ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.10.2011 р. N 862

Про стан виконання обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року

Комплекс заходів, здійснених протягом останніх років на виконання обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, сприяв позитивним змінам у боротьбі зі злоякісними захворюваннями в області.

Питома вага злоякісних новоутворень, виявлених у запущених стадіях, зменшилась з 16,5 до 14,9 відсотка, смертність населення - з 174,4 випадків на 100 тисяч населення до 172,1, щорічна летальність - з 33 до 31,9 відсотка.

Впровадження сучасних методів діагностики та лікування протоколів та методик комбінованої і комплексної терапії сприяло підвищенню показника охоплення спеціальним лікуванням з 71,2 до 74 відсотків.

Покращено матеріально-технічну базу обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру, який надає спеціалізовану лікувальну допомогу хворим.

За період 2006 - 2010 років за кошти державного бюджету закуплено медичного обладнання на суму 1,8 млн. гривень, збудовано дахову котельню, перехід між головним та радіологічним корпусами в обласному комунальному клінічному онкологічному диспансері, проведено поточні ремонти будівель.

Проте, захворюваність на злоякісні новоутворення як в Україні, так і в області має тенденцію до зростання.

Найвища захворюваність у 2010 році зареєстрована у Лановецькому, Підволочиському, Тернопільському, Козівському районах, смертність - у Підволочиському, Зборівському, Теребовлянському районах. Не приділяється належна увага охопленню жінок онкопрофоглядами в Кременецькому, Бучацькому, Заліщицькому районах.

Медичні заклади недостатньо забезпечені сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою (рентгенологічною, ультразвуковою, ендоскопічною). Амбулаторії, ФАПи, жіночі консультації не забезпечені засобами для проведення цитологічного обстеження. Забезпеченість протипухлинними лікарськими засобами становить 35 - 40 відсотків від потреби.

Існує потреба у реконструкції поліклініки та дооснащенні сучасним радіологічним обладнанням обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру.

З метою подальшого підвищення ефективності своєчасного виявлення та лікування онкологічних захворювань, зниження смертності, інвалідності, створення умов для продовження та покращення якості життя онкологічних хворих, забезпечення виконання заходів обласної програми "Боротьба з онкологічними захворюванням на період до 2016 року":

1. Інформацію начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Буртняка М. М. про хід виконання обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року взяти до відома.

2. Районним державним адміністраціям, виконкому Тернопільської міської ради:

2.1. Впровадити комп'ютеризацію скринінгу онкопатології і канцер-реєстру поширеності онкологічної захворюваності та стану справ у наданні спеціалізованої медичної допомоги населенню.

2.2. Забезпечити лікувально-профілактичні заклади, ФАПи та жіночі консультації засобами для проведення цитологічних досліджень серед жіночого населення.

2.3. Створити амбулаторні кабінети протибольової терапії та виїзні бригади при лікувально-профілактичних закладах для надання допомоги онкологічним хворим в амбулаторних умовах та їх лікування вдома.

2.4. Широко інформувати населення у засобах масової інформації з питань профілактики та ранньої діагностики раку, пропаганди здорового способу життя.

2.5. Стан виконання заходів обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року заслухати у IV кварталі 2011 року на засіданнях колегій райдержадміністрацій та виконавчого комітету Тернопільської міської ради.

3. Головному управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації:

3.1. Розробити установчо-нормативні документи для організації в області "Хоспісу" - закладу для надання медичної допомоги хворим, які потребують спеціального догляду та лікування.

3.2. Забезпечити дотримання стандартів діагностики, лікування та реабілітації онкологічних хворих на всіх етапах надання медичної допомоги.

3.3. Проаналізувати роботу клініко-експертних, протиракових комісій з розгляду причин запущеності раку, якості лікування.

4. Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації провести конкурсні торги та розпочати добудову поліклінічного відділення обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру.

5. Головному фінансовому управлінню, Головному управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації при формуванні бюджету на 2012 рік передбачити кошти для виготовлення технічної документації та реконструкції будівель з урахуванням радіаційної безпеки для встановлення нового апарату променевої терапії.

6. Виконавцям цього розпорядження про проведену роботу та вжиті заходи інформувати обласну державну адміністрацію до 1 липня 2012 року.

7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Гоча П. В.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали