ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

18.01.2012 р.

N К/9991/9775/11


Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів - Бутенка В. І (доповідач), Гашицького О. В., Мойсюка М. І., Лиски Т. О., Штульман І. В., провівши в порядку касаційного провадження попередній розгляд адміністративної справи за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_6 про стягнення коштів у розмірі 2008,80 грн., встановив:

У червні 2010 року Київський міський центр зайнятості звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просив стягнути з ОСОБА_6 кошти у розмірі 2008,80 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач перебуваючи на обліку у центрі зайнятості отримав статус безробітного, у зв'язку з чим йому було призначено виплату допомоги по безробіттю. Однак, відповідач протягом періоду перебування на обліку та отримуючи матеріальне забезпечення на випадок безробіття, перебував на обліку Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва як працюючий в ТОВ "НВП "Евротек" з отриманням заробітної плати.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 листопада 2010 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2011 року, в задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі Київський міський центр зайнятості, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог.

Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідач ОСОБА_6 26 січня 2009 року подав до Дніпровського районного центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю згідно чинного законодавства України, де вказував, що він не працює, як суб'єкт підприємницької діяльності не зареєстрований та інші передбачені законодавством доходи не отримує.

Наказом Дніпровського районного центру зайнятості N 795 від 26 січня 2009 року відповідачу надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. За період з 26 квітня 2009 року по 12 жовтня 2009 року ним було отримано допомогу по безробіттю в сумі 2008,80 грн.

Наказом Дніпровського районного центру зайнятості N 14744 від 13 жовтня 2009 відповідач був знятий з обліку відповідно до пп. 1 та 2 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних у зв'язку з працевлаштуванням за направленням служби зайнятості.

Актом N 32 від 15 березня 2010 року щодо проведення розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідачу встановлено, що ОСОБА_6 працював у ТОВ "НВП "Евротек" з 13 лютого 2008 року по 2 березня 2009 року, за цей період йому був нарахований дохід в сумі 211,33 грн.

У зв'язку з цим позивачем листом N 1340-07/27 від 6 квітня 2010 року відповідачу було запропоновано протягом 15 днів повернути отриману допомогу по безробіттю на розрахунковий рахунок Київського міського центру зайнятості.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суди попередніх інстанцій обґрунтовано виходили з того, що відповідач у період з 25 липня 2008 року по 13 січня 2009 року не працював, не відносився до зайнятої категорії населення та мав право на отримання допомоги по безробіттю.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.

Згідно ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.

Статтею 31 цього Закону встановлено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.

Відповідно до ст. 36 цього Закону застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Беззаперечних доказів того, що ОСОБА_6 у період з 13 лютого 2008 року по 2 березня 2009 року належав до зайнятого населення у розумінні ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", а також, що у зазначений період він отримував дохід, позивачем не надано.

Наведені обставини були правильно враховані судами першої та апеляційної інстанцій, які обґрунтовано прийняли рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Доводи касаційної скарги зроблених судами попередніх інстанцій висновків не спростовують.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що підстав для скасування чи зміни оскаржених судових рішень не вбачається.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 221, 223, 224, 230 КАС України, суд ухвалив:

Касаційну скаргу Київського міського центру зайнятості залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 листопада 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали