Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про скаргу Зайцева Я. В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна С. І., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 19 липня 2019 року за N 21-36-35851

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 20 липня 2019 року N 1782

Київ

Про скаргу Зайцева Я. В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна С. І., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 19 липня 2019 року за N 21-36-35851

До Центральної виборчої комісії 19 липня 2019 року надійшла скарга Зайцева Якова Володимировича, довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна Сергія Івановича, суб'єктами оскарження в якій визначено кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалка Сергія Вікторовича.

У скарзі суб'єкт звернення просить "визнати дії кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалка Сергія Вікторовича, 1978 року народження такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори депутатів, порушують вимоги ч. 14 ст. 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI). Прийняти рішення про попередження кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалка Сергія Вікторовича, 1978 року народження. Зобов'язати кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалка Сергія Вікторовича, 1978 року народження утриматися від подальшого поширення в одномандатному виборчому N 107 друкованого передвиборного агітаційного матеріалу - газети "НАШ РЕГИОН" на 6 сторінках."

Суб'єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги тим, що 14 липня 2019 року ним виявлено розповсюдження серед виборців по просп. Перемоги, 86 у місті Лисичанську агітаторами, одягненими у футболки "Я - РИБАЛКА", та в агітаційних наметах цього кандидата друкованого агітаційного матеріалу передвиборної агітації - газети "НАШ РЕГИОН" на 6 сторінках. Указаний друкований агітаційний матеріал містить таку інформацію: у статті "Ремонт дорог" (мовою оригіналу): "благодаря помощи меценатов, которых привлек народный депутат, его команда показала, как эффективно решать самые сложные задачи. В начале июля в разных районах Лисичанска появились техника и бригады дорожных рабочих. И закипела работа. Сам кандидат каждый день появляется в разных районах и лично контролирует процесс работ..."; у статті "Создадим условия для занятий спортом для детей и молодежи" (мовою оригіналу): "После обращения жителей в обоих городах были отремонтированы и обновлены существующие площадки и начата подготовка к установке новых.

Всего команда Сергея Рыбалка, с привлечением активистов и меценатов, организовала ремонт и установку десятков новых спортивных и детских площадок в Лисичанске, Новодружеске, Приволье и Попасной...". Як вбачає суб'єкт звернення зі скаргою, у поєднанні із закликами голосувати за кандидата в народні депутати України Рибалка С. В. така передвиборна агітація є підкупом виборців.

На підтвердження вказаного Зайцев Я. В. додав до скарги Акт про виявлення порушення Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) від 14 липня 2019 року, газету "НАШ РЕГИОН", засвідчену копію посвідчення довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна С. І.

На виконання частини десятої статті 111 Закону (Закон N 4061-VI) копії скарги з доданими до неї матеріалами 19 липня 2019 року надіслано суб'єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

До Комісії 20 липня 2019 року надійшло пояснення Весніна С. О., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалки С. В., в якому йдеться про те, що "з аналізу положень частини першої статті 68 (Закон N 4061-VI) та частини чотирнадцятої статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) слідує висновок, що прямим або непрямим підкупом виборців вважаються дії, які супроводжуються наданням грошових коштів чи інших матеріальних благ виборцям поєднані з агітацією з метою схилити їх голосувати за того чи іншого кандидата в депутати чи партію в цілому, або не голосувати за того чи іншого кандидата в депутати чи партію. Таким чином Закон вимагає сукупності обох цих умов для висновку про те, що така діяльність є забороненою: передвиборна агітація (заклики або пропозиції голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадування його імені) з одночасним наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Слід зазначити, що в наданому до скарзі фото-екземплярі друкованого матеріалу під назвою "НАШ РЕГИОН" не міститься жодного факту чи обставини, які б могли свідчити про сукупність передвиборчої агітації з одночасним наданням виборцям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, тощо. Крім того, враховуючи положення пунктів 1 (Закон N 4061-VI), 2 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI), факт підкупу виборців кандидатом у народні депутати України має бути встановлений лише судом. Як свідчать матеріали поданої скарги, відповідного рішення суду суб'єктом звернення зі скаргою не надано. Тобто, висновки скаржника є нічим іншим ніж власною інтерпретацією фактів."

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія зазначає.

Постановою від 21 червня 2019 року N 1116 (Постанова N 1116) Рибалку Сергія Вікторовича зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107.

Зайцева Якова Володимировича зареєстровано довіреною особою кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна Сергія Івановича (постанова Комісії від 3 липня 2019 року N 1462 (Постанова N 1462)).

За змістом частин першої (Закон N 4061-VI) та другої статті 108 Закону (Закон N 4061-VI), пунктів 2.1 (Порядок N 133), 2.2 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України (Порядок N 133), затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (далі - Порядок), кандидат у народні депутати України, зареєстрований у встановленому Законом (Закон N 4061-VI) порядку, може оскаржити до виборчої комісії, зокрема, дії кандидата в народні депутати України.

Частиною восьмою вказаної статті Закону (Закон N 4061-VI) та пунктом 3.4 Порядку (Порядок N 133) передбачено, що скарга на дії чи бездіяльність кандидата в народні депутати України може бути подана до Центральної виборчої комісії.

Таким чином, Комісія зазначає, що згідно зі статтею 108 Закону (Закон N 4061-VI) скаргу подано належним суб'єктом звернення зі скаргою до належного суб'єкта розгляду скарги.

Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата в народні депутати України або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України (частина перша статті 68 Закону (Закон N 4061-VI)).

Відповідно до частини першої статті 68 Закону (Закон N 4061-VI) передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Згідно з частиною чотирнадцятою статті 74 Закону (Закон N 4061-VI) забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Частиною першою (Закон N 4061-VI), пунктом 1 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI) визначено, що попередження політичній партії, кандидати в народні депутати України від якої включені до виборчого списку політичної партії, або окремому кандидату в народні депутати України оголошується в разі встановлення судом при розгляді виборчого спору в порядку, передбаченому законом, факту підкупу виборців або членів виборчих комісій кандидатом у депутати, партією, яка висунула кандидатів у депутати, представником партії, уповноваженою особою партії чи посадовою особою партії, довіреною особою кандидата в депутати, а також іншою особою за дорученням кандидата в депутати, партії - суб'єкта виборчого процесу.

Відповідно до частин першої - третьої статті 112 Закону (Закон N 4061-VI) докази, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб'єкта звернення зі скаргою, суб'єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги, надають виборчій комісії суб'єкт звернення зі скаргою, суб'єкт оскарження, заінтересовані особи. Якщо суб'єкт звернення, суб'єкт оскарження чи заінтересована особа не надасть докази для підтвердження обставин, на які він посилається, виборча комісія вирішує справу на основі наявних доказів.

За змістом частини п'ятої статті 112 Закону (Закон N 4061-VI) обставини (факти), для доведення яких законом встановлено певні засоби доказування, не можуть доводитися іншими засобами доказування.

З огляду на положення пункту 1 частини другої статті 61 Закону (Закон N 4061-VI) факт підкупу виборців кандидатом у народні депутати України має бути встановлений судом.

Відповідного рішення суду суб'єктом звернення зі скаргою не надано.

Разом з тим подані ним Акт про виявлення порушення Закону України "Про вибори народних депутатів України" від 14 липня 2019 року та газета "НАШ РЕГИОН", не є належними доказами, що підтверджують вищевказаний факт.

Отже, суб'єктом звернення зі скаргою не доведено факту підкупу виборців кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалкою С. В.

З огляду на зазначене у Центральної виборчої комісії немає підстав для задоволення скарги про визнання дій кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалки С. В. такими, що порушують вимоги частини чотирнадцятої статті 74 Закону (Закон N 4061-VI), та прийняття рішення про попередження вказаному кандидату.

Водночас згідно з частиною двадцять шостою статті 74 Закону (Закон N 4061-VI) в разі надходження до Центральної виборчої комісії або окружної виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки вчинення злочину чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно звертається до відповідних правоохоронних органів щодо перевірки зазначеного повідомлення та реагування відповідно до законів України.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої (Закон N 4061-VI), другої статті 61 (Закон N 4061-VI), частин чотирнадцятої (Закон N 4061-VI) та двадцять шостої статті 74 (Закон N 4061-VI), статей 108 - 113 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI), Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року N 133 (Порядок N 133), керуючись статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити у задоволенні скарги Зайцева Якова Володимировича, довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна Сергія Івановича, зареєстрованої в Центральній виборчій комісії 19 липня 2019 року за N 21-36-35851.

2. Копію скарги Зайцева Я. В., довіреної особи кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна С. І. з доданими до неї матеріалами надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених обставин та реагування відповідно до законодавства України.

3. Копію цієї постанови надіслати Зайцеву Я. В., довіреній особі кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Шиліна С. І., та кандидату в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 107 Рибалку С. В.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали