КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 10 квітня 2012 року N 15

м. Київ

Про стан функціонування мережі навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Києва та Севастополя

Додатково див. наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 12 квітня 2012 року N 695 (Наказ N 695)

Розглянувши інформацію про стан функціонування мережі навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Києва та Севастополя, колегія зазначає, що стан проходження функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) керівного складу та інших управлінських кадрів і фахівців, на яких поширюється дія законів у сфері цивільного захисту, а також стан підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях в частині компетенції МНС України потребує вжиття додаткових заходів з метою їх покращення.

Загальний рівень готовності територіальних та функціональних підсистем єдиної системи цивільного захисту та їх ланок до реагування на виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків значною мірою залежить від здатності керівних кадрів органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій до компетентного вирішення завдань у сфері цивільного захисту, що, в свою чергу, забезпечується якісною освітньою діяльністю мережі навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Києва та Севастополя у частині проведення функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) керівних кадрів і фахівців.

Водночас, з урахуванням практичного досвіду та постійного оновлення і вдосконалення керівних документів у сфері освіти і цивільного захисту є необхідність у вдосконаленні нормативно-правової бази з питань функціонального навчання.

Враховуючи вищезазначене та з метою підвищення рівня компетенції і кваліфікації керівних кадрів та фахівців, на яких поширюється дія законів у сфері цивільного захисту, а також покращення якості заходів з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях колегія вирішила:

1. Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (Андрієнко В. М.) спільно з начальниками навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Києва та Севастополя забезпечити повне виконання планів підготовки керівного складу і працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів рад, підприємств, установ та організацій відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. N 1215-р "Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2012 рік" (План N 1215-р).

Строк - грудень 2012 року


2. Державній інспекції техногенної безпеки України (Улинець Е. М.) забезпечити дієвий контроль за виконанням вимог Положення про порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року N 874, щодо обов'язковості проходження у визначені терміни функціонального навчання особами суб'єктів господарювання усіх форм власності, на яких поширюється дія законів у сфері цивільного захисту.

Строк - постійно


3. Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (Андрієнко В. М.) спільно з Державною інспекцією техногенної безпеки України (Улинець Е. М.) розробити та затвердити План спільних заходів з удосконалення організації підготовки керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту на друге півріччя 2012 року, де передбачити залучення до перевірок готовності функціональних і територіальних підсистем єдиної системи цивільного захисту представників Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Києва та Севастополя.

Строк - червень 2012 року


4. Територіальним органам МНС України упорядкувати облік керівного складу органів управління і підрозділів Єдиної державної системи цивільного захисту та її ланок, які підлягають функціональному навчанню в мережі навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Київ та Севастополь.

Про результати інформувати через Департамент кадрів та роботи з особовим складом (Ціцак О. В.).

Строк - до 1 вересня 2012 року


5. Територіальним органам МНС України, начальникам навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Київ та Севастополь провести роботу щодо залучення коштів місцевих бюджетів на удосконалення процесу навчання керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту та підготовки населення до дій у надзвичайних ситуацій.

Строк - постійно


6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Міністра - керівника апарату Сиротіна В. Г.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали