Додаткова копія: Про скасування арешту на активи сум лімітів ПДВ

ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

06.11.2018 р.

Справа N 752/10104/18

 

Провадження N 1-кс/752/9010/18

Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва - Хоменко В. С., при секретарі - Мороз О. С., розглянувши клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 05.10.2018 року, в рамках кримінального провадження N 12017000000001344, встановив:

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить скасувати арешт на активи сум лімітів ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю "Арітейл" (код ЄДРПОУ 41135005) в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України, який був накладений ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К. Г. від 05.10.2018 року по справі N 752/10104/18.

В обґрунтування клопотання зазначив, що ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 05.10.2018 року по справі N 752/10104/18 було накладено арешт на активи сум лімітів ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України, що належать цілому ряду підприємств.

Зазначена ухвала винесена в рамках кримінального провадження N 12017000000001344, зареєстрованому в ЄРДР 13.09.2017 року за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 368 КК України.

Проте, ТОВ "Арітейл" ніколи не допускало протиправних дій щодо "пересортування" товарів, робіт, послуг, про яке зазначено в клопотанні прокурора та в ухвалі слідчого судді.

Зокрема, ТОВ "Арітейл" ніколи не допускало купівлі товарів однієї номенклатури та продажу замість них товарів або послуг іншої номенклатури. Дане підприємство здійснює реальну торгівельну діяльність, і реалізовує лише ті товари, які були ним раніше придбані.

ТОВ "Арітейл" не здійснює та не здійснювало постачання будівельних матеріалів, будівельних робіт, послуг тощо, про які вказано в ухвалі слідчого судді.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підриємців основним видом діяльності ТОВ "Арітейл" є роздрібна торгівля в магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код КВЕД 47.11 (Наказ N 457)).

Дані обставини підтверджуються усією фінансово-господарською документацією, відомостями бухгалтерського обліку, податковою звітністю та інформацією про рух коштів по рахункам - за увесь період діяльності ТОВ "Арітейл".

Таким чином, ТОВ "Арітейл" не має ніякого стосунку до вказаних протиправних дій, а суми лімітів ПДВ підприємства були одержані правомірно від законної та добросовісної господарської діяльності, тобто не мають відношення до кримінального провадження, зокрема не є речовими доказами, не підлягають спеціальній конфіскації або конфіскації, також не підлягають стягненню на відшкодування шкоди.

Також ТОВ "Арітейл" не є фіктивним підприємством і не входить до "конвертаційного центру", а здійснює цілком законну відкриту господарську діяльність.

ТОВ "Арітейл" здійснює реальну господарську торгівельну діяльність з продажу населенню продуктів харчування та непродовольчих товарів через заклади торгівлі, а саме оперує діяльністю мережі продовольчих магазинів "КОЛО", відкритих у форматі "магазин коло дому" у м. Києві та Київській області.

Також товариство надає відомості з офіційних реєстрів ДФС щодо суми податку на яку ТОВ "Арітейл" має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН - з поточну дату.

З боку контролюючих органів до цього часу не було жодних претензій або зауважень до діяльності ТОВ "Арітейл".

Таким чином, ліміти ПДВ були набуті підприємством в результаті законної господарської діяльності, не є об'єктом злочину, не містять слідів злочину, тому конфіскації не підлягають, не мають доказового значення у кримінальному провадженні.

Суми лімітів ПДВ не належать до речових доказів, оскільки не є об'єктами матеріального світу і не можуть містити на собі слідів злочину, а тому їх арешт з метою збереження речових доказів недоцільний та має негативні наслідки для підприємства, а саме підприємство позбавлене володіти, розпоряджатись та користуватись своїм майном та підприємство позбавлене можливості здійснювати господарську діяльність.

З огляду на зазначене, вважає, що арешт підлягає скасуванню у відповідності до вимог ст. 174 КПК України ( N 4651-VI).

В судове засідання представник ТОВ "Арітейл" не з'явився. Від представника ТОВ "Арітейл" ОСОБА_2 надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що вимоги клопотання підтримує в повному обсязі та просить скасувати арешт на активи сум лімітів ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю "Арітейл".

Прокурор у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки не повідомлені.

Дослідивши матеріали клопотання та додатки до нього, приходжу до наступних висновків.

Слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 05.10.2018 року по справі N 752/10104/18 було накладено арешт на активи сум лімітів ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю "Арітейл" (код ЄДРПОУ 41135005) в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України ( N 4651-VI) - підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Арешт майна також може бути скасовано повністю або частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчим суддею встановлено, що ТОВ "Арітейл" не має ніякого стосунку до вказаних у кримінальному провадженні протиправних дій, а суми лімітів ПДВ підприємства були одержані правомірно від законної та добросовісної господарської діяльності, тобто не мають відношення до кримінального провадження, зокрема не є речовими доказами, не підлягають спеціальній конфіскації або конфіскації, також не підлягають стягненню на відшкодування шкоди. Також ТОВ "Арітейл" не є фіктивним підприємством і не входить до "конвертаційного центру", а здійснює цілком законну відкриту господарську діяльність.

ТОВ "Арітейл" здійснює реальну господарську торгівельну діяльність з продажу населенню продуктів харчування та непродовольчих товарів через заклади торгівлі. Ліміти ПДВ були набуті підприємством в результаті законної господарської діяльності, не є об'єктом злочину, не містять слідів злочину, тому конфіскації не підлягають, не мають доказового значення у кримінальному провадженні. Суми лімітів ПДВ не належать до речових доказів, оскільки не є об'єктами матеріального світу і не можуть містити на собі слідів злочину, а тому їх арешт з метою збереження речових доказів недоцільний та має негативні наслідки для підприємства.

Доказів у спростування вищезазначеного слідчому судді не надано.

У зв'язку з вищевикладеним, слідчий суддя прийшов до висновку, що арешт накладено необґрунтовано, а тому накладений арешт підлягає скасуванню в порядку ст. 174 КПК України ( N 4651-VI).

На підстав викладеного, керуючись ст. 174 ( N 4651-VI), 309 Кримінального процесуального кодексу України ( N 4651-VI), ухвалив:

Клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 05.10.2018 року, в рамках кримінального провадження N 12017000000001344 - задовольнити.

Скасувати арешт на активи сум лімітів ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю "Арітейл" (код ЄДРПОУ 41135005) в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України, який був накладений ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва П. К. Г. від 05.10.2018 року по справі N 752/10104/18.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Слідчий суддя:

В. С. Хоменко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали