Додаткова копія: Про соціалістичне змагання за збільшення виробництва і закупок продуктів тваринництва в період з жовтня 1988 р. по липень 1989 р.

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ,
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР,
УКРАЇНСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК І ЦК ЛКСМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 жовтня 1988 р. N 329

Київ

Про соціалістичне змагання за збільшення виробництва і закупок продуктів тваринництва в період з жовтня 1988 р. по липень 1989 р.

Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів Української РСР, Українська республіканська рада професійних спілок і Центральний Комітет ЛКСМ України відзначають, що працівники сільського господарства та інших галузей агропромислового комплексу, активно включившись у роботу по реалізації поставленого червневим /1987 р./ Пленумом ЦК КПРС і липневим /1987 р./ Пленумом ЦК Компартії України завдання по прискореному вирішенню продовольчого питання, організовано провели зимівлю худоби, добились збільшення виробництва і заготівель тваринницької, продукції. Більшістю областей і районів республіки переважно за рахунок інтенсивних факторів досягнуто подальшого зростання виробництва м'яса, молока, яєць, забезпечено виконання планів поставок цих продуктів у загальносоюзний і республіканський фонди.

У період з жовтня 1987 р. по липень 1988 р. у державні ресурси надійшло більше, ніж за попередню зимівлю, худоби та птиці на 8 процентів, молока на 9 і яєць на 2 проценти.

Трудівники ферм багатьох колгоспів і радгоспів, міжгосподарських підприємств, широко застосовуючи підрядні, госпрозрахункові форми організації та стимулювання праці, інтенсивні технології, раціонально використовуючи корми, всемірно зміцнюючи порядок і організованість, добилися істотного зростання продуктивності праці, підвищення продуктивності худоби і птиці, збільшення виробництва продукції, внесли гідний вклад у реалізацію Продовольчої програми СРСР.

Успішному проведенню зимівлі худоби сприяли широко розгорнуте соціалістичне змагання, зросла трудова і громадська активність працівників ферм, викликана підготовкою до 70-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції і XIX Всесоюзної конференції КПРС, а також здійснювані заходи по дальшому розширенню самостійності колгоспів, радгоспів та інших підприємств, вдосконаленню управління й економічного механізму господарювання в агропромисловому комплексі. Велику мобілізуючу роль у виконанні планів і договірних зобов'язань відіграло Звернення Центрального Комітету КПРС до працівників тваринництва.

Разом з тим у ряді областей не повною мірою використано зрослі можливості для підвищення продуктивності худоби і птиці, подальшого нарощування виробництва й заготівель тваринницької продукції. Порівняно з попереднім зимовим періодом скоротили обсяги заготівель худоби і птиці господарства Донецької області, яєць - Запорізької, Ровенської, Херсонської, Черкаської і Чернівецької областей.

Погіршення досягнутих результатів викликано послабленням організаторської і виховної роботи в трудових колективах, зниженням уваги до працівників ферм, недооцінкою ролі економічних методів господарювання.

Партійним, радянським і господарським органам, керівникам і спеціалістам господарств необхідно вжити невідкладних заходів до усунення наявних недоліків, зробити все необхідне для сталого нарощування продукції ферм.

Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів Української РСР, Українська республіканська рада професійних спілок і Центральний Комітет ЛКСМ України ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Взяти до відома, що ЦК КПРС, Рада Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ постановою від 20 вересня 1988 р. N 1115 визнали за доцільне продовжити Всесоюзне соціалістичне змагання за збільшення виробництва і закупок продуктів тваринництва в період з жовтня 1988 р. по липень 1989 р. на умовах, передбачених постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛСМ від 21 жовтня 1985 р. N 995, з підбиттям його підсумків у порядку, встановленому постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 5 березня 1986 р. N 305.

2. Обкомам, міськкомам і райкомам партії, Держагропрому УРСР, Міністерству хлібопродуктів УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, виконкомам місцевих Рад народних депутатів, профспілковим і комсомольським органам, виходячи з вимог XIX Всесоюзної партійної конференції, липневого /1988 р./ Пленуму ЦК КПРС, жовтневого /1988 р./ Пленуму ЦК Компартії України про необхідність здійснення заходів щодо поліпшення продовольчого забезпечення, спрямувати зусилля трудових колективів колгоспів, радгоспів, інших підприємств і організацій агропромислового комплексу на повніше використання створеного на селі потенціалу для посилення темпів зростання виробництва продуктів тваринництва.

Основною умовою ефективного ведення тваринництва вважати повсюдний перехід на нові форми господарювання, впровадження орендного підряду, всебічний розвиток кооперації., освоєння інтенсивних технологій.

Посилити в трудових колективах організаторську роботу по здійсненню комплексу заходів, спрямованих на своєчасну підготовку та успішне проведення зимівлі худоби. Особливу увагу приділяти питанням поповнення запасів кормів, раціонального їх використання, своєчасної підготовки ферм до зими, створення необхідних умов для продуктивної праці трудівників ферм у зимовий період.

3. Продовжити дію постанови ЦК Компартії України, Ради Міністрів УРСР, Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України від 29 грудня 1986 р. N 448 на зимовий період 1988/89 року.

4. Не для друку.

5. Вручення Почесних грамот ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ доручити:

Волинській області

- т. Попову В. П.

Житомирській області.

- т. Цибуху В. І.

Закарпатській області

- т. Черепу В. І.

Київській області

- т. Сологубу В. О.

Львівській області

- т. Ткаченку О. М.

Хмельницькій області

- т. Коломійцю Ю. П.

6. Доручити вручення районам - переможцям Всесоюзного соціалістичного змагання за збільшення виробництва і закупок продуктів тваринництва в період з жовтня 1987 р. по липень 1988 р. Почесних грамот ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ першим секретарям обкомів або головам облвиконкомів відповідних областей.

 

Секретар
ЦК Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова
Ради Міністрів УРСР

В. МАСОЛ

Голова Укрпрофради

В. СОЛОГУБ

Секретар ЦК ЛКСМ України

В. ЦИБУХ

Інд. 22

 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали