КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2011 року N 30

Про стан дотримання вимог законодавства під час проведення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти

Розглянувши інформацію про стан дотримання вимог законодавства під час проведення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, колегія відмічає, що Головним контрольно-ревізійним управлінням України за зверненням Міністерства внутрішніх справ України в період з 12 по 19 липня 2011 року проведено перевірку цільового та ефективного використання коштів МНС України за 2009 рік, якою встановлено факти порушень у сфері державних закупівель.

Порушення, допущені при проведенні тендерних процедур із закупівлі 27 санітарних автомобілів у ТОВ "Лакшмі-Авто", внаслідок яких посадовими особами Міністерства завдано збитки державі на загальну суму 21,6 млн. гривень.

Рахунковою палатою України в 2010 році проведено перевірку використання коштів резервного фонду державного бюджету, виділених Міністерству згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 травня 2010 р. N 1127-р "Про надання гуманітарної допомоги Республіці Таджикистан" у сумі 4 млн. 860 тис. гривень.

Встановлено, що виділені кошти використано на закупівлю електростанцій дизельних, наметів брезентових, послуг рейсу літака та витрати на відрядження групи супроводження МНС України.

Під час проведення перевірки здійснено порівняльний аналіз цін на дизельні електростанції потужністю 24 кВт, який показав, що в результаті застосування більш високих цін, ніж тих, що діяли на ринку цієї продукції, при закупівлі дизельних генераторів, неефективно використано 645 тис. грн. резервного фонду державного бюджету.

Перевіркою також встановлено порушення в сфері державних закупівель, зокрема:

Державним підприємством "Спеціалізована будівельна компанія" (м. Чорнобиль) в 2010 році в результаті поділу предмета закупівлі на частини не застосовано тендерну процедуру із закупівлі пального на загальну суму 490,2 тис. грн.;

Державним підприємством "Сокирницький цеолітовий завод" оплачено послуги на суборенду спецтехніки без проведення процедур закупівель на суму 103,4 тис. гривень.

Основними причинами виникнення зазначених порушень фінансової та бюджетної дисципліни є: недостатня особиста увага з боку перших керівників питанням організації та проведенні закупівель товарів, робіт і послуг; неправильне застосування норм окремих нормативно-правових актів, на підставі яких здійснювалася закупівля товарів, робіт і послуг; невиконання керівниками та працівниками установ, підприємств, організацій своїх посадових обов'язків щодо дотримання фінансової та бюджетної дисципліни.

Враховуючи вищевикладене та з метою забезпечення дієвості і результативності зовнішнього та внутрішнього фінансового контролю, виконання Міністерством законодавчих та нормативно-правових актів щодо фінансової дисципліни та боротьби з корупцією в системі Міністерства колегія вирішила:

1. Інформацію про стан дотримання вимог законодавства під час проведення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти взяти до відома.

2. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, установ, організацій та підприємств системи МНС України:

2.1. Під час проведення процедури закупівлі суворо дотримуватись вимог Закону України від 1 червня 2010 р. N 2289-VI "Про здійснення державних закупівель".

2.2. Взяти під особистий контроль підготовку та укладання договорів про закупівлю товарів (робіт або послуг) відповідно до Типового договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 27.07.2010 N 925.

2.3. Забезпечити неухильне дотримання вимог щодо Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 N 921.

2.4. Забезпечувати підготовку документації конкурсних торгів для процедури закупівлі - відкриті торги у відповідності до стандартів, затверджених наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 N 919.

2.5. Привести Положення про комітет з конкурсних торгів у відповідність з Типовим положенням про комітет з конкурсних торгів, затвердженим наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 N 916.

Про виконання доповісти через Департамент ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.).

Строк - до 1 грудня 2011 року

3. Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.), Управлінню правового забезпечення (Поворозник Р. Р.), Управлінню контрольно-ревізійної роботи, безпеки та запобігання проявам корупції (Євдоченко О. Л.) підготувати проект наказу МНС України щодо посилення контролю за здійсненням закупівель за найнижчими ціновими пропозиціями та не більше середньоринкових (середньостатистичних) на предмет закупівлі, які формується на адміністративній території, де проводиться закупівля товарів, робіт та послуг.

Строк - до 1 грудня 2011 року

4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали