для розгляду скарги або не мають доказової сили, зазначається у рішенні виборчої комісії - суб'єкта розгляду скарги.

Виборча комісія оцінює належність, достовірність кожного доказу, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, керуючись законом.

Частиною другою статті 61 Конституції України встановлено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Надані суб'єктом звернення зі скаргою як докази роздруківки фотографій агітаційних матеріалів (політичної реклами) засвідчують факт розповсюдження агітаційних матеріалів.

Разом з тим додані до скарги матеріали не дають можливості встановити суб'єкта, яким вчинено дії щодо розміщення вказаних агітаційних матеріалів (політичної реклами), а також адреси будівель, на яких розміщено відповідні агітаційні матеріали.

Отже, до скарги не додано доказів на підтвердження того, що оскаржувані дії вчинено саме суб'єктом оскарження, що відповідно не дає Центральній виборчій комісії підстав зробити висновок про порушення обмежень стосовно ведення передвиборної агітації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевським І. П.

Відповідно до частини четвертої статті 113 Закону (Закон N 4061-VI) при розгляді скарги по суті виборча комісія може задовольнити скаргу повністю або частково чи відмовити в її задоволенні.

Підставою для задоволення скарги є встановлення виборчою комісією, що рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта оскарження не відповідають законодавству про вибори народних депутатів України.

Порушення суб'єктом оскарження законодавства про вибори народних депутатів України суб'єктом звернення зі скаргою не доведено. З доданих до скарги матеріалів неможливо встановити, чи мали місце оскаржувані дії суб'єкта оскарження (пункт 1 частини третьої статті 113 Закон (Закон N 4061-VI)у).

З огляду на викладене Комісія не має підстав для задоволення скарги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Коровія Д. Л.

Водночас згідно з частиною двадцять шостою статті 74 Закону (Закон N 4061-VI) в разі надходження до Центральної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки вчинення кримінального чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно надсилає зазначене повідомлення до відповідних правоохоронних органів.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 68 (Закон N 4061-VI), частин п'ятої (Закон N 4061-VI), двадцять шостої статті 74 (Закон N 4061-VI), статей 108 - 113 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI), Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (Порядок N 133), керуючись частиною другою статті 3, статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в задоволенні скарги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Коровія Дмитра Леонідовича на дії кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Негулевського Ігоря Петровича.

2. Копію скарги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Коровія Д. Л. на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у скарзі обставин та реагування відповідно до законодавства України.

3. Копію цієї постанови надіслати кандидатам у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 130 Коровію Д. Л. та Негулевському І. П.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали