КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ АРХІВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 20 березня 2012 року

Про стан виконавської дисципліни та удосконалення контролю у центральному апараті Укрдержархіву

Рішення оголошено до виконання наказом Державної архівної служби України від 26 березня 2012 року N 43 (Наказ N 43)

Заслухавши та обговоривши інформацію про стан виконавської дисципліни у Укрдержархіві за I квартал 2012 році та заходи щодо посилення контролю і підвищення відповідальності за своєчасне і безумовне виконання законів України, постанов Верховної Ради України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів і доручень Міністерства юстиції, звернень та запитів народних депутатів України, колегія Укрдержархіву відзначає, що питання забезпечення належної виконавської дисципліни займають пріоритетне місце в діяльності Укрдержархіву.

В Укрдержархіві було здійснено комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на зміцнення виконавської дисципліни та вдосконалення механізму контролю, а саме:

- здійснюється щотижневий випереджувальний контроль виконання доручень; щоквартально, щомісяця та щотижнево готуються інформаційні довідки про стан виконання актів та доручень Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів і доручень Міністерства юстиції, звернень та запитів народних депутатів України; ведеться реєстр персонально відповідальних за несвоєчасно виконані завдання, визначеними актами законодавства, дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України;

- на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 11.07.2008 N 30400/1/1-07 забезпечується щоквартальне інформування Секретаря Ради національної безпеки і оборони України та Кабінету Міністрів України про стан виконання завдань, доведених органам виконавчої влади рішеннями РНБО;

- запроваджено контроль за виконанням доручень, наказів Міністерства юстиції.

У I кварталі 2012 році в Укрдержархіві на контроль було взято 219 документи, в тому числі: 1 Закон України, 6 указів і доручень Президента України, 125 постанов, розпоряджень, витягів з протоколів Кабінету Міністрів України, 8 звернення народних депутатів України, 2 постанови Верховної Ради України, 83 доручення Міністерства юстиції, 4 накази Міністерства юстиції. З зазначених 219 документів таких, що вимагали виконання з боку Укрдержархіву - 114, до відома, до справи, для врахування, використання, ознайомлення, для роботи - 105. Виконано - 78.

З незначними порушеннями строків виконання - 10 контрольних документів:

Департаментом організації архівної роботи - 8;

фінансово-економічним управлінням - 2.

Станом на 20.03.2012 на контролі в Укрдержархіві знаходиться 34 довгострокових документів, на які надається щоквартальна, щомісячна або щотижнева інформація.

Через значущість питання на постійному контролі перебуває реалізація Концепція розвитку електронного урядування в Україні, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.09.2011 р. N 1014-р (План N 1014-р), та розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1363-р "Питання впровадження системи електронної взаємодії органів виконавчої влади" (Розпорядження N 1363-р).

Особливу увагу Укрдержархів приділяє розгляду запитів та звернень народних депутатів України відповідно до Закону України "Про статус народного депутата України". Порушень термінів виконання запитів народних депутатів не було.

Разом з тим, колегія зазначає, що виникають певні недоліки в організації контролю та окремі порушення виконавської дисципліни.

Мали місце випадки несвоєчасного надання або взагалі ненадання відповідальному за контроль інформації про стан виконання доручень, про перенесення терміну, про виконання чи невиконання доручення.

При отриманні документа безпосередньо у керівника Укрдержархіву, деякі виконавці не надавали документ з резолюцією на реєстрацію та подальше опрацювання.

Слід також підкреслити, що, незважаючи на наказ Держкомархіву від 10.03.2009 N 36 стосовно посилення контролю за станом виконавської дисципліни працівників апарату Держкомархіву, не всі виконавці надають відповідальному за контроль ініціативний документ разом з листом-відповіддю та його копією для необхідних відміток.

До цього часу не вдається зжити або мінімізувати тенденцію щодо подання матеріалів на підпис керівництву в останній день строку виконання документів. Тому близько третини документів перебуває під загрозою зриву строків виконання.

Порушення виконавської дисципліни в Укрдержархіві певною мірою пов'язані з недоліками організації роботи у структурних підрозділах, зниженням вимогливості до виконавців з боку керівників підрозділів.

З метою підвищення рівня виконавської дисципліни в Укрдержархіві, посилення персональної відповідальності за своєчасне і повне виконання законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів та доручень Міністерства юстиції України, звернень та запитів народних депутатів України колегія вирішила:

1. Структурним підрозділам Укрдержархіву:

забезпечити неухильне виконання завдань, визначених актами і дорученнями Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів та доручень Міністерства юстиції України, систематично аналізувати та перевіряти стан цієї роботи;

забезпечити належну взаємодію під час виконання відповідних завдань з органами виконавчої влади - співвиконавцями.

2. Помічнику Голови Укрдержархіву Малюк Г. В.:

- детально аналізувати кожний факт несвоєчасного чи неякісного виконання документів, що знаходяться на контролі, шляхом подання звіту Голові Державної архівної служби України. У разі потреби, ініціювати порушення питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників структурних підрозділів та інших посадових осіб, з вини яких допущено порушення термінів виконання документів;

- продовжити практику щоквартального розгляду стану виконавської дисципліни на засіданнях колегії Укрдержархіву;

- здійснювати постійний моніторинг виконання законів України, актів і доручень Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів та доручень Міністерства юстиції України, народних депутатів України.

 

Голова колегії,
Голова Державної архівної
служби України

О. П. Гінзбург

Секретар колегії

І. В. Шеремет

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали