ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.10.2011 р. N 439

Про стан роботи в області щодо захисту прав та законних інтересів дітей

Відповідно до статей 2, 13, 16, 22, 33, 35 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", враховуючи рішення колегії обласної державної адміністрації від 25 жовтня 2011 року N 4/3:

1. Райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад:

1.1. Вивчити питання щодо можливості проживання кожної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, за якою закріплене право на проживання у житлових приміщеннях батьків чи опікунів, у цьому житлі після досягнення повноліття. У разі неможливості такого проживання, врахувати потреби таких дітей у забезпеченні впорядкованим житлом.

1.2. Забезпечити оцінку фахівцями технічного стану житлових приміщень, що належать дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, при необхідності провести в них ремонтні роботи.

1.3. Перевірити наявність документів, що підтверджують право власності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на житло та земельні паї. У випадку відсутності необхідних документів, забезпечити оплату витрат з їх виготовлення.

1.4. При формуванні місцевих бюджетів на 2012 рік передбачити кошти для придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які ним не забезпечені, та ремонту житла, яке належить дітям цієї категорії. Планувати такі видатки щороку.

1.5. Забезпечити безумовне виконання положень чинного законодавства щодо забезпечення реалізації права кожної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, на сімейне виховання.

1.6. Забезпечити здійснення ефективного соціального супроводу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу та контролю за станом утримання, виховання та розвитку прийомних дітей та дітей-вихованців у таких родинах.

1.7. Забезпечити раннє виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, їх облік та соціальний супровід. Надавати необхідну допомогу таким сім'ям з метою недопущення соціального сирітства дітей.

1.8. У зв'язку з настанням осінньо-зимового періоду провести у листопаді - грудні цього року обстеження умов проживання дітей у функціонально неспроможних сім'ях. При необхідності надати таким родинам допомогу. Забезпечити своєчасне вилучення дітей з умов, що загрожують їх життю та здоров'ю, та ефективне вирішення питання їх влаштування.

1.9. Розширювати мережу дошкільних навчальних закладів. Здійснювати заходи щодо відновлення їх функціонування.

1.10. Проаналізувати всі можливі резерви й активізувати роботу щодо забезпечення конституційного права дитини дошкільного віку на якісну освіту через групи при ЗОШ, які здійснюють підготовку старших дошкільників до навчання в школі з наданням статусу дошкільного навчального закладу, групи соціально-педагогічного патронату, сімейні дошкільні навчальні заклади, Центри розвитку дитини, створення навчально-виховних комплексів, відкриття спеціальних груп для дітей з вадами розвитку тощо.

1.11. Дотримуватися наступності між початковою та дошкільною ланками освіти. Упровадити програму розвитку дітей 5-річного віку "Впевнений старт".

1.12. Створити в усіх школах I - II ступенів навчальні комп'ютерні комплекси з метою забезпечення якісного доступу до інноваційних технологій.

1.13. Здійснити заходи щодо охоплення дітей і підлітків регулярними заняттями фізичною культурою і спортом. З цією метою проаналізувати мережу, організаційну структуру, спеціалізацію, стан навчально-виховної, спортивно-масової, гурткової роботи в загальноосвітніх і дитячо-юнацьких спортивних школах та вжити відповідних заходів для вдосконалення їх діяльності, порядку фінансування. Забезпечити дотримання техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог під час проведення урочних та позаурочних занять з фізичного виховання. Зміцнювати навчально-матеріальну базу з фізичної культури.

1.14. Продовжувати роботу із забезпечення своєчасного надання сім'ям з дітьми державних соціальних допомог.

1.15. Здійснювати заходи щодо забезпечення раціонального харчування школярів відповідно до натуральних та фізіологічних норм. Постачання продуктів здійснювати на основі договірної системи та проведення процедури державних закупівель.

1.16. З метою профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки серед неповнолітніх посилити психологічний супровід навчального процесу. Проводити індивідуальну та групову роботу, спрямовану на корекцію і розвиток ціннісних орієнтацій учнів. Виявляти і попереджувати факти насилля над дитиною у сім'ї, школі, не допускати жорстокості серед неповнолітніх.

1.17. Передбачити у місцевих бюджетах відповідні кошти для проведення літньої оздоровчої кампанії 2012 року, запланувавши охопити оздоровленням та відпочинком 100 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 70 відсотків дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 50 відсотків дітей шкільного віку.

1.18. Продовжувати роботу стосовно належної організації оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та у зв'язку із закінченням бюджетного року вжити невідкладних заходів щодо повного використання путівок на санаторно-курортне лікування відповідно до графіків заїздів осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі дітей.

1.19. З метою запобігання раннього соціального сирітства забезпечити ефективну роботу консультаційних пунктів для надання допомоги матерям при пологових стаціонарах лікувально-профілактичних закладів.

1.20. До 1 грудня цього року завершити роботу з підготовки місцевих вузлів єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти" до введення у промислову експлуатацію, про що інформувати службу у справах дітей облдержадміністрації.

2. Рекомендувати виконавчому комітету Луцької міської ради:

2.1. Проаналізувати причини низьких показників оздоровлення дітей у цьому році, у тому числі дітей з малозабезпечених сімей.

2.2. Напрацювати заходи із забезпечення функціонування позаміського закладу оздоровлення та відпочинку "Ровесник" протягом усього літнього оздоровчого сезону.

2.3. Проаналізувати причини неповного використання коштів, передбачених у міському бюджеті на оздоровлення дітей у цьому році.

3. Володимир-Волинській, Іваничівській, Камінь-Каширській, Ківерцівській, Любомльській, Старовижівській, Шацькій райдержадміністраціям активізувати у наступному оздоровчому сезоні роботу із залучення додаткових спонсорських коштів на оздоровлення дітей.

4. Ківерцівській, Ковельській, Любешівській, Ратнівській райдержадміністраціям проаналізувати причини неповного використання коштів, передбачених у районних бюджетах на оздоровлення дітей у цьому році.

5. Рекомендувати виконавчому комітету Ковельської міської ради провести роботу:

5.1. Із залучення на оздоровчий сезон 2012 року коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в установленому законодавством порядку.

5.2. З повернення у міську комунальну власність дитячого оздоровчого закладу "Світанок" (озеро Пісочне Старовижівського району).

6. Ківерцівській та Старовижівській районним державним держадміністраціям проаналізувати стан оздоровлення дітей з малозабезпечених сімей у цьому році та напрацювати заходи із забезпечення охопленням відпочинком та оздоровленням 70 відсотків цієї категорії дітей у наступний оздоровчий сезон.

7. Горохівській, Камінь-Каширській, Ківерцівській, Ковельській, Луцькій, Турійській райдержадміністраціям, рекомендувати виконавчому комітету Володимир-Волинської міської ради проаналізувати стан розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та напрацювати заходи із забезпечення права цієї категорії дітей на виховання у сімейному середовищі.

8. Районним державним адміністраціям налагодити оперативний обмін інформацією з виконкомами сільських та селищних рад про дітей, які виховуються у сім'ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов'язків, та дітей, які залишились без батьківського піклування.

9. Обласному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Л. Савчук) забезпечити:

9.1. Проведення навчання потенційних батьків-вихователів, прийомних батьків, опікунів, піклувальників.

9.2. Виготовлення та розповсюдження соціальної рекламної продукції з питань запобігання насильству в сім'ї та жорстокому поводженню з дітьми.

9.3. Надання організаційно-методичної допомоги Волинському обласному центру соціально-психологічної допомоги та Волинському обласному соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в забезпеченні прав дітей, які в них перебувають.

10. Управлінню освіти і науки облдержадміністрації (М. Попович) забезпечити:

10.1. Усім школярам рівний доступ до додаткової позашкільної освіти. Не допускати перепрофілювання та закриття позашкільних навчальних закладів, дбати про збереження контингенту, зміцнювати матеріально-технічну базу зазначених установ.

10.2. Стовідсоткове використання планової потужності позаміського закладу оздоровлення та відпочинку "Світязь" (с. Пульмо Шацького району) під час проведення літнього оздоровчого сезону у 2012 році.

11. Службі у справах дітей облдержадміністрації (А. Онищук):

11.1. Сприяти розширенню в області мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

11.2. Провести роботу щодо підвищення поінформованості населення з питань усиновлення громадянами України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прийняття таких дітей на виховання під опіку (піклування), створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

12. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації (І. Ващенюк) забезпечити:

12.1. Безкоштовним лікувальним харчуванням дітей з фенілкетонурією віком від п'яти років.

12.2. Інформування медичними працівниками лікувально-профілактичних установ області, ФАПів служб у справах дітей щодо умов утримання дітей у функціонально неспроможних сім'ях, про випадки недбалого ставлення чи жорстокого поводження батьків щодо дітей.

13. Управлінню у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації (М. Зайченко) забезпечити:

13.1. Координацію роботи з відпочинку та оздоровлення дітей у 2012 році.

13.2. Підтримку проектів громадських та молодіжних організацій, спрямованих на вирішення питань захисту прав дітей.

14. Заступникові голови обласної державної адміністрації О. Курилюку в листопаді - грудні цього року провести співбесіди із заступниками голів райдержадміністрацій та міських голів з питань стану роботи із захисту прав дітей з метою напрацювання конкретних заходів щодо поліпшення цієї роботи в містах та районах області.

15. Управлінням освіти і науки, охорони здоров'я, у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, обласному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністраціям та виконкомам міських (міст обласного значення) рад до 15 січня і 15 липня 2012 року та 15 січня 2013 року інформувати службу у справах дітей облдержадміністрації про виконання цього розпорядження.

16. Службі у справах дітей облдержадміністрації до 25 січня і 25 липня 2012 року та 25 січня 2013 року подати узагальнені матеріали облдержадміністрації.

17. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації О. Курилюка.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Клімчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали