ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 квітня 2012 року

Верховний Суд України у складі: головуючого Терлецького О. О., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Канигіної Г. В., Кліменко М. Р., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Пилипчука П. П., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Тітова Ю. Г., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві (далі - Інспекція) до комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) (далі - Підприємство) про стягнення економічних санкцій, встановив:

У лютому 2010 року Інспекція звернулася до суду з позовом, у якому просила стягнути з Підприємства економічні санкції за порушення державної дисципліни цін.

На обґрунтування позову Інспекція послалася на те, що нею була проведена перевірка відповідача з питань дотримання державної дисципліни цін при стягуванні плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування та аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден і пасажирів та при встановленні, формуванні і застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги за період з серпня 2008 року по липень 2009 року. За результатами перевірки Інспекцією складено акт та прийнято рішення від 29 вересня 2009 року N 93 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідно до якого на підставі статті 14 Закону України від 3 грудня 1990 року N 507-XII "Про ціни і ціноутворення" (далі - Закон N 507-XII) у відповідача вилучено у доход держави 260752 грн. 33 коп. необґрунтовано отриманої виручки та стягнуто штраф у розмірі 521504 грн. 66 коп.

Окружний адміністративний суд м. Києва постановою від 28 вересня 2010 року позов задовольнив.

Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 16 листопада 2010 року рішення суду першої інстанції скасував та прийняв нове, яким відмовив у задоволенні позову.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 31 травня 2011 року рішення апеляційного суду скасував та залишив у силі постанову суду першої інстанції.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), Підприємство просить скасувати ухвалу Вищого адміністративного суду України від 31 травня 2011 року та направити справу на новий касаційний розгляд.

На обґрунтування заяви додано ухвали Вищого адміністративного суду України від 20 січня 2008 року (N К-15352/07), 11 лютого 2010 року (N К-23078/08), у яких, на думку заявника, суд касаційної інстанції неоднаково застосував статтю 14 Закону N 507-XII.

Перевіривши за матеріалами справи наведені у заяві доводи, Верховний Суд України дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення.

У справі, що розглядається, Вищий адміністративний суд України, скасовуючи постанову суду апеляційної інстанції та залишаючи в силі рішення суду першої інстанції, виходив із того, що Підприємство, порушуючи державну дисципліну цін, безпідставно стягувало з орендарів вартість житлово-комунальних послуг з урахуванням вартості утримання водопроводів та тепломереж, що призвело до завищення тарифів, затверджених розпорядженнями Київської міської державної адміністрації. З огляду на це Інспекція правильно застосувала за такі порушення економічні санкції.

У судовому рішенні Вищого адміністративного суду України від 11 лютого 2010 року, на яке Підприємство посилається як на підставу для допуску справи до провадження Верховного Суду України, вказується, що оскільки підприємство не було монопольним утворенням, яке займає монопольне становище на ринку водопостачання та водовідведення і не входило до переліку суб'єктів природних монополій м. Києва, для яких вид діяльності з водопостачання та водовідведення є основним, то підстав для стягнення з нього необґрунтовано отриманої виручки та штрафу немає. В ухвалі цього ж суду від 20 січня 2008 року спір виник з приводу застосування тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги.

Таким чином, додані заявником судові рішення не містять підтвердження неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, оскільки прийняті за інших обставин справи.

Згідно з частиною першою статті 244 КАС Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.

Керуючись статтями 241, 242, 244 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд України постановив:

У задоволенні заяви комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) відмовити.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

О. О. Терлецький

Судді:

М. І. Балюк

 

В. П. Барбара

 

І. С. Берднік

 

С. М. Вус

 

Л. Ф. Глос

 

Т. В. Гошовська

 

Л. І. Григор'єва

 

В. І. Гуменюк

 

М. І. Гриців

 

М. Б. Гусак

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

В. В. Заголдний

 

М. Р. Кліменко

 

Г. В. Канигіна

 

Є. І. Ковтюк

 

П. І. Колесник

 

М. Є. Короткевич

 

О. А. Коротких

 

В. І. Косарєв

 

О. В. Кривенда

 

В. В. Кривенко

 

О. Т. Кузьменко

 

Н. П. Лященко

 

В. Л. Маринченко

 

Л. І. Охрімчук

 

П. В. Панталієнко

 

М. В. Патрюк

 

В. Ф. Пивовар

 

П. П. Пилипчук

 

О. І. Потильчак

 

Б. М. Пошва

 

О. Б. Прокопенко

 

А. І. Редька

 

Я. М. Романюк

 

Ю. Л. Сенін

 

А. М. Скотарь

 

Т. С. Таран

 

Ю. Г. Тітов

 

І. Б. Шицький

 

В. Ф. Школяров

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали