КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2011 року N 33

Про стан виконавської дисципліни та дотримання вимог законів України "Про звернення громадян" і "Про доступ до публічної інформації"

Розглянувши інформацію про стан виконавської дисципліни та дотримання вимог Закону України "Про звернення громадян" і "Про доступ до публічної інформації" (Закон N 2939-VI), колегія відзначає деякі позитивні здобутки на цьому напрямку роботи та звертає увагу на наявні недоліки в роботі структурних підрозділів апарату Міністерства.

Вжитими комплексними заходами забезпечено впродовж 9 місяців 2011 року виконання у встановлені строки в апараті Міністерства 8 тис. 224 актів Верховної Ради України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів МНС України та доручень Міністра (за аналогічний період 2010 року - 8 тис. 568, зменшення на 4 %).

В апараті Міністерства опрацьовано 25 тис. 14 одиниць вхідної та 12 тис. 106 - вихідної кореспонденції (у 2010 році відповідно 26 тис. 105 та 13 тис. 523). Відбулось деяке скорочення обсягів документообігу.

Розглянуті у встановлені законодавством терміни 1 тис. 958 звернень громадян. Зменшилась кількість повторних звернень (з 79 до 75).

Запроваджено визначену законодавством систему роботи з розгляду інформаційних запитів, опрацьовано 89 запитів на інформацію.

Однак продовжують мати місце факти поверхневого відпрацювання документів.

Найбільш типовими порушеннями регламентних норм залишаються: неналежна якість підготовки та подання на розгляд Уряду проектів нормативно-правових актів, невжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей із заінтересованими центральними органами виконавчої влади, зокрема з Мінфіном, Мінекономрозвитку та Мін'юстом, що призводить до затримки з прийняттям важливих рішень.

В поточному році значно збільшилась кількість проектів нормативно-правових актів, які повертались Кабінетом Міністрів України на доопрацювання до Міністерства - 28 (у 2010 році - 18, збільшення на 53 %), направлялись 31 (у 2010 році - 44, зменшення на 29 %) подання до Кабінету Міністрів України про перенесення строків виконання визначених Міністерству завдань.

Повертались Кабінетом Міністрів України на доопрацювання проекти нормативно-правових актів, розробниками яких є: Департамент фінансового забезпечення та інвестицій - 7, Департамент цивільного захисту - 6, Департамент ресурсного забезпечення та підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року - 3, Державна інспекція техногенної безпеки - 3, Державне агентство з управління зоною відчуження - 3, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки - 3, Департамент управління рятувальними силами - 2.

Найбільша кількість направлених подань до Кабінету Міністрів України про перенесення строків виконання визначених Міністерству завдань на напрямках діяльності: Державного агентства з управління зоною відчуження - 13, Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки - 7, Державної інспекції техногенної безпеки - 6, Управління правового забезпечення - 2.

За фактами порушень виконавської дисципліни та недоліків в організаційній роботі щодо виконання документів за 2011 рік в МНС видано 15 наказів, 20 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 3 працівникам центрального апарату МНС зменшено розмір премій.

З метою безумовного виконання вимог Президента України, Прем'єр-міністра України та Міністра з питань подальшого зміцнення виконавської дисципліни, дотримання встановленого законодавством порядку розгляду звернень громадян та належної організації доступу до публічної інформації, усунення зазначених недоліків колегія вирішила:

1. Інформацію про стан виконавської дисципліни та дотримання вимог законів України "Про звернення громадян" і "Про доступ до публічної інформації" (Закон N 2939-VI) взяти до відома.

2. Заступникам Міністра, керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства, головних управлінь (управлінь) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:

2.1. Взяти під особистий контроль питання своєчасного, якісного та повного виконання в структурних підрозділах (за напрямками діяльності) завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, актами МНС та дорученнями Міністра.

2.2. Посилити персональну відповідальність керівників усіх рівнів та працівників за своєчасне та якісне виконання контрольних завдань, усунення формалізму в роботі.

3. Керівникам департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства:

3.1. Ретельно проаналізувати стан виконавської дисципліни в підпорядкованих структурних підрозділах.

3.2. Повторно довести до працівників підпорядкованих підрозділів вимоги Регламенту Кабінету Міністрів України та Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950 та від 06.09.2005 N 870.

3.3. Провести поглиблений аналіз звернень громадян, які надходять до Міністерства, та за його результатами:

підготувати пропозиції щодо можливостей вирішення питань, з приводу яких громадяни частіше всього звертаються до Міністерства;

провести необхідну роботу з управліннями МНС в регіонах, з яких до Міністерства надходить найбільша кількість звернень, з метою вивчення можливостей їх вирішення на місцях;

удосконалити систему контролю за зверненнями, які направляються для розгляду до територіальних управлінь;

покращити змістовність відповідей, їх обґрунтованість, виваженість.

3.4. Про проведену роботу поінформувати через Департамент організаційно-контрольної роботи (Бойко А. П.) до 10 листопада 2011 року.

4. Департаменту організаційно-контрольної роботи (Бойко А. П.) розробити проекти наказів МНС України:

"Про подальше вдосконалення роботи з документами в системі МНС України";

"Про затвердження Порядку проведення перевірки стану виконавської дисципліни";

"Про затвердження Методики проведення оцінки ефективності здійснення контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України".

Строк - листопад 2011 року

5. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Міністр,
голова колегії

В. Балога

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали