Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про скасування та визнання нечинною відмови щодо включення до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

02.06.2016 р.

N К/800/45816/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: Калашнікової О. В., Васильченко Н. В., Леонтович К. Г., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за касаційною скаргою уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію в ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" В. І. Г. на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 4 серпня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 6 жовтня 2015 року у справі N 826/8691/15 за позовом ОСОБА_5 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" В. І. Г. про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, встановила:

ОСОБА_5 звернувся в суд з позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" В. І. Г., в якому просив: визнати дії уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" В. І. Г. щодо відмови у включенні ОСОБА_5 до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - протиправними; скасувати та визнати нечинною відмову уповноваженої особи Фонду Гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" В. І. Г. щодо включення ОСОБА_5 до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; визнати дії виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо включення ОСОБА_5 до переліку фізичних осіб - вкладників ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк", яким тимчасово заблоковано та тимчасово призупинено виплату коштів протиправними; скасувати та визнати нечинним Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо включення ОСОБА_5 до переліку фізичних осіб - вкладників ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк", яким тимчасово заблоковано та тимчасово призупинено виплату коштів; зобов'язати уповноважену особу Фонду Гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" В. І. Г. вчинити дії щодо внесення ОСОБА_5 до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 4 серпня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 6 жовтня 2015 року, позов задоволено частково, зобов'язано уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" В. І. Г. подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо ОСОБА_5, як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ "Комерційний Банк "Експобанк" за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з оскаржуваними судовими рішеннями, уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію в ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" В. І. Г. звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, у якій просить їх скасувати в частині задоволених вимог та відмовити у позові повністю.

Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що 12 вересня 2014 року між ОСОБА_5 та публічним акціонерним товариством "Комерційний Банк "Експобанк" укладено договір банківського рахунку N 1743/18895/2014, за умовами якого банк відкриває клієнту поточний рахунок в валюті UAH НОМЕР_1 та приймає і зараховує на рахунок грошові кошти, що надходять клієнту, а також виконує розпорядження клієнта на здійснення операцій за рахунком, у томі числі на переказ грошових коштів з рахунку за допомогою платіжних інструментів.

Надходження грошових коштів у сумі 200000 грн. на особовий рахунок позивача підтверджується випискою по особовому рахунку НОМЕР_1 за 12 вересня 2014 року.

Згідно з вказаною випискою ОСОБА_6 перерахував кошти у сумі 200000 грн. на приватний рахунок ОСОБА_5 згідно договору позики від 8 вересня 2014 року.

Судами також встановлено, що постановою НБУ від 11.09.2014 року N 567/БТ ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" був визнаний проблемним та на нього поширювалися обмеження в діяльності банку, зокрема, зупинені операції щодо відкриття поточних рахунків фізичним особам та зарахування на рахунки фізичних осіб, коштів, що переказуються з рахунків, відкритих в АТ "КБ "Експобанк".

24 вересня 2014 року було прийнято постанову Правління Національного Банку України N 597 "Про віднесення публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Експобанк" до категорії неплатоспроможних", на підставі якої виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 25 вересня 2014 року N 97 "Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "КБ "Експобанк", згідно з яким з 25 вересня 2014 року запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "КБ "Експобанк"; уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "КБ "Експобанк" призначено провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків ОСОБА_7.

22 січня 2015 року постановою Правління Національного Банку України N 41 постановлено відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "КБ "Експобанк".

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 26 січня 2015 року N 15 розпочато процедуру ліквідації ПАТ "КБ "Експобанк" з відшкодуванням з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами фізичних осіб відповідно до плану врегулювання з 26 січня 2015 року та призначено В. І. Г. уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ "КБ "Експобанк" строком на 1 рік з 26 січня 2015 року по 25 січня 2016 року включно.

На запит позивача листом від 20 лютого 2015 року N 1401/1064 уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" було повідомлено ОСОБА_5, що на підставі рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб його включено до переліку осіб-вкладників АТ "КБ "Експобанк", яким тимчасово заблоковано та тимчасово призупинено виплату коштів і не включено до загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.

Листом від 17 липня 2015 року N 1101/4027 позивача повідомлено про нікчемність договору банківського рахунку N 1743/18895/2014 від 12.09.2014 р. з підстав, передбачених п. 2 (Закон N 4452-VI), п. 7 ч. 3 ст. 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI) та повідомлення від 17 липня 2015 року N 1101/4013 про нікчемність договору в порядку ст. 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI), зокрема, правочину щодо перерахування грошових коштів фізичним особам платіжним дорученням від 12 вересня 2014 року на поточний рахунок НОМЕР_1 ОСОБА_5 суми 200000 грн.

Так, суди першої та апеляційної інстанцій частково задовольняючи позовні вимоги послались на ті обставини, що відповідачами не надані суду докази того, що договір банківського рахунку N 1743/18895/2014 від 12 вересня 2014 року з позивачем є нікчемним у розумінні вимог цивільного законодавства України, а зарахуванням на нього коштів після 12 вересня 2014 року є протиправним. Крім того, в матеріалах справи у наявності належні та допустимі докази щодо підтвердження фінансової операції, зокрема, виписка по особовому рахунку.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України не погоджується з висновками судів виходячи з наступного.

Відповідно до пунктів 3 (Закон N 4452-VI) та 4 частини першої статті 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI) вклад - кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи нараховані відсотки на такі кошти; вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката.

Частиною першою статті 26 зазначеного Закону (Закон N 4452-VI) встановлено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами. Виконання зобов'язань Фонду перед вкладниками здійснюється Фондом з дотриманням вимог щодо найменших витрат Фонду та збитків для вкладників у спосіб, визначений цим Законом, у тому числі шляхом передачі активів і зобов'язань банку приймаючому банку, продажу банку, створення перехідного банку протягом дії тимчасової адміністрації або виплати відшкодування вкладникам після ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку. Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку. Гарантії Фонду не поширюються на відшкодування коштів за вкладами у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно з частинами першою (Закон N 4452-VI), другою (Закон N 4452-VI) та третьою статті 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI) уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частинами п'ятою (Закон N 4452-VI) та шостою зазначеної статті (Закон N 4452-VI) встановлено, що протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону (Закон N 4452-VI).

Пунктом 3 розділу III Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб N 14 від 09.08.2012 (Положення N 14) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.09.2012 за N 1548/21860, уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8 (Положення N 14)), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону (Закон N 4452-VI), а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.

Згідно з пунктом 4 розділу III зазначеного Положення (Положення N 14) перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Визначений у Переліку (Положення N 14) залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку. Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку.

Відповідно до пункту 5 (Положення N 14) та 6 розділу III Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами (Положення N 14), затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб N 14 від 09.08.2012 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.09.2012 за N 1548/21860, перелік складається в алфавітному порядку за прізвищами вкладників та подається до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом. Інформація про вкладника в Переліку має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства. Перелік на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчується підписом уповноваженої особи Фонду та відбитком печатки банку, що ліквідується, на електронних носіях подається на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними. Файл csv формується за структурою інформаційного рядка файла "Перелік вкладників" (додаток 9 (Положення N 14)) та за правилами формування csv файлів. Протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Згідно з пунктами 2 (Положення N 14), 3 (Положення N 14) та 4 розділу IV зазначеного Положення (Положення N 14) Фонд складає на підставі Переліку (Положення N 14) загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (Положення N 14) (далі - Загальний Реєстр). Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях. Загальний Реєстр на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) підписується відповідальною особою, яка його склала, та засвідчується підписом директора-розпорядника та відбитком печатки Фонду, на електронних носіях - на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними. Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Виходячи з наведених законодавчих норм процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає наступні етапи: складення уповноваженою особою Фонду переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; передача уповноваженою особою Фонду сформованого переліку вкладників до Фонду; складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру (Положення N 14); затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.

Згідно з частиною другою статті 38 зазначеного Закону (Закон N 4452-VI) протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Частиною третьою статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI) встановлено, що правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав: банк безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобов'язання без встановлення обов'язку контрагента щодо вчинення відповідних майнових дій, відмовився від власних майнових вимог; банк до дня визнання банку неплатоспроможним взяв на себе зобов'язання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов'язань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим; банк здійснив відчуження чи передав у користування або придбав (отримав у користування) майно, оплатив результати робіт та/або послуги за цінами, нижчими або вищими від звичайних (якщо оплата на 20 відсотків і більше відрізняється від вартості товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком), або зобов'язаний здійснити такі дії в майбутньому відповідно до умов договору; банк оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів банку перевищувала вартість майна; банк прийняв на себе зобов'язання (застава, порука, гарантія, притримання, факторинг тощо) щодо забезпечення виконання грошових вимог у порядку іншому, ніж здійснення кредитних операцій відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність"; банк уклав кредитні договори, умови яких передбачають надання клієнтам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; банк уклав правочин (у тому числі договір) з пов'язаною особою банку, якщо такий правочин не відповідає вимогам законодавства України.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 37 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI) уповноважена особа Фонду має право повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону (Закон N 4452-VI), про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів.

Отже, Закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI) містить імперативну норму, якою в обов'язковому порядку зобов'язує уповноважену особу Фонду забезпечити перевірку правочинів (договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (договорів), що є нікчемними.

Судами встановлено, що під час перевірки банківських рахунків, на яких обліковувалися залишки грошових коштів вкладників, в тому числі і рахунку позивача, було прийнято рішення про запровадження на рахунках позивача тимчасового блокування коштів.

Крім того, згідно з матеріалами справи, ОСОБА_6 перерахував грошові кошти в сумі 200000 грн. на поточний рахунок позивача 12.09.2014 р., в той час, як з 11.09.2014 р. банк був визнаний проблемним та на нього поширювалися обмеження на підставі постанови НБУ від 11.09.2014 р. N 567/БТ, якою були встановлені обмеження в діяльності банку, зокрема, зупинені операції щодо відкриття поточних рахунків фізичним особам та зарахування на рахунки фізичних осіб, коштів, що переказуються з рахунків, відкритих в АТ "КБ "Експобанк". При цьому, кошти на рахунок позивача були зараховані після отримання посадовими особами АТ "КБ "Експобанк" постанови НБУ від 11.09.2014 року N 567/БТ.

Відповідно до статті 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно статті 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Частиною другою статті 215 Цивільного кодексу України встановлено, що недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Відповідно до статті 228 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію в ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" В. І. Г. прийшов до обґрунтованих висновків про нікчемність, укладеного позивачем, правочину з огляду на положення статей 203, 215 Цивільного кодексу України, пункту 7 частини третьої статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI), а також є правомірним не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Експобанк" за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

За правилами статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції має право скасувати судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення, якщо обставини справи встановлені повно і правильно, але суди першої та апеляційної інстанцій порушили норми матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення.

Керуючись статтями 160, 167, 220, 222, 229, 230, 232 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів постановила:

Касаційну скаргу уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію в ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" В. І. Г. задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 4 серпня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 6 жовтня 2015 року скасувати.

Ухвалити у справі нове рішення, яким у позові ОСОБА_5 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" В. І. Г. про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили через 5 днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав передбачених ст. ст. 237 - 239 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали