КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 20 грудня 2011 року N 14/66

Про стан претензійно-позовної роботи Держкомтелерадіо України та державних підприємств, що належать до сфери його управління

Заслухавши інформацію начальника юридичного відділу Новікової Д. В., колегія відзначає, що претензійно-позовна робота в Держкомтелерадіо України знаходиться на належному рівні, що підтверджується фактичними даними.

У період з 1 січня по 1 грудня 2011 року працівниками юридичного відділу забезпечено представництво інтересів Держкомтелерадіо України у 36 судових справах в якості позивача, відповідача та третьої особи, з яких: 8 цивільних справ, 24 - господарських, 4 - адміністративні.

Юридичним відділом з метою недопущення судових спорів приділяється значна увага правильному застосуванню норм права, встановлених чинним законодавством України, а також досудовому врегулюванню спорів, що визначається у чіткій взаємодії із структурними підрозділами Держкомтелерадіо України, зокрема, шляхом своєчасного надання інформації фінансово-економічним департаментом та відділом контрольно-ревізійної роботи щодо виявлених порушень бюджетного та господарського законодавства, договірних відносин тощо.

Водночас, колегія відзначає, що існують як об'єктивні, так і суб'єктивні проблеми ведення претензійно-позовної роботи. До перших слід віднести неузгодженість та суперечливість у застосуванні норм законодавства України. Серед суб'єктивних чинників характерним є недостатня виконавська дисципліна підвідомчих підприємств, установ та організацій, яка, зокрема, полягає у невиконанні доручень Держкомтелерадіо України щодо надання звітності, неефективних формах та методах роботи юридичних служб, їх неукомплектованість або, взагалі відсутність.

Протягом 2011 року інформація про стан претензійно-позовної роботи не надходила від 31 підвідомчої організації, що унеможливило встановлення об'єктивної картини щодо стану претензійно-позовної роботи в підвідомчих організаціях у цілому.

Так, не надійшла інформація від:

6 державних телерадіоорганізацій: Закарпатської, Львівської, Миколаївської та Харківської обласних державних телерадіокомпаній, Київської РДТРК, ДТРК "Культура";

17 державних видавництв: Видавництво "Веселка", Видавництво "Вища школа", Видавництво "Дніпро", Видавництво "Донбас", Видавництво "Здоров'я", Видавництво "Каменяр", Видавництво "Маяк", Видавництво "Музична Україна", Видавництво "Основа", Видавництво "Світ", Видавництво "Січ", Видавництво "Україна", Видавництво "Українська енциклопедія", Державне підприємство "Спеціалізоване видавництво літератури мовами національних меншин України "Етнос", ДП Видавництво "Мистецтво", ДП "Видавництво "Таврія", ДП "ІАЦ "Донбасінформ";

та 8 інших державних підприємств сфери управління Держкомтелерадіо України: ДП "Дирекція ФВД", ДП "Житловий комплекс", ДП "Полісервіс", ДП "ДСП "Укртелефільм", ДП "Укрпостачпреса", ОЛП "Ходорів", Спец. АТП Держкомтелерадіо України, УСТФ "Укртелефільм".

Виходячи з викладеного, колегія ухвалила:

1. Інформацію про стан претензійно-позовної роботи Держкомтелерадіо України та державних підприємств, що належать до сфери його управління, взяти до відома.

2. Юридичному відділу (Новікова Д. В.):

забезпечувати у подальшій роботі чітке та неухильне дотримання вимог законодавства та належне представництво інтересів Держкомтелерадіо України в судових органах;

забезпечувати відповідне реагування на факти порушення законодавства та організацію претензійно-позовної роботи;

здійснювати постійний аналіз претензійно-позовної роботи підпорядкованих підприємств, установ та організацій.

3. Фінансово-економічному департаменту (Бартош Н. В.) своєчасно надавати юридичному відділу інформацію щодо дебіторської та кредиторської заборгованості Держкомтелерадіо України.

4. Департаменту видавничої справи і преси (Кононенко О. А.) повідомляти юридичний відділ щодо порушень умов договорів, укладених на виконання бюджетних програм за державним замовленням.

5. Керівникам підвідомчих підприємств, установ та організацій:

взяти під особистий контроль ведення претензійно-позовної роботи та своєчасне подання у встановленому порядку відповідної інформації Держкомтелерадіо України;

забезпечити належний рівень правової роботи відповідно до Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого центрального органу державної виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 N 1040;

вжити заходів щодо укомплектування юридичних служб кваліфікованими працівниками;

забезпечувати обов'язкове погодження наказів, господарських договорів з юридичною службою підприємства, установи, організації.

6. Вказати керівникам підвідомчих підприємств, установ та організацій Шишкову Є. В., Пализі В. З., Митрофанову О. О., Гулевському С. В., Савенку О. М., Мазицькій Ж. З., Степаненку В. І., Череді О. М., Кудрявцеву О. С., Єськовій Л. О., Ківі Т. М., Сапізі Д. І., Гриценку С. М., Кривопусту Б. Л., Стоцькому С. І., Мельнику І. А., Іваниці М. В., Михайляну А. М., Зяблюку М. П., Прибєзі Н. Д., Мизгаєвій Т. В., Казанник Т. Г., Мігді М. П., Пасічному А. Ф., Чернявському В. М., Сторожуку Ю. А., Лисенку Ю. С. на необхідність безумовного виконання доручень Держкомтелерадіо України щодо надання інформації про стан претензійно-позовної роботи за відповідний період та попередити про відповідальність, встановлену контрактом з керівником підприємства, установи, організації, за невиконання рішень Держкомтелерадіо України.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Держкомтелерадіо України.

 

Голова колегії

О. В. Курдінович

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали