ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

15.03.2011 р.

N К-21033/10-С


Провадження у справі закрито
постановою Верховного Суду України
від 26 жовтня 2011 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів -  Білуги С. В., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., Ліпського Д. В. та секретаря - Гераймовича Д. Я., розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Кривогорніцина Олександра Володимировича на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.04.2010 у справі за позовом К. О. В. до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області про скасування наказу про звільнення, поновлення на службі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, встановила:

У березні 2009 року К. О. В. звернувся до суду з позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області про скасування наказу про звільнення, поновлення на службі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17.11.2009 позовні вимоги К. О. В. було задоволено. Скасовано наказ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області від 27.01.2009 N 26 о/с в частині звільнення К. О. В. Поновлено К. О. В. на посаді дільничного інспектора Дружківського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.04.2010 апеляційну скаргу управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області було задоволено. Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 17.11.2009 скасовано та ухвалено нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог К. О. В. відмовлено.

У касаційній скарзі К. О. В. не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального права, просить скасувати постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.04.2010 та залишити в силі постанову Донецького окружного адміністративного суду від 17.11.2009.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо правильності застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що К. О. В. проходив службу в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області на посаді дільничного інспектора міліції Дружківського міського відділу внутрішніх справ.

Наказом головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області від 27.01.2009 N 26 о/с К. О. В. було звільнено з органів внутрішніх справ у запас на підставі пункту 64 "ж" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.91 N 114, за власним бажанням. Підставою для видання даного наказу слугував рапорт К. О. В. від 11.01.2009 та рішення кадрової комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області від 27.01.2009.

Відповідно до пункту 68 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.91 N 114, особи рядового і начальницького складу, які виявили бажання звільнитися зі служби за особистим проханням, попереджають прямого начальника органу внутрішніх справ про прийняте ними рішення не пізніш як за три місяці до дня звільнення, про що подають рапорт за командою.

Враховуючи, що К. О. В. в рапорті про звільнення не вказав конкретну дату звільнення, а тому звернення про відкликання рапорту до спливу 3-х місячного строку є правомірним.

Оскільки К. О. В. рапорт про звільнення було подано 11.01.2009, а наказ про його звільнення було видано 27.01.2009, тобто до спливу тримісячного строку після подання рапорту про звільнення, то суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що звільнення було проведено з порушенням норм, які регулюють порядок його проведення.

Таким чином, судом апеляційної інстанції не правильно дана правова оцінка обставин по справі, не правильно застосовані норми матеріального права при прийнятті рішення, а тому касаційну скаргу слід задовольнити, а рішення суду апеляційної інстанції скасувати залишивши в силі рішення суду першої інстанції.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 226, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу К. О. В. задовольнити.

Постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 29.04.2010 у справі за позовом К. О. В. до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області про скасування наказу про звільнення, поновлення на службі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу скасувати.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 17.11.2009 у справі за позовом К. О. В. до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області про скасування наказу про звільнення, поновлення на службі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу залишити в силі.

Ухвала оскарженню не підлягає.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали