ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

РІШЕННЯ

від 13.03.2018 р. N 134/6

Про стан дотримання чинного законодавства при призначенні державних соціальних допомог сім'ям з дітьми

Заслухавши інформацію директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Березовської Л. В. про стан дотримання чинного законодавства при призначенні державних соціальних допомог сім'ям з дітьми, виконавчий комітет Чернівецької міської ради відзначає, що районними управліннями соціального захисту населення департаменту праці та соціального захисту населення міської ради проводиться відповідна робота щодо забезпечення своєчасного розгляду документів щодо призначення та виплати державних соціальних допомог сім'ям з дітьми.

На виконання законів України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про допомогу малозабезпеченим сім'ям" та інших нормативно-правових актів впродовж 2017 року розглянуто 20095 звернень громадян з питань надання державних соціальних допомог сім'ям з дітьми, з них - 10847 письмових. За результатами розгляду документів станом на 01.01.2018 р. призначено державні соціальні допомоги 10210 заявникам. На місячному терміні опрацювання знаходилось 73 звернення, на 10 - денному - 71. Відмовлено в призначенні допомог 493 заявникам із - за відсутності правових підстав. Загальна сума видатків на фінансування зазначених виплат склала 253378,80 грн. Заборгованість з виплати державних соціальних допомог відсутня.

З метою забезпечення контролю за своєчасним призначенням державних соціальних допомог на постійній основі проводиться щотижневий моніторинг строків розгляду звернень громадян з зазначених вище питань.

Відповідна робота проводиться з недопущення фактів нецільового використання державних коштів спрямованих на виплату державних соціальних допомог. Зокрема, забезпечено своєчасний обмін інформацією про доходи, майновий стан громадян - претендентів на призначення державних соціальних виплат з органами фіскальної служби, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, тощо. За результатами перевірок внаслідок недостовірно поданої заявниками інформації про доходи, майновий стан виявлено переплати державних соціальних допомог по 531 особовій справі на загальну суму 1459,44 тис. грн. Впродовж звітного періоду отримувачами допомог повернуто до державного бюджету переплачених коштів на загальну суму 1387 тис. грн. Для забезпечення стовідсоткового повернення зайво виплачених коштів з вини отримувачів державних соціальних допомог укладено угоди на поступове погашення переплат з 81 особою на загальну суму 586,7 тис. грн. 259 громадян дали згоду на повернення коштів. По 24 особовим справам зняття переплат проводиться з щомісячних нарахувань розмірів допомог до виплати.

На постійній основі проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота щодо змін та доповнень до чинного законодавства з питань соціального захисту населення серед громадян міста, в тому числі через засоби масової інформації. Зокрема, впродовж звітного періоду проведено 57 виїзних прийомів в трудових колективах підприємств, установ, організацій міста.

Відповідно до статей 34, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчий комітет Чернівецької міської ради вирішив:

1. Інформацію директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Березовської Л. В. про стан дотримання вимог чинного законодавства при призначенні та виплаті державних соціальних допомог сім'ям з дітьми взяти до відома (додається).

2. Департаменту праці та соціального захисту населення міської ради продовжити роботу щодо:

2.1. Своєчасне та правомірне прийняття рішень з питань призначення та продовження виплати державних соціальних допомог сім'ям з дітьми.

2.2. Дієвого контролю стосовно цільового використання бюджетних коштів, спрямованих на виплату державних соціальних допомог сім'ям з дітьми.

2.3. Погашення переплат державних соціальних допомог сім'ям з дітьми відповідно до вимог чинного законодавства.

3. Департаменту праці та соціального захисту населення міської ради спільно з відділом інформації та зв'язків з громадкістю міської ради продовжити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення міста з питань надання державних соціальних виплат.

4. Рішення набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради.

5. Організацію виконання цього рішення покласти на директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Паскаря О. Є.

 

Чернівецький міський голова

О. Каспрук

 

Додаток

Інформація про стан дотримання чинного законодавства при призначенні державних соціальних допомог сім'ям з дітьми.

Одним із основних напрямків роботи департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради є здійснення функцій призначення та виплати державних соціальних допомог, забезпечення контролю щодо цільового використання державних коштів.

Станом на 1 січня 2018 р. в районних управліннях соціального захисту населення департаменту праці та соціального захисту населення на обліку перебуває 19519 отримувачів державних соціальних допомог на дітей. Впродовж звітного періоду зареєстровано 10847 звернень громадян з питань призначення (продовження виплати) державних соціальних допомог, а саме:

- 1379 - по вагітності та пологах;

- 2576 - при народженні дитини;

- 1 - при усиновленні дитини;

- 132 - на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- 2643- на дітей одиноким матерям;

- 2585- малозабезпеченим сім'ям з дітьми;

- 194 - на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та інших.

Всі звернення розглянуто з дотриманням вимог ст. 6 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", а саме: при наявності всіх необхідних документів - впродовж 10 днів з дати подання заяви, а в разі відсутності всіх документів протягом місяця з дати подання заяви. За результатами розгляду звернень громадян призначено державні соціальні виплати 10210 заявникам. Відмовлено в призначенні допомог 493 особам за безпідставністю. Основними підставами відмов являються перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї визначеного чинним законодавством прожитковому мінімуму для сім'ї, ненадання у визначений закодавством термін необхідної інформації, яка впливає на визначення права на призначення того чи іншого виду допомог, здійснення претендентом на предмет призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї або особами, які входять до складу сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги покупки земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, інших товарів довгострокового вжитку, тощо, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї.

Впродовж звітного періоду Комісією з розгляду питань надання житлових субсидій населенню та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям при виконавчому комітеті міської ради розглянуто 52 звернення стосовно призначення (продовження виплати) допомоги малозабезпеченим сім'ям з дітьми. Враховуючи результати обстеження матеріально побутових умов проживання конкретної сім'ї, наявності у складі сім'ї особи з інвалідністю, виховання у сім'ї трьох і більше дітей віком до 18 років, або до 23 років - в разі їх навчання за денною формою в навчальних закладах, на підставі рішень Комісії з розгляду даних питань районими управліннями соціального захисту населення департаменту праці та соціального захисту населення призначено даний вид допомоги 47 заявникам, відмовлено - 5.

Особлива умова приділяється соціальному захисту сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю. На обліку станом на 01.01.2018 р. перебуває 1188 таких сімей. Впродовж звітного періоду за призначенням державних соціальних допомог на дітей з інвалідністю звернулось 195 заявників, яким своєчасно призначено дані виплати.

Проведено відповідну роботу на виконання Закону України від 20.10.2014 р. N 1706-VII "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (Закон N 1706-VII) в частині призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житло-комунальних послуг, інших соціальних виплат.

На обліку перебуває 157 внутрішньо переміщених сімей з дітьми - отримувачів державних соціальних виплат, з них 7 сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю. Відповідно до постанови КМУ N 689 від 13.09.2017 р. проведено в автоматичному режимі перерахунки розміру адресної грошової допомоги в зв'язку з їх збільшенням для дітей з інвалідністю до 130 % прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працедзатність (1784,00 грн.).

Загальна сума фінансування на виплату державних соціальних допомог сім'ям з дітьми за звітний період склала 253378,80 тис. грн. Борг перед отримувачами допомог відсутній.

Забезпечено проведення щотижневого моніторингу розгляду звернень громадян з питань призначення державних соціальних допомог для упередження випадків їх несвоєчасного розгляду.

З метою створення зручностей для родини, в якій народилася дитина, з березня 2017 р. оформити допомогу при народженні дитини можна не відвідуючи управління соціального захисту населення, а через портал Мінсоцполітики або Єдиний державний портал адміністративних послуг. Станом на 01.01.2018 р. такою послугою скористалось 116 сімей.

Проведено ряд заходів щодо посилення контролю за цільовим використанням коштів, спрямованих на соціальну підтримку сімей з дітьми. Зокрема, впродовж звітного періоду державними соціальними інспекторами проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 78 заявників, що звернулись за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. За результатами обстежень по 3 особовим справам припинено виплату допомоги в зв'язку з виявленням обставин, за яких подальше отримання заявниками призначених допомог суперечить чинному законодавству.

За інформації служби у справах дітей міської ради припинено виплату допомоги при народженні дитини по 12 особовим справам в зв'язку з нецільовим використанням державних коштів батьками новонароджених, позбавленням батьківських прав, відбиранням дітей тощо.

Налагоджено співпрацю з Державною фіскальною службою, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Реєстром прав власності на нерухоме майно, регіональним сервісним центром МВС України в Чернівецькій області та іншими установами щодо надання інформації про фактичні доходи громадян та членів їх сімей, перебування у власності об'єктів нерухомості, автотранспорту, земельних ділянок.

За звітний період перевірено інформацію по 8402 особовим справам отримувачів державних соціальних допомог. За результатами перевірок виявлено переплат державних коштів на загальну суму 1459,44 грн. по 531 особовій справі.

Проведено 24 зустрічних перевірок на предмет достовірності поданої інформації підприємствами, установами, організаціями про доходи членів сім'ї заявників, що враховується при визначенні сукупного доходу сім'ї. Порушень не виявлено.

Для забезпечення з метою належного рівня соціального обслуговування громадян щодо виплати призначених державних соціальних допомог укладено угоди з 15 уповноваженими банківськими установами. Щомісячно проводиться звірка по виплаченим сумам коштів. Звертається увага на факти не отримання коштів отримувачами допомог більше року та з'ясовуються причини не отримання, що дає можливість вирішити питання продовження перерахування коштів або припинення виплати з підстав, передбачених законодавством (виїзд на постійне місце проживання за кордон, тощо).

Проведено відповідну роботу щодо інформування населення про зміни законодавства, що регулює питання призначення та виплати державних соціальних допомог. Впродовж 2017 р. проведено 57 виїзних прийомів в трудових колективах підприємств, організацій міста. Опубліковано низка статей в міській пресі. Проведено ряд виступів по радіо та телебаченню та висвітлення інформації з даних питань на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради.

Робота щодо забезпечення своєчасного призначення та виплати державних соціальних допомог сім'ям з дітьми продовжується.

 

Заступник директора департаменту
праці та соціального захисту
Чернівецької міської ради

В. Гаєвська
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали