ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

27.04.2011 р.

N 44/374

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Божок В. С. - головуючого, Костенко Т. Ф., Сибіги О. М., розглянувши матеріали касаційної скарги Київської міської ради на постанову Київського апеляційного господарського суду від 01.03.2011 у справі господарського суду м. Києва за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Кіноман" до Головного управління комунальної власності м. Києва - Київської міської державної адміністрації (3-ті особи: Державне комунальне підприємство "Кінотеатр "Жовтень", Київська міська рада) про спонукання до укладення договору оренди цілісного майнового комплексу  (в судовому засіданні взяли участь представники: позивача - не з'явились; відповідача - не з'явились, скаржника - Телицька В. А. (дов. від 08.02.2011 N 225-КР-137)), встановив:

Рішенням від 08.02.2005 господарського суду м. Києва позов задоволено. Зобов'язано відповідача у 10-денний строк укласти договір оренди цілісного майнового комплексу ДП підприємство "Кінотеатр "Жовтень" з ТОВ "Кіноман" на умовах поданого позивачем проекту договору.

Постановою від 01.03.2011 Київського апеляційного господарського суду вказане вище рішення залишено без змін.

Не погоджуючись з судовими рішеннями, Київська міська рада звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою і просить їх скасувати як прийняті з порушенням норм матеріального та процесуального права, прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.

Відповідачем до Вищого господарського суду України було подано клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з хворобою його представника. Колегія суддів Вищого господарського суду України, перевіривши мотиви заявленого клопотання, не знайшла підстав для його задоволення.

Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права при винесенні оспорюваного судового акту знаходить необхідним касаційну скаргу залишити без задоволення.

Як було встановлено господарськими судами попередніх інстанцій, які приймали рішення у даній справі, цілісний майновий комплекс Державного комунального підприємства "Кінотеатр "Жовтень" належить до комунальної власності міста Києва на підставі рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 13.01.92 N 26 "Про формування комунального майна та районів".

Відповідно до статуту ДКП "Кінотеатр "Жовтень" підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади м. Києва та підпорядковане Головному управлінню культури Київської міської державної адміністрації.

Наказом Головного управління комунальної власності м. Києва від 31.10.2003 N 355 за ДКП "Кінотеатр "Жовтень" на праві повного господарського відання закріплено основні засоби відповідно до додатка та оборотні кошти згідно з балансом станом на 01.07.2003 року.

Судами з'ясовано, що 25.09.2003 на загальних зборах членів трудового колективу ДКП "Кінотеатр "Жовтень" прийнято рішення про створення товариства з обмеженою відповідальністю "Кіноман" з метою оренди цілісного майнового комплексу, яке було зареєстроване Подільською районною в м. Києві державною адміністрацією 08.10.2003 року.

Відповідно до статуту ТОВ "Кіноман" товариство створено з метою здійснення господарської діяльності при користуванні основними засобами цілісного майнового комплексу кінотеатру "Жовтень" з метою одержання прибутку та використання його в інтересах розвитку галузі культури і мистецтв.

10.10.2003 позивач звернувся із заявою до Київського міського голови про надання в оренду цілісного майнового комплексу ДКП "Кінотеатр "Жовтень", а 20.07.2004 - до Головного управління комунальної власності м. Києва Київської міської державної адміністрації із заявою про передачу в оренду вказаного вище цілісного майнового комплексу.

Відсутність будь-яких відповідей на заяви ТОВ "Кіноман" стала підставою для звернення з позовом у даній справі.

Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що судами попередніх інстанцій в даному випадку обгрунтовано взято до уваги приписи ст. ст. 16, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 6, 8, 9, 11 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", ст. 179 ГК України, Положення про Головне управління комунальної власності м. Києва Київської міської державної адміністрації, а також встановлений судами факт дотримання позивачем порядку звернення з пропозицією про укладання договору оренди комунального підприємства, що підтверджується протоколом зборів трудового колективу Державного комунального підприємства "Кінотеатр "Жовтень" від 25.09.2003, протоколом установчих зборів підприємства товариства від 07.10.2003, заявами від 10.10.2003 та 20.07.2004 про укладення договору оренди та проектом договору оренди з додатками, використання позивачем спірного майна за цільовим призначенням, суди попередніх інстанцій дійшли правомірного висновку про задоволення позову.

При цьому судами також правомірно враховано, що наданий позивачем розрахунок орендної плати за договором оренди відповідає Методиці розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 р. N 786.

Крім того, позивачем надано письмові докази на підставі ст. 11 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", що підтверджують здійснення відповідної дооцінки вартості основних засобів групи N 1 станом на 31.03.2003 р. спеціалістами консалтингової компанії ПП "Сейл Прайс Ко".

З огляду на викладене судові рішення прийнято при правильному застосуванні норм матеріального та процесуального права і підстави для їх скасування відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу залишити без задоволення.

Постанову від 01.03.2011 Київського апеляційного господарського суду у справі N 44/374 залишити без змін.

 

Головуючий, суддя

В. С. Божок

Судді:

Т. Ф. Костенко

 

О. М. Сибіга

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали