ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

13.01.2011 р.

N К-3483/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів - Васильченко Н. В., Калашнікової О. В., Леонтович К. Г., Цуркана М. І., Чалого С. Я., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду справу за касаційною скаргою Харківського державного авіаційного орденів Жовтневої Революції та Трудового Червоного прапору виробничого підприємства на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2009 року у справі N 2-а-185/09/2070 за позовом Харківського державного авіаційного орденів Жовтневої Революції та Трудового Червоного прапору виробничого підприємства до управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова про скасування вимоги про сплату боргу, встановила:

У січні 2009 року Харківське державне авіаційне виробниче підприємство звернулося в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова про скасування вимоги про сплату боргу зі страхових внесків у розмірі 15440896,62 грн.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 26 травня 2009 року позовні вимоги задоволені. Скасована вимога N Ю-250 від 04.07.2008 р. управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про сплату позивачем боргу.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2009 року рішення суду першої інстанції скасоване ухвалене нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції Харківське державне авіаційне виробниче підприємство звернулася до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального права та залишити в силі постанову суду першої інстанції.

Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно матеріалів справи Харківське державне авіаційне виробниче підприємство звернулося з позовом до управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова про скасування вимоги N Ю-250 від 04.07.2008 р. про сплату заборгованості по страхових внесках, яка станом на 01.07.2008 р. становить 15440896,62 грн., мотивуючи тим, що позивачем за вказаний період не отримувалися кошти на оплату праці, а відповідно ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконання страхувальником обов'язку щодо сплати страхових внесків залежить від факту отримання коштів на оплату праці.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги послався на ті обставини, що відповідно ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконання страхувальником обов'язку щодо сплати страхових внесків залежить від факту отримання коштів на оплату праці, оскільки при винесенні оскаржуваної вимоги вказані обставини не були враховані, тому відповідачем зроблений неправомірний висновок про порушення позивачем своєчасності сплати страхових внесків за вказаний період.

Суд апеляційної інстанції, скасовуючи постанову суду першої інстанції та відмовляючи в задоволенні позовних вимог послався на ті обставини, що позивач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Відповідно до ст. 20, ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків та підлягають стягненню.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з наведеними висновками суду апеляційної інстанції виходячи з наступного.

Згідно матеріалів справи позивачем заявлені позовні вимоги щодо скасування вимоги відповідача про сплату заборгованості страхових внесків, яка утворилася станом на 01.07.2008 р. Сума заборгованості сторонами не заперечується. При цьому позивач вважає, що обов'язок сплати страхових внесків наступає одночасно з отриманням коштів на оплату праці, оскільки виробниче підприємство не отримувало коштів на оплату праці, що виключає можливість існування недоїмки зі сплати страхових внесків. Вказані доводи позивача були покладені в основу ухвалення судом першої інстанції рішення.

Відповідно ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, тобто, сума нарахованих страхових внесків за звітний місяць, має бути перерахована позивачем на рахунок органу Пенсійного фонду до 20 числа місяця, наступною за звітним, що являється остаточним розрахунком, а сплата страхових внесків по авансових платежах за відповідний базовий звітний період повинна проводитися одночасно з виплатою авансових платежів. Базовим звітним періодом для позивача є календарний місяць. Позивачем не доведені обставини щодо порушення відповідачем законодавчих норм при прийнятті оскаржуваної вимоги про сплату боргу страхових внесків, посилання позивача що виникнення обов'язку щодо сплати страхових внесків залежить від факту отримання коштів на оплату праці безпідставні і не відповідають наведеним законодавчим нормам.

Враховуючи вищенаведене апеляційний суд прийшов до обґрунтованих висновків щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог.

Згідно ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

З урахуванням викладеного судом апеляційної інстанції винесене законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, ухвалила:

Касаційну скаргу Харківського державного авіаційного орденів Жовтневої Революції та Трудового Червоного прапору виробничого підприємства залишити без задоволення.

Постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав передбачених ст. ст. 237 - 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали