ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 13 січня 2011 року

Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю. К., розглянувши матеріали адміністративного позову К. до Вищої ради юстиції, Голови Вищої ради юстиції К. В. М. про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

27 грудня 2010 р. К. звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила: визнати протиправною бездіяльність Вищої ради юстиції і Голови Вищої ради юстиції К. В. М.; зобов'язати Голову Вищої ради юстиції К. В. М. передати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України скаргу позивача від 4 червня 2010 р. про ініціювання питання про звільнення М. з посади судді за вчинений злочин проти правосуддя; зобов'язати Голову Вищої ради юстиції К. В. М. передати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України скаргу позивача від 4 червня 2010 р. щодо прокурора Кіцманського району Чернівецької області I.

Згідно з ч. 4 ст. 18, ст. 1711 КАСУ Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Статтею 131 Конституції України встановлено, що в Україні діє Вища рада юстиції України, до складу якої входять двадцять членів. Частиною 1 ст. 20, ст. 21 Закону України "Про Вищу раду юстиції" передбачено, що керівництво роботою Вищої ради юстиції здійснює її Голова, який для виконання покладених на нього обов'язків наділений певними повноваженнями.

Таким чином, Голова Вищої ради юстиції є самостійним суб'єктом владних повноважень, дії і бездіяльність якого оскаржуються з урахуванням правил предметної і територіальної підсудності, встановлених статтями 18, 19 КАСУ, до відповідного окружного адміністративного суду.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 КАСУ передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

На підставі п. 2 ч. 5 ст. 1711 КАСУ Вищий адміністративний суд України за наслідками розгляду справи може, зокрема, визнати дії чи бездіяльність Вищої ради юстиції протиправними і зобов'язати Вищу раду юстиції вчинити певні дії.

З позовної заяви вбачається, що К. оскаржує бездіяльність Вищої ради юстиції, але в прохальній частині позовної заяви не зазначила, яку конкретно бездіяльність вважає протиправною, не заявила вимогу про зобов'язання Вищої ради юстиції вчинити певні і не навела обґрунтування такої вимоги.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням К. терміну для усунення недоліків шляхом складання нової позовної заяви.

Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 1711 КАСУ, ухвалив:

Позовну заяву К. до Вищої ради юстиції, Голови Вищої ради юстиції К. В. М. про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до 30 січня 2011 р.

Роз'яснити, що у разі неусунення зазначених недоліків, позовна заява повертається особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і не підлягає оскарженню.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали