Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про стягнення допомоги

lign=center>

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

18.11.2010 р. 

N К-25813/08 


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Заїки М. М., Загороднього А. Ф., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономної Республіки Крим на постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.11.2008 у справі за позовом В. В. П. до управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономної Республіки Крим та Міністерства праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим про стягнення допомоги до 5-го травня, встановила:

У грудні 2007 року В. В. П. звернулася до Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим з позовом до управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономній Республіці Крим та Міністерства праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим про стягнення допомоги до 5-го травня.

Постановою Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 09.07.2008 у задоволенні позовних вимог В. В. П. відмовлено.

Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.11.2008 апеляційну скаргу представника В. В. П. - У. Б. В. було задоволено частково. Постанову Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 09.07.2008 скасовано та ухвально нову постанову, якою позовні вимоги В. В. П. задоволено частково. Стягнуто з управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономній Республіці Крим на користь В. В. П. грошову допомогу до 5-го травня за 2007 рік в розмірі 1770,30 грн. В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономній Республіці Крим не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального права, просить скасувати постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.11.2008.

Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо правильності застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Частиною 1 статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, що на цьому наполягає одна із сторін.

Враховуючи, що відповідач наполягав на відмові у задоволенні позовних вимог у зв'язку з пропуском строку звернення до суду, то суд апеляційної інстанції правомірно відмовив у задоволенні позовних вимоги в частині стягнення на користь В. В. П. заборгованості з щорічної одноразової грошової допомоги до 5-го травня за 2005 - 2006 роки.

Відповідно до вимог статті 17 вищевказаного Закону фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Частиною 4 статті 171 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено, що особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Статтею 29 Закону України "Про Державний бюджет на 2007 рік" встановлено, що у 2007 році виплата щорічної разової допомоги учасникам бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" здійснюється у розмірі 280 грн.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2008 N 6-рп/2007 визнано неконституційними положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", якими зупинялась на цей рік дія статей 12, 13, 14 та 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Відповідно до частини 2 статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

На момент виникнення спірних правовідносин, а саме дату нарахування і виплату позивачеві органами праці та соціального захисту населення щорічної грошової допомоги, положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" були діючими, а відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, отримана В. В. П. щорічна разова грошової допомоги до 5-го травня у 2007 році в розмірі 280 грн. була нарахована та виплачена управлінням праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономній Республіці Крим відповідно до діючого на той час законодавства.

З урахуванням викладеного, у суду апеляційної інстанції не було законних підстав для задоволення позовних вимог В. В. П.

Таким чином, судом апеляційної інстанції не правильно дана правова оцінка обставин по справі, не правильно застосовані норми матеріального права при прийнятті рішення, а тому касаційну скаргу слід задовольнити, а рішення суду апеляційної інстанції скасувати залишивши в силі рішення суду першої інстанції.

Керуючись статтями 220, 222, 223, 226, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономній Республіці Крим задовольнити.

Постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.11.2008 у справі за позовом В. В. П. до управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономній Республіці Крим та Міністерства праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим про стягнення допомоги до 5-го травня скасувати.

Залишити в силі постанову Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 09.07.2008 у справі за позовом В. В. П. до управління праці та соціального захисту населення Залізничної районної ради м. Сімферополя Автономній Республіці Крим та Міністерства праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим про стягнення допомоги до 5-го травня.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали