ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

04.10.2011 р.

N К-33088/09


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - Смоковича М. І., суддів - Весельської Т. Ф., Горбатюка С. А., Малиніна В. В., Мироненка О. В., розглянувши у письмовому провадженні в касаційній інстанції адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя про скасування рішення, зобов'язання призначити пенсію із зарахуванням подвійного розміру стажу роботи та про виплату пенсії, провадження по якій відкрито за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя на постанову Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 15 січня 2009 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2009 року, установила:

У листопаді 2008 року ОСОБА_1. звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя про скасування рішення, зобов'язання призначити пенсію із зарахуванням подвійного розміру стажу роботи та про виплату пенсії.

В обґрунтування позовних вимог зазначала, що статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що робота в реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі. Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя від 28 лютого 2008 року N 187338 позивачу, як лікарю-анастезіологу, призначено пенсію з урахуванням вищенаведених норм. Однак пізніше, 3 квітня 2008 року, комісією Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя прийнято нове рішення за N 71, в якому комісія вирішила, що підстави для зарахування ОСОБА_1. періоду роботи у подвійному розмірі відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" відсутні.

Вважала, що прийняте комісією Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя рішення від 3 квітня 2008 року N 71 не відповідає вимогам чинного законодавства України, а зменшення раніше призначеної пенсії порушує її конституційні права на пенсійне забезпечення.

Просила скасувати рішення комісії Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя про призначення пенсії від 3 квітня 2008 року N 71, зобов'язати відповідача призначити пенсію із зарахуванням подвійного стажу роботи у відділеннях анестезіології-реанімації, анестезіологічній групі та у відділенні реанімації та інтенсивної терапії відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а також нарахувати і виплатити пенсію за період дії оскаржуваного нею рішення.

Постановою Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 15 січня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2009 року, позов задовольнено.

У касаційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права, просить скасувати їх рішення та ухвалити нове - про відмову у задоволення позовних вимог.

Касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" робота в реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України N 303 від 8 жовтня 1997 року проведено реорганізацію анестезіологічної служби у складі лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я. Замість відділень (груп) анестезіології реанімації та відділень реанімації і інтенсивної терапії були створені анестезіологічні відділення або відділення анестезіології, анестезіологічні відділення з ліжками (палатами) для інтенсивної терапії, анестезіологічні групи, відділення інтенсивної терапії, вузькоспеціалізовані відділення інтенсивної терапії.

Згідно до роз'яснення, наданого Міністерством охорони здоров'я і Міністерства праці та соціальної політики України у листах від 28 травня 2002 року N 10.02.2011/450 і від 21 червня 2002 року N 02-886з-08 відповідно, період роботи працівників у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії зараховуються до стажу у подвійному розмірі, як це передбачено статтею 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Судами встановлено, що згідно трудової книжки ОСОБА_1, з урахуванням внесених уточнюючих записів до неї щодо найменування місця роботи та займаної позивачем посади, на підставі наказів головного лікаря медичної установи, вона працювала в період з 1 червня 1979 року по 17 серпня 1981 року, з 28 серпня 1981 року по 1 липня 1982 року та з 28 вересня 1993 року по 1 квітня 2002 року на посадах лікаря анестезіолога-реаніматолога у відділеннях анестезіології-реанімації з палатами реанімації і інтенсивної терапії.

Згідно листа Управління охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації від 13 лютого 2008 року зазначені періоди роботи лікаря ОСОБА_1 підлягають зарахуванню при призначенні пенсії у подвійному розмірі.

Накази про несення змін до трудової книжки позивача ніким іншим не оскаржені та, відповідно, не скасовані.

З огляду на вказане, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку, що позивач, як колишній лікар відділення анестезіології-реанімації та групи анестезіології-реанімації, які віднесено до реанімаційних підрозділів, має право на зарахування періоду роботи на цих посадах у подвійному розмірі, відповідно до вимог статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Колегія суддів вважає, що судами попередніх інстанцій належним чином досліджено обставини справи, їм дана правильна правова оцінка. Позиція судів обґрунтована доводами їх судових рішень і не спростовується аргументами касаційної скарги.

Відповідно до частини першої статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Оскільки оскаржувані рішення судів попередніх інстанцій постановлені з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстави для їх скасування чи зміни відсутні.

Керуючись статтями 222 - 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя залишити без задоволення.

Постанову Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 15 січня 2009 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2009 року у цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії сторонам у справі та оскарженню не підлягає.

 

Суддя

М. І. Смокович

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали