КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2011 року N 28

Про стан технічного оснащення мережі спостережень гідрометеорологічної служби

Розглянувши інформацію про стан технічного оснащення мережі спостережень гідрометеорологічної служби, колегія відмічає, що гідрометеорологічними організаціями МНС України проводиться відповідна робота щодо підтримки належного рівня функціонування існуючих та впровадження у виробничу діяльність сучасних вітчизняних і зарубіжних автоматизованих вимірювальних систем та комплексів, технологій проведення вимірювань, збору та обробки інформації, а також прогнозування гідрометеорологічних умов.

Заходи з технічного переоснащення гідрометеорологічних організацій за останні роки здійснювались переважно за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету. Впродовж звітного періоду за рахунок перерозподілу коштів по бюджетних програмах, головним розпорядником яких є МНС України, на бюджетну програму "Гідрометеорологічна діяльність" було виділено 5,3 млн. грн. для технічного переоснащення гідрометеорологічної мережі паводконебезпечних областей - Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької.

За рахунок інших коштів вдалося переоснастити більше 55 пунктів спостережень, зокрема отримати засоби вимірювальної техніки та обладнання за міжнародними проектами і регіональними екологічними програмами.

Слід відмітити, що державне підприємство "Український авіаметеорологічний центр" постійно приділяє значну увагу технічному переоснащенню підпорядкованих йому метеорологічних органів в аеропортах Бориспіль, Київ (Жуляни), Київ (Антонов) та Святошин. Оснащення цих аеропортів відповідає міжнародним вимогам, що дозволило значно поліпшити повноту і якість спостережень за атмосферними процесами, прогнозування погодних умов та метеорологічне забезпечення цивільної авіації.

Всього в гідрометеорологічній службі впродовж останніх 5 років впроваджено 1 тис. 80 вітчизняних засобів вимірювальної техніки та автоматизованих робочих місць спеціалістів.

Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут МНС України забезпечує виконання наукових досліджень та розробку приладів у сфері гідрометеорології та науково-технічне супроводження експлуатації на мережі спостережень автоматизованих метеорологічних станцій.

Однак, незважаючи на заходи, що вживаються, стан технічного оснащення системи гідрометеорологічних спостережень відстає від сучасних потреб, а в ряді випадків є критичним. Переважна більшість засобів вимірювальної техніки, що застосовуються в гідрометеорологічній службі, виготовлена 30 - 40 років тому і за своїми характеристиками морально і фізично застаріли та потребують термінової заміни. Понад 90 % технічних засобів працюють з подовженим технічним ресурсом експлуатації.

Особливе занепокоєння викликає технічне оснащення авіаційних метеорологічних станцій. Деякі прилади на авіаметеорологічних станціях не підлягають подальшому подовженню технічного ресурсу та потребують негайної заміни. Основною причиною зазначеної проблеми є недостатній обсяг фінансування бюджетних програм з гідрометеорологічного напряму діяльності Міністерства.

З метою забезпечення підтримки належного функціонування та подальшого технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень колегія вирішила:

1. Інформацію про стан технічного оснащення мережі спостережень гідрометеорологічної служби взяти до відома.

2. Заступнику Міністра Буту В. П., Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.), Департаменту фінансового забезпечення та інвестицій (Загрева Б. Ю.), Українському гідрометеорологічному центру (Кульбіда М. І.) вжити необхідних заходів щодо переоснащення в міжнародних аеропортах, в першу чергу в містах Харків та Львів, авіаційних метеорологічних станцій цивільних.

Строк - до 15 травня 2012 року

3. Департаменту цивільного захисту (Квашук В. П.), Українському гідрометеорологічному центру МНС України (Кульбіда М. І.) забезпечити контроль за виконанням Закарпатським, Львівським, Івано-Франківським та Чернівецьким центрами з гідрометеорології заходів щодо закупівлі та впровадження у виробничу діяльність автоматизованих засобів вимірювальної техніки, виконання капітального будівництва та ремонту гідрометеорологічних споруд згідно з обсягами коштів, передбачених у кошторисах.

Строк - до 10 лютого 2012 року

4. Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституту МНС України (Осадчий В. І.) забезпечити отримання від Державної авіаційної служби України сертифікат типу аеродромного обладнання на вимірювач висоти нижньої межі хмар.

Строк - до 20 грудня 2011 року

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Міністра Бута В. П.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали