КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 10 квітня 2012 року N 17

м. Київ

Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державних підприємствах сфери управління МНС

Додатково див. наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України від 12 квітня 2012 року N 695 (Наказ N 695)

Розглянувши інформацію про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державних підприємствах сфери управління МНС України, колегія відзначає у цілому незадовільний стан роботи із зазначеного питання.

Питанню своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ і організацій та сплати єдиного і страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування приділено недостатню увагу, хоча впродовж першого кварталу 2012 року не допущено виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та на економічно активних підприємствах, в той же час практично не поліпшилася ситуація з заборгованості із виплати заробітної плати на економічно неактивних підприємствах.

Станом на 30 березня 2012 року за оперативними даними вона становила 724,8 тис. грн., у тому числі: "Сокирницький цеолітовий завод" (Герей Р. В.) - 270,5 тис. грн., "Управління капітального будівництва" (Діденко В. М.) - 202 тис. грн., "Миронівське будівельно-монтажне управління" (Краснощок П. С.) - 158,7 тис. грн., "Українські спеціальні системи зв'язку" (Мирутенко М. М.) - 93,6 тис. гривень.

Відповідно до доручень Кабінету Міністрів України та наказу МНС України від 22.08.2011 N 869 "Про погашення заборгованості із заробітної плати" керівників підприємств-боржників зобов'язано щомісяця погашати заборгованість із виплати заробітної плати не менш як на 15 %. Але ці вимоги зазначеними підприємствами не виконуються. Керівниками вказаних підприємств-боржників не надано графіки погашення заборгованості із заробітної плати, завдання з погашення заборгованості не виконано, що в кінцевому результаті призвело до невиконання рішень Уряду.

Впродовж січня - березня 2012 року керівниками державних підприємств (головами ліквідаційних комісій) допущено зростання заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві "Сокирницький цеолітовий завод" 248 до 270,5 тис. грн.) та "Миронівське будівельно-монтажне управління" (з 151,2 до 158,7 тис. гривень). Залишилася на рівні попереднього кварталу заборгованість із заробітної плати на державних підприємствах "Управління капітального будівництва" (202 тис. грн.) та "Українські спеціальні системи зв'язку" (93,6 тис. гривень).

Крім того, підприємствами сфери управління МНС не вжито належних заходів щодо погашення заборгованості з єдиного та страхових внесках до Пенсійного фонду України, а саме: не зменшено її порівняно з четвертим кварталом минулого року на державних підприємствах "Прилуцький завод "Пожспецмаш" (592,8 тис. грн.), "Управління капітального будівництва" (115,5 тис. грн.), "Білоцерківський завод "Еталон" (117,6 тис. гривень.). У той же час її збільшено на державних підприємствах "Сокирницький цеолітовий завод" (з 163,1 тис. до 174,7 тис. грн.) та "Миронівське будівельно-монтажне управління" (з 252,2 тис. до 266,1 тис. гривень).

Колегія зазначає, що розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2011 року N 1101-р (Розпорядження N 1101-р) та 1102-р (Розпорядження N 1102-р) прийнято пропозиції МНС щодо передачі цілісних майнових комплексів державних підприємств "Білоцерківський завод "Еталон" та "Сокирницький цеолітовий завод" до сфери управління Київської та Закарпатської облдержадміністрацій відповідно. Однак на сьогодні передачу зазначених підприємств не завершено.

У зв'язку із зазначеним та пріоритетністю питань своєчасної виплати заробітної плати і сплати внесків до Пенсійного фонду України колегія вирішила:

1. Визнати стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державних підприємствах сфери управління МНС України незадовільним.

2. З метою погашення заборгованості із заробітної плати керівникам підприємств-боржників (головам ліквідаційних комісій) "Сокирницький цеолітовий завод" Герею Р. В., "Управління капітального будівництва" Діденку В. М., "Миронівське будівельно-монтажне управління" забезпечити неухильне виконання рішення Комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошових виплат) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат від 14.02.2012 щодо забезпечення скорочення заборгованості із заробітної плати не менш як на 5 відсотків, яка склалася станом на 1 березня 2012 року. Про результати доповідати через Департамент фінансового забезпечення та інвестицій (Загрева Б. Ю.).

Строк - щомісяця до 5 числа, наступного за звітним місяцем


3. Звернути увагу керівників підприємств-боржників "Прилуцький завод "Пожспецмаш" Зорю В. М., "Білоцерківський завод "Еталон" Мельника О. В., "Управління капітального будівництва" Діденка В. М., "Сокирницький цеолітовий завод" Герея Р. В., голови ліквідаційної комісії "Миронівське будівельно-монтажне управління" на незадовільну роботу з погашення заборгованості із виплати заробітної плати і сплаті внесків до Пенсійного фонду України.

4. У разі невжиття дієвих заходів щодо виправлення ситуації з погашення заборгованості із заробітної плати та зі сплати єдиного і страхових внесків до Пенсійного фонду України на вищезазначених державних підприємствах Департаменту фінансового забезпечення та інвестицій (Загрева Б. Ю.), Департаменту кадрів та роботи з особовим складом (Ціцак О. В.), Департаменту ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Главаті П. Й.) в установленому порядку внести пропозиції щодо доцільності перебування відповідних керівників на займаних посадах.

Строк - до 25 травня 2012 року


5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Міністра Бута В. П.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали