ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 30.03.2011 р. N 197

Про стан розвитку футболу в області

Як засвідчує аналіз розвитку футболу в області створено певні умови для задоволення потреб населення у зміцненні здоров'я, фізичного та духовного розвитку особистості.

До занять футболом залучено 5753 особи, з них 551 - студенти вищих навчальних закладів, 2973 - учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 22 - займаються в спортивних клубах, з ними працює 175 тренерів (55 - штатних).

Розширюється мережа гуртків учнівського футболу. Функціонує 105 груп у навчальних закладах області, в яких футболом займається понад 2 тисячі школярів, з якими 35 професійних досвідчених фахівців-наставників проводять заняття. У секціях 21 професійно-технічного навчального закладу грають у футбол близько 450 учнів. У змаганнях з міні-футболу у 2009/2010 навчальному році взяли участь 20 команд профтехучилищ. У вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації. Понад 500 осіб займається футболом. Студентська футбольна команда "Буревісник" ТНПУ ім. В. Гнатюка - чемпіон України серед студентів, чемпіон Європи серед клубних студентських команд.

У 2010/2011 навчальних роках створені й функціонують 10 профільних класів спортивного спрямування, з них 8 - для занять футболом (Тернопільські ЗОШ NN 26, 27, педагогічний ліцей - 2 групи, Тернопільська класична гімназія, Збаразька ЗОШ I - III ступенів N 2, Копичинецька ЗОШ I - III ступенів N 2 Гусятинського району - 2 футбольні класи).

Для покращання рівня роботи гуртків з розвитку учнівського футболу для 46 вчителів проведено курсову підготовку з методики викладання футболу.

З метою популяризації та розвитку даного виду спорту в області щороку проводяться змагання чемпіонатів області серед дорослих та юнаків, змагання за програмами обласних спортивних ігор та ігор учнівської молоді, чемпіонати області (дитяча футбольна ліга) на призи клубу "Шкіряний м'яч", Кубок області, чемпіонат області з міні-футболу, Кубок області серед ветеранів, чемпіонати районів.

Вихованці Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи з футболу (віком 14, 15, 16, 17 років) змагаються у вищій дитячо-юнацькій футбольній лізі України. У першій лізі приймають участь Збаразька ДЮСШ (вікова група 15 років).

Щороку в області проводяться спортивні ігри учнівської молоді з футболу, міні-футболу у загальноосвітніх школах, ліцеях, гімназіях, в яких беруть участь 18 команд серед юнаків ЗОШ I - III ступенів та 17 команд серед юнаків ЗОШ I - II ступенів.

Управлінням з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації з обласною Федерацією Всеукраїнської спортивної громадської організації "Федерація футболу України" укладено угоду про співпрацю, основним напрямком якої є розвиток футболу в області.

Відповідно до умов огляду-конкурсу за підсумками роботи районних фізкультурних організацій та м. Тернополя кращих результатів у 2010 році досягли м. Тернопіль - I місце, Теребовлянський район - II, Бережанський - III місце.

У чемпіонаті області з футболу 2010 року взяли участь 8 футбольних команд: ФК "Тернопіль-Педуніверситет", ФК "Бережани", "Марспирт" (с. Марилівка Чортківського району), "Агрозбруч" (Підволочиськ), ФК "Ланівці", "Нива" (Теребовля), ФК "Тернопіль-Надія" (смт Нагіряни Заліщицький р-н), ФК "Шумськ". За підсумками змагань чемпіоном області стала команда ФК "Тернопіль-Педуніверситет". Не брали участь у чемпіонаті команди Козівського, Зборівського, Збаразького районів.

На проведення навчально-тренувальних зборів та участь у чемпіонаті України у 2010 році з обласного бюджету виділені кошти в сумі 230 тис. гривень для ФК "Нива".

У чемпіонатах районів та міста Тернополя у 2010 році взяли участь 336 футбольних команд, у яких змагалися 6,5 тис. учасників. У 38 дитячо-юнацьких спортивних школах області займаються 11628 дітей та підлітків, з них у 22 має відділення футболу, у яких займається 2973 вихованців. В області працює 80 тренерів-викладачів, з них 54 - штатних.

Не задовольняє потреб дитячо-юнацьких спортивних шкіл рівень фінансування, зокрема недостатньо коштів на утримання та реконструкцію спортивних споруд, придбання екіпірування та інвентаря. Залишається низькою заробітна плата тренерів. Значна кількість суддівських помилок під час проведення матчів неодноразово спричиняла неадекватну поведінку глядачів і самих спортсменів.

Враховуючи вищезазначене та з метою покращення стану розвитку футболу в області:

1. Інформацію начальника управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації Побера І. М. взяти до відома.

2. Визнати, що районні державні адміністрації та виконком Тернопільської міської ради недостатньо приділяють увагу питанню розвитку футболу.

3. Районним державним адміністраціям, виконкому Тернопільської міської ради:

3.1. При формуванні місцевих бюджетів внести пропозиції щодо видатків по галузі "Фізична культура і спорт" на розвиток футболу.

3.2. Завершити реконструкцію діючих стадіонів, обладнавши їх пластиковими сидіннями, освітленням з метою створення належних умов для глядачів, учасників змагань, навчально-тренувальної роботи.

3.3. У двомісячний термін розглянути питання про стан і перспективи розвитку футболу на розширених засіданнях колегії та виконавчого комітету Тернопільської міської ради.

3.4. Підготувати основу для обладнання спортивних майданчиків з уніфікованим покриттям у місцях масового відпочинку громадян.

3.5. Про проведену роботу інформувати управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації щороку до 15 жовтня.

4. Управлінню з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації:

4.1. Удосконалити структуру проведення регіональних змагань серед дитячих та аматорських команд. Розробити та впровадити в області єдиний календарний план проведення спортивних змагань з футболу.

4.2. Забезпечити координацію і узагальнення проведеної роботи у районах та місті Тернополі і про стан виконання розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію щороку до 30 жовтня.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Гоча П. В.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали