ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 28.11.2011 р. N 412

Про стан ринку праці та реалізації Програми зайнятості населення на 2010 - 2011 роки

Ситуація на ринку праці Чернігівської області залишається складною, але керованою.

Рівень зайнятості населення області, визначений за методологією Міжнародної організації праці, у І півріччі 2011 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року підвищився на 0,3 % і становить 59,4 %.

Безробітне населення скоротилося на 1,2 тис. осіб і становить 57,5 тис. громадян. Рівень безробіття за даними МОП скоротився у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 0,1 % і становить 10,8 %.

За січень - вересень 2011 року введено в дію 15,7 тис. нових робочих місць, що більше аналогічного показника минулого року на 12,1 %. Зокрема, 4 тисячі робочих місць створені юридичними особами - це в 1,6 разів більше показника 9 місяців 2010 року.

Проте кількість ліквідованих робочих місць становить 14,1 тисяч одиниць і перевищує минулорічний показник на 32 %. Більше було ліквідовано, ніж створено, робочих місць на підприємствах будівництва (на 28,7 %), транспорту і зв'язку (на 5 %), у фінансово-банківських установах (у 3 рази більше). За підсумками 9 місяців 2011 року у Бахмацькому, Борзнянському, Носівському, Семенівському, Сосницькому районах та у місті Чернігові кількість ліквідованих робочих місць перевищує кількість створених. У той же час у Ніжинському районі створено втричі більше нових робочих місць, ніж ліквідовано, у Варвинському районі - вдвічі, у Куликівському районі та місті Прилуки - в 1,5 рази більше.

Незважаючи на складнощі в економіці, заплановані завдання і заходи Програми зайнятості населення за 9 місяців 2011 року виконані.

До центрів зайнятості області в пошуках роботи звернулося 24,9 тис. осіб, що на 6,3 % більше проти аналогічного періоду 2010 року. Загалом перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг 43,9 тис. осіб - на 7,2 % більше відповідно.

За сприяння служби зайнятості роботу отримали 15,7 тис. незайнятих громадян, що на 12,7 % більше, ніж в аналогічному періоді 2010 року. У тому числі 1,3 тис. осіб працевлаштовані з наданням роботодавцям дотацій і 0,7 тис. осіб - розпочали підприємницьку діяльність, отримавши допомогу по безробіттю одноразово.

До професійного навчання було залучено 4,5 тис. безробітних - на 22,8 % більше минулорічного показника. За безпосередніми замовленнями роботодавців навчалося 3,9 тис. осіб або 87,2 % від загальної кількості.

Протягом 9 місяців 2011 року в оплачуваних громадських роботах брали участь 9,1 тис. незайнятих осіб - на 38,5 % більше, ніж за цей період торік.

Станом на 1 жовтня 2011 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 13,4 тис. безробітних громадян. Рівень зареєстрованого безробіття становить 2,1 % постійного населення працездатного віку, є на 0,8 % меншим, ніж на початок року, та на 0,3 % меншим, ніж на 1 жовтня 2010 року

Під особливою увагою залишається працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту та осіб з інвалідністю. Упродовж січня-вересня до активних програм сприяння зайнятості залучено 3,8 тис. осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Працевлаштовано 1,9 тисяч осіб, в тому числі 513 громадян - з наданням роботодавцям дотацій, 52 особи отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності, для працевлаштування 269 осіб використані заброньовані робочі місця, отримали нові професії 600 осіб, залучено до громадських робіт 1,3 тис. громадян з числа соціально незахищених. Роботою забезпечено 246 незайнятих інвалідів, що на 4,7 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

Активізувалась профорієнтаційна робота серед учнівської молоді. У 197-ми загальноосвітніх навчальних закладах області встановлені програмно-апаратні комплекси "Профорієнтаційний термінал", реалізується проект по безкоштовному забезпеченню учнів 7 - 11 класів профорієнтаційними щоденниками школяра.

З метою подальшої стабілізації ситуації на ринку праці, створення нових якісних робочих місць, детінізації зайнятості та заробітної плати, мінімізації утриманських настроїв серед осіб працездатного віку, популяризації робітничих професій, зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, забезпечення додаткових гарантій зайнятості для осіб, які потребують соціального захисту, та виконання завдань Програми зайнятості населення області на 2010 - 2011 роки:

1. Головам райдержадміністрацій, Чернігівському, Ніжинському та Прилуцькому міським головам:

1.1. Забезпечити втримання та розвиток позитивних тенденцій на ринку праці, ефективну роботу щодо підвищення якості виконання заходів Програми зайнятості населення на 2010 - 2011 роки.

1.2. Проаналізувати стан створення нових робочих місць та збереження існуючих. Вжити дієвих заходів щодо зниження кількості ліквідованих робочих місць, особливо на економічно активних підприємствах та у фізичних осіб - підприємців.

1.3. Активізувати діяльність робочих груп по легалізації зайнятості. Продовжити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів; сприяти створенню в суспільстві атмосфери негативного ставлення до роботодавців, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин.

1.4. Сприяти збільшенню кількості та підвищенню якості вакансій, що подають роботодавці до центрів зайнятості; проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств, установ та організацій щодо ведення соціально відповідального бізнесу, покращання умов праці та підвищення рівня заробітної плати найманих працівників.

1.5. Взяти під особливий контроль питання працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту, та інвалідів. Проаналізувати стан використання заброньованих робочих місць на підприємствах, організаціях, установах для працевлаштування громадян, які потребують додаткових гарантій зайнятості, та провести відповідну роботу для їх заповнення за підсумками 2011 року. До 01.01.2012 прийняти розпорядження про бронювання робочих місць для працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту, на 2012 рік.

1.6. З урахуванням потреб територіальних громад переглянути та розширити перелік суспільно корисних видів оплачуваних громадських робіт для забезпечення тимчасовою зайнятістю населення області. До 01.01.2012 прийняти розпорядження про затвердження видів та обсягів оплачуваних громадських робіт на 2012 рік.

2. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, обласному центру зайнятості, райдержадміністраціям, міським головам:

2.1. Сконцентрувати наявні можливості та ресурси на виконанні завдань та заходів Програми зайнятості населення на 2010 - 2011 роки та підготовці збалансованої Програми зайнятості населення області на 2012 - 2013 роки.

2.2. Посилити контроль за виконанням пріоритетних напрямків забезпечення жителів області постійною та тимчасовою зайнятістю, зменшення рівня безробіття серед працездатного населення.

2.3. Вжити заходів щодо підвищення ефективності діяльності робочих груп по легалізації зайнятості.

3. Управлінню освіти та науки, головному управлінню економіки облдержадміністрації, обласному центру зайнятості:

3.1. Забезпечити підготовку кваліфікованих кадрів для задоволення потреб регіонального ринку праці та формування якісного трудового потенціалу області.

3.2. Удосконалити механізм професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних громадян під поточні та перспективні потреби роботодавців, у першу чергу для реалізації суб'єктами господарювання інвестиційних проектів.

3.3. Продовжити активну профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді щодо свідомого вибору конкурентоспроможної на ринку праці професії з урахуванням попиту роботодавців на робочу силу. Організувати проведення масових профорієнтаційних заходів для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, реалізацію програм забезпечення навчальних закладів області профорієнтаційними терміналами та профорієнтаційними щоденниками.

4. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, обласному центру зайнятості, відділенню Фонду соціального захисту інвалідів в області продовжити роботу по працевлаштуванню громадян з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі шляхом створення спеціальних робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів та додаткових робочих місць за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Білоус Н. В.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. М. Хоменко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали