КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2011 року N 27

Про стан оптимізації органів управління на регіональному рівні та припинення юридичних осіб, які перебувають у сфері управління МНС України

Розглянувши інформацію про стан оптимізації органів управління на регіональному рівні та припинення юридичних осіб, які перебувають у сфері управління МНС України, колегія звертає увагу на необхідність вжиття додаткових заходів щодо завершення цієї роботи в найкоротший термін.

На виконання Указу Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" та постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2011 року N 346 "Про ліквідацію урядових органів" (Постанова N 346) прийнято рішення про припинення 52 юридичних осіб, які перебувають у сфері управління Міністерства, та створено відповідні ліквідаційні комісії.

У встановлені Кабінетом Міністрів України строки припинено діяльність трьох юридичних осіб, які вилучено з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а саме: Адміністрацію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, Державну інспекцію цивільного захисту та техногенної безпеки, Державний департамент страхового фонду документації. У стадії припинення залишаються 45 юридичних осіб.

Юридичні особи, що припиняються, за напрямком діяльності підконтрольні: Департаменту управління рятувальними силами - 17, Державному агентству України з управління зоною відчуження - 8, Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року - 8, Департаменту цивільного захисту - 3, Управлінню медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112 - 1, Управлінню забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України - 1, іншим - 7. Найбільша кількість юридичних осіб, що припиняються, знаходиться в місті Києві (13) та Київській області (9).

Дієвий контроль за роботою більшості ліквідаційних комісій з боку відповідних структурних підрозділів апарату Міністерства не забезпечено.

Ліквідаційні комісії в організації роботи не дотримуються у повному обсязі вимог Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" та інших нормативно-правових актів. Звітність надається за спрощеною формою та без конкретних заходів, передбачених встановленою процедурою. 9 ліквідаційних комісій взагалі не надали у 2011 році звіти про проведені ліквідаційні заходи, 35 ліквідаційних комісій за 7 місяців надали по 1 - 2 звіта. Звіти ліквідаційних комісій з проблемними питаннями не розглядаються відповідними структурними підрозділами апарату Міністерства або вживаються формальні заходи реагування.

Деякими головами ліквідаційних комісій не вживаються заходи щодо усунення порушень чинного законодавства, виявлених в ході документальних ревізій фінансово-господарської діяльності ДП "Кримспецсервіс", Річковий координаційний аварійно-рятувальний центр (м. Київ), Річковий координаційний аварійно-рятувальний центр (м. Вінниця), не вживаються заходи щодо ліквідації кредиторської та дебіторської заборгованостей, а також заборгованості із заробітної плати. Не приділяється достатньої уваги питанню підготовки та передачі документів на зберігання до архівних установ, що блокує питання виключення юридичних осіб з Єдиного державного реєстру.

Найбільш складне становище з питань припинення юридичних осіб є на державних підприємствах: "Карпати-Авіа", "Українські спеціальні системи зв'язку", "Кримспецсервіс", "Миронівське будівельно-монтажне управління", "Любарська будівельно-монтажна дільниця ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт" (визнано "банкрутом" постановою Господарського суду Житомирської області від 04.04.2006), "Овруцька будівельно-монтажна дільниця ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт" (заснована Будівельно-монтажним трестом "Житомир дезактиваціябуд" республіканського Виробничого об'єднання "Укрдезактиваціябуд" Мінчорнобиля, яку відповідно до законодавства не може бути віднесено до сфери управління МНС України), "Ємільчинська будівельно-монтажна дільниця ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт" (цілісний майновий комплекс якого реалізовано керівником підприємства фізичній особі без відома Міністерства).

З метою організації подальшої роботи з припинення юридичних осіб, які перебувають у сфері управління МНС України, колегія вирішила:

1. Інформацію про стан оптимізації органів управління на регіональному рівні та припинення юридичних осіб, які перебувають у сфері управління МНС України, взяти до відома.

2. Державному агентству України з управління зоною відчуження (Холоша В. І.), Департаменту управління рятувальними силами (Марченко Г. Б.), Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.), Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.), Управлінню медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112 (Валіхновський Р. Л.), Управлінню правового забезпечення (Поворозник Р. Р.), головам ліквідаційних комісій вжити суттєвих заходів щодо посилення роботи з ліквідації юридичних осіб та щомісяця доповідати Міністрові про стан виконання зазначених завдань.

3. Помічнику Міністра Казьміну В. М., Управлінню правового забезпечення (Поворозник Р. Р.) проаналізувати причини зволікання роботи з припинення юридичних осіб та підготувати проекти відповідних наказів МНС України щодо пришвидшення цієї роботи.

При необхідності спільно з Департаментом кадрів та роботи з особовим складом (Ціцак О. В.) підготувати пропозиції щодо заміни голів ліквідаційних комісій.

Строк - до 10 листопада 2011 року

4. Контроль за виконання цього рішення покласти на заступника Міністра Бута В. П.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали